Slobodna diskusija o traktorima

Nama Srbima ni ne treba bolje, kad smo takvi ljudi..o cemu vi razglabate, svako ce voziti ono za sta ima i sta njemu odgovara, sta god vi rekli nece to promeniti
 
Pa sto spamujes i ti ??
Ako je ovo spam onda ga izbrisi i kazni me. Eto toliko.

Ja sam na ovaj forum dosao da naucim nesto novo ali zadnjih godinu dana samo prepucavanja i ismejavanje odredjenih clanova. Neki od clanova nemogu da se pomire sa tim da se neko sa njima ne slaze pa Bog i tacka.
O tome sam govorio.
 
Poslednja izmena:
Ja vas molim da malo iscistite ovu temu - ima ljudi koje hoce nesto korisno da procitaju. Hvala.
Ja sam na ovaj forum dosao da naucim nesto novo ali zadnjih godinu dana samo prepucavanja i ismejavanje odredjenih clanova. Neki od clanova nemogu da se pomire sa tim da se neko sa njima ne slaze pa Bog i tacka.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ne nisam na to mislio nego na one sto se svadjaju na forumu sto se mene tice nama mogu da se razlikuju misljenja bez da se svadjamo ili vredjamo ako sam uvredio nekoga ja se izvinjavam:ppozdrav:
 
Evo nekih cijena posto sam sta placao,mozda neko bude radio pa da se uporede cijene...
..Glava motora imt 533 puna....233 marke
..klip 88c x 3. ....97 marak
..karike 88c x3 ..33 marke
..leteci lezaji ..17 marak
..lezaj radilice ..58 marak
..azbest znjira ...5 marak
..lezaj spojnicke 6203 ...2 marke
..spojnicka ..67 marak
..lamela ..89 marak
..grana auspuha ..21 marku
..diktunzi ..30 marak
..Lezaj na klipnjaci x 3 ...18 marak
Nisam zapamtio cijene za..lanac i spaner,veliki lezaj spojnicke,silikonsku gumu iza bos pumpe,litru ulja,crveni silikon.Fiber sam zaboravio kupit

Sklopljen motor i dovezen kuci a komplet obrada kod bosiste i njegovo sklapanje motora me kostalo 400 marki.Danas kupljeno i kardansko vratilo..40 marki,semerig..5 marki,10 litar ulja..43 marke,filteri za gorivo i ulje,cijev sto ide na sat od pritiska ulja,sat za temperaturu..14 marki i sat od pritiska ulja..9 markica
 
@Bubu
Otp 560-577 ce mi biti ok resenje jer novaca za bolje nema, a potrebe za traktorom ima :ppozdrav:
 
Bojceticu ako ima potreba onda ne manje od 577. Ipak je to ozbiljniji korak unapred sa 558. Ako uzmes 560 nisi mnogo dobio, a pare potrosio. Moji rodjaci su veciti kupovali nove traktore(gazde su, ne ko ja sirotinja:osmeh:) i kada su kupili 577 a 560 bio 3 godine star rekli su da je 577 za dva ,,koraka" ispred 560. Pa je moj savet 577. I ja sam ga hteo, samo me njegova rovita prednja vuča i veća buka oduvratila od pazara. Inace sam vec bezecovao primerak 580 dv.
 
Ne mogu ici na DV verziju to mi skupo. Obican ce zadovoljiti moje potrebe jos merkam stari tip zbog nize cene. Citiracu naseg kolegu @Bubu, sve su to biciklovi, tek 100+ ks je traktorce a 120-130ks 6cil je prava mera, samo sto mi sirotinja to ne mozemo priustiti a politicki nismo ulizice :ppozdrav:


Inace vidim da spominjete kocnice, mi to na fergusonima NIKADA nismo dirali a imaju jedan 6000rs, drugi 4000rs. Na 558 su jednom radjene a ne znam sa sigurnoscu koliko ima sati jer je menjan obromer i jedno 5g nije radio uopste.
 
Hoće da zezaju kočnice ali sve je do održavanja.Letos sam video 577 sa mokrim kočnicama koje me rade a gazdu boli uvo za to.
 
Sto bi moj stric rekao posle 3 dana oranja u 577 starom tipu kad odes u kafanu ima slike nema tona.Ali ide kao zver samo mislim da je od 577 starog tipa bolji 578
 
Montoya mali ferguson (533/539) i veci ferguson 577 to se ne prodaje.:osmeh:

@bibi
A posle 3 dana oranja u 558 kabrioletu na ispod 5 stepeni onda nema ni slike ni tona u bircuzu.
 
Kupi samo 578 i neces nikad pozeleti da ga menjas ja ti kazem vozio sam i 577 i 578 koliko je bolji 578 to je neopisivo
 
Nazad
Vrh