Slobodna diskusija o traktorima

Koliko ja znam 902

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Zetor 6911, mislim da ga ima manjevic. Torpeda ne bih preporucio u toj snazi jedino 75 ali je jači od toga što hoćes ali je jako okretan i nije nezgrapan.
 
Pozdrav kolege , da li je neko imao slicna iskustva.
Na mom univerzalu 45-ici , kada jedan dan radi po opterecenjem, i kada prenoci , ujutro kada ga zelim upaliti , jedva sastavi , ventili pocnu da "zvone" i izbaci hrpu belog dima na auspuh.
nakon toga dimi plavo nekih 5 minuta i pocinje normalno da radi. Ali moja briga je pocela , kada je na dihtung auspuha poceo da izbacuje ulje , i to bas dosta. Da napomenem da dize nivo ulja u motoru ,a zamenjena je ac pumpa i kompletno reparirana PVP .
 
Rodjaku se desava isto sto si ti naveo , ali to nije slucaj kod mene . Cini mi se da kad se ugasi , dizna procuri i napuni cilindar . Da napomenem , nisam neki preveliki znalac, skoro sam poceo da sam servisiram sebi , i polako ucim.
 
pozzz kolege forumasi.Potrebno mi je kuciste menjaca za store 402. kako mi kum objasnio fonom, puklo mu je kuciste na rupi gde dodje brezon. da li je neko imao slicnih problema, mozda neko varenje ?
 
Ja mislim da bi to neki malo bolji varilac zavario bez problema, kod kolege na dajcu vareno kuciste, (tako ga kupio) i nema nikakvih problema, sem sto malo bode oci :)
Neka slika bi dobro dosla
 
Koliko sam cuo to je na stori boljka. Ako ti sta vrijedi covjek u Samcu ima dijelove za storeta skoro u svaka doba. Kaze nema boljeg traktora za dijelove. Prenosim samo sto mi je receno, samo jedan store je u selu pa sam slabo upoznat sem sto sam na kratko vidio da je tanak na guzici i manjak brezona.
 
Koji nov traktor bi mi preporučili u nekoj ceni od 18000-20000€, za obradu max 10ha zemlje (pretežno krompir i žito), s tim što su parcele od 50 ari do 2ha i malo nastranite? Trenutno imam univerzal 445, njega bih ostavio za lakše poslove, a uzeo bih neki nov uz subvenciju ako mi odobre. U agrouniverzalu sam gledao:
TAFE 6530 4WD bez kabine 18500 eur
TAFE 6530 4WD sa ramom 19100 eur
TAFE 8502 4WD bez kabine 21000 eur
Belarus 82.1 20400 eur

Agrouniverzal mi je najbliži pa sam samo njihovu ponudu uzeo u obzir zbog servisa i delova, ali mogu i neki drugi predlozi ako mislite da su bolji.
 
Poslednja izmena:
Mahindra, tafe, ne znam ali nekako kad cujem odakle dolazi, ne uliva mi poverenje..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh