Slobodna diskusija o traktorima

A jeli mora ovako ludacki brzo da se vozi?Inace je extra stvar jos sejacica za direktnu setvu i Bog da te vidi!
 
najbolje ti je da nadjes negde zvucnike od auta i ugradis u krov u traktoru il ako ne mozes napravis kutiju neku...evo kako sam ja odradio
4e4731247bd57f23526accdc66a55c28.jpg

340w, kad raspalis zaboravis da si u traktoru
daj boze to da ima 34w a ne 340 :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Drug moj ja sam soferku na kolima uspeo polomiti sa ozvucenjem , bas kad udari ugasi motor od 150 konja na leru, znam sta pricam :) cd plejer daje po izlazu oko 17w realne(rms) snage i to kod boljih proizvodjaca( alpine, pioneer...) kod losijih ni toliko. ako su ti dva kanala vezana na zvucnike dajes im 34w. zvucnici su ti verovatno po komadu 170w neke max snage a realne dal imaju i 30w. jos ako nisu 92-93 db osetljivosti nemas ni tih 17w po kanalu . ali opet i tih 34w u tako malom prostoru i zvucnici 15 cm od glave cepaju usi verovatno :)


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Drug moj ja sam soferku na kolima uspeo polomiti sa ozvucenjem , bas kad udari ugasi motor od 150 konja na leru, znam sta pricam :) cd plejer daje po izlazu oko 17w realne(rms) snage i to kod boljih proizvodjaca( alpine, pioneer...) kod losijih ni toliko. ako su ti dva kanala vezana na zvucnike dajes im 34w. zvucnici su ti verovatno po komadu 170w neke max snage a realne dal imaju i 30w. jos ako nisu 92-93 db osetljivosti nemas ni tih 17w po kanalu . ali opet i tih 34w u tako malom prostoru i zvucnici 15 cm od glave cepaju usi verovatno :)


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
necu da se pravim da se razumem previse u to al rekao bih da si u pravu.
evo zvucnika
e95c148660cacd65bda962f39b11dc33.jpg

radio ni ne znam koje je marke mada nije neki kvalitet, al sasvim se konkretno i jako cuje :)

inace necemo ljude daviti vise time, otisli smo u dubok off

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pa to sto oni napisu 170w to nema veze bitno je ako napisu (rms)to ti je prava snaga zvucnika,meni pise 250w ali rms 60w i 6 oma,ali za traktor dosta ti je i ove sto imas zadovoljice potrebu

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
2x magnat ad 300, bass reflex kutija , 2x spl dynamics pojacala , koliko se secam 1200rms po komadu( bilo to davno pre 6-7 god) , 2 farada kondenzator,50mm2 kablovi i po kolima jos 8 zvucnika. imao sam clipova na youtube dosta ali mi je youtube iz nepoznatog razloga ugasio nalog i sve obrisano

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ima li ko na forumu da je na imt urezivo kanal na klipu hidraulike i ubacivo gumicu? Planiram da radim, pa je svaki savjet dobrodoso.
 
Ja sam ubacio na 533 i to 2 gumice.U pocetku je drzao plug kad je ugasen po celu noc a kasnije vise nije poceo je da popusta ali svakako je mnogo bolje nego fabricki.
 
Kod mene hladan drzi 20ak min, vruc minut, dva. Pumpa, ventil, cijev regulisano proljetos. Osto samo klip, Pa kontam da je gumica naj naj. Inace u radu problema nemam nikakvih.
 
Ja hocu da stavljam tu manzetnu na sve IMT traktore ali se jos nisam nakanuo da rasklapam. Imam strugara i glodaca koji vec godinama pravi hidraulicne klipove i ima volje to da uradi.
 
Znas li dimenzije kanala i gumice? Jel bolje silikonsku ili obicnu? Dal prije ili poslije karika ugradjivat gledajuc klip sa cela?
 
Ja sam sebi ugradio Tafeov klip koji fabrički ima 4 kanala. 3 za karike i jedan za gumicu. Problem je što u tom trenutku nisam mogao da nadjem kvalitetnu i odgovarajuću gumicu nigde, a meni se žurilo, pa sam nešto nabudžio i radilo je solidno jedno vreme. sad radi normalno kao i bez gumice pretpostavljam da se pojela ili pocepala.
Inače manjao sam u paru i klip i cilindar, sa čela prvo idu karike a gumica bude zadnja.
Verujem da bi svaki malo bolji hidrauličar znao koliko da ukopa klip i koju gumicu da ubaci
 
Nazad
Vrh