Slobodna diskusija o traktorima

Bobo, šta se kvari....
Mašina od 30god. kvar el. instalacije, kočnica, curkanje ulja....
Toga ima i na fendu a kamoli na imt-u koje za to vreme ni 10ti deo nije održavan kao neki daleko skuplji traktor

Na "kvalitetnom" imt 549 dv kupljen nov 2006 je varena koljevka tri puta, mjenjane karike u garantnom roku, kabina puca ispred volana, kompresor jeo ulje kao nenormalan, sa strujom imam VJECITE borbe. Pumpa visokog pritiska se "pojela" na 480 radnih sati da se bosch majstor cudio kad smo mu rekli koje je godiste traktor, skidana je PVP jos par puta. Glava skidana 2-3 puta, ventili razluftani toliko da ne smijem ni pomisliti da ga vozim preko 1900 obrtaja ni rasterecenog odmah na odusak curi ulje koliko je odusak debel. Mjenjac izbacuje iz 4. brzine nizbrdo od prvog dana (tako je na 95% ovih traktora) i receno mi je da moram tuziti tvornicu i da cu tek onda MOZDA dobiti nov mjenjac (taj proces je prosao jedan covjek ovdje i cekao je 6 mjeseci koliko su azurni u IMT-u) zaglavljivanje u 2. je takodjer normalna pojava dok se ne naviknes kako treba mjenjati brzine... Original gume koje sam na traktoru dobio se trosile kao nenormalne, igrom slucaja kod vulkanizera nadjem gume istog proizvodjaca, slicnog datuma proizvodnje guma s duplo vise "mesa" sto ce reci da su iz IMT-a narucivali "posebne" jeftinije gume da i tu usparaju/zarade koji dinar... Ima tu jos svega i svacega ali mi se stvarno ne da nabrajati...

ALOOO O CEMU MI OVDJE PRICAMO?!?

Opet napominjem, taj traktor kakav god da je radi i dalje sav transport zrna, ore povrsinu jednaku koliku i 5106, tanjura sve sto poore, izvozim stajnjak s njime, drljam sva oranja s njime i jos mnogo svasta. Radi on i dalje kao metak ali daleko je to od kvalitetnog traktora koji treba hvaliti. Sad mene treba biti sramota sto imam takav traktor... MAKARSTA

Od odrzavanja mjenjam ulje u motoru svakih 200 radnih sati (INA SUPER 5 iskljucivo), antifriz je stalno u rashladnom sistemu, ulje u mjenjacu je mjenjano 3 puta do sad, na proljece ide opet novo ulje u mjenjac. Podmazujem sve mazalice redovno, nekad cak i pretjerujem. U gorivo sipam 0.5% dvotaktola da se pumpa visokog pritiska bolje podmazuje... Sta vise treba od odrzavanja?

Ja i dalje stojim kod mojih tvrdnji a vi pricajte sto god hocete.

- - - - - - - - - -

Vi to pricate da je imt bolji od torpeda koliko sam shvatio?

Uvijek bio i biti ce! Od torpeda priznam samo 4006 i rx170 jer je na njima samo domaca limarija.
 
Pa zato sto nema para za bolje..ja bobi nista ne zameram u izjavama..ni ja ni jednom nisam napisao da je rusvaj najbolji zato sto ga imam..nije najbolji,a da li bi ga menjao za bolji imt,ili sta vec,ne bih..i opet cu kupiti rusvaja samo jaceg..da valja,ne valja ali radi, da je najbolji nije,al meni momentalbo bolji i ne treba..svi kao kude rusvaja asvakadruga kuca ga ima..eno ni diklofen ga nije voleo pa sad ima dva..zasto? Zato sto je to najbolji traktor? Ne nego je najpovoljniji,za toliko para nemas upola jak zapadni traktor..ende..
 
Pa zato sto nema para za bolje..ja bobi nista ne zameram u izjavama..ni ja ni jednom nisam napisao da je rusvaj najbolji zato sto ga imam..nije najbolji,a da li bi ga menjao za bolji imt,ili sta vec,ne bih..i opet cu kupiti rusvaja samo jaceg..da valja,ne valja ali radi, da je najbolji nije,al meni momentalbo bolji i ne treba..svi kao kude rusvaja asvakadruga kuca ga ima..eno ni diklofen ga nije voleo pa sad ima dva..zasto? Zato sto je to najbolji traktor? Ne nego je najpovoljniji,za toliko para nemas upola jak zapadni traktor..ende..

Napokon netko tko je shvatio o cemu ja pisem...
 
Na "kvalitetnom" imt 549 dv kupljen nov 2006 je varena koljevka tri puta, mjenjane karike u garantnom roku, kabina puca ispred volana, kompresor jeo ulje kao nenormalan, sa strujom imam VJECITE borbe. Pumpa visokog pritiska se "pojela" na 480 radnih sati da se bosch majstor cudio kad smo mu rekli koje je godiste traktor, skidana je PVP jos par puta. Glava skidana 2-3 puta, ventili razluftani toliko da ne smijem ni pomisliti da ga vozim preko 1900 obrtaja ni rasterecenog odmah na odusak curi ulje koliko je odusak debel. Mjenjac izbacuje iz 4. brzine nizbrdo od prvog dana (tako je na 95% ovih traktora) i receno mi je da moram tuziti tvornicu i da cu tek onda MOZDA dobiti nov mjenjac (taj proces je prosao jedan covjek ovdje i cekao je 6 mjeseci koliko su azurni u IMT-u) zaglavljivanje u 2. je takodjer normalna pojava dok se ne naviknes kako treba mjenjati brzine... Original gume koje sam na traktoru dobio se trosile kao nenormalne, igrom slucaja kod vulkanizera nadjem gume istog proizvodjaca, slicnog datuma proizvodnje guma s duplo vise "mesa" sto ce reci da su iz IMT-a narucivali "posebne" jeftinije gume da i tu usparaju/zarade koji dinar... Ima tu jos svega i svacega ali mi se stvarno ne da nabrajati...

ALOOO O CEMU MI OVDJE PRICAMO?!?

Opet napominjem, taj traktor kakav god da je radi i dalje sav transport zrna, ore povrsinu jednaku koliku i 5106, tanjura sve sto poore, izvozim stajnjak s njime, drljam sva oranja s njime i jos mnogo svasta. Radi on i dalje kao metak ali daleko je to od kvalitetnog traktora koji treba hvaliti. Sad mene treba biti sramota sto imam takav traktor... MAKARSTA

Od odrzavanja mjenjam ulje u motoru svakih 200 radnih sati (INA SUPER 5 iskljucivo), antifriz je stalno u rashladnom sistemu, ulje u mjenjacu je mjenjano 3 puta do sad, na proljece ide opet novo ulje u mjenjac. Podmazujem sve mazalice redovno, nekad cak i pretjerujem. U gorivo sipam 0.5% dvotaktola da se pumpa visokog pritiska bolje podmazuje... Sta vise treba od odrzavanja?

Ja i dalje stojim kod mojih tvrdnji a vi pricajte sto god hocete.
Bobo pričaš o traktoru koji je rađen u samom rasulu fabrike,
šurak ima 549 88god. koji radi besprekorno
znači nije do koncepcije nego do političko finansijskog uticaja
A i brena koju si uzeo već u poodmaklim godinam, ne održavana i ko zna sa koliko radih sati već 500 i kusur sati ide bez kvara koliko ja znam...
Da su savršenstvo nisu, ali to je daleko od lošega
Na mom 539 prvi veći kvar će biti generalno motora posle 30god. i vidićemo koliko radni sati preko 8200 koliko sad ima
 
Do devedeset i neke su radjeni traktori u imt kako treba , sve posle toga je fusheriranje tesko. A o primercima posle 2000 god ne pricati. imt je namerno unistavan. Od kad je imt ugasen belorusi poskupeli u srbiji 2x . komsija pre 12-13 god uzeo 820 sa ravnim mostom cini mi se 12000 eur sad isti takav duplo skuplji.


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pa sta je drugo bilo za ocekivati kad za 50 godina nista bitno nisu promenili u konstrukciji traktora? Nama je mozda i bio dobar al konkurencija ga pojela..a i parcela na dobrom mestu nbgd..i na kraju postao rupa bez dna..treba ga prezaliti i preboleti..hvala mu..kraj..nema ga vise..
 
Pojelo je njega nešto drugo...
Konkurencija njemu nije mogla ništa jer ko je imao novca i velike površine svakako ga ne bi kupio
Znači on je bio prihvatljiv za malog i srednjeg tačnije prosečnog poljoprivrednika u Srbiji i delu okruženja... a takvih je najviše
Džaba meni što ja znam da je Fendt bolji i udobniji kada ja mogu da priuštim nov 577DV tako da je ta priča imala budućnos uz pravo rukovodstvo i povratak standarda kvaliteta
 
Sto bi reko moj komsija kako doslo tako i otislo... kako je on pricao te parcele su kralj ili komunisti oduzeli od nekih siromaha sto su tu ziveli....znaci sve to ide u krug....
 
Bio je moj komsija u Nemackoj da kupuje neke traktore,i po njegovoj prici Nemacki poljuprivrednici tvrde da su se do 2000 godine proizvodili mnogo kvalitetniji traktori nego ovi sad,pa valda su i ovi iz IMT,a hteli da budu u tom trendu:osmeh:.
 
IMT je do '99 pravio vrh kvalitet, moj 539 '87 godište i dan danas radi kao švajcarski sat, nema problema sa paljenjem, mjenjacem, ama baš nista, jako
pouzdan traktor :))...
Nemaju oni neku udobnost, elektroniku kao zapadnjaci ali za nase uslove savršeni (relativno su jeftini, dostupni dijelovi, možeš skoro sve u dvorištu da popravis, dug vijek trajanja)...


Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Sto se tice saltanja i saltarica, na jednom traktoru sam video neki ekser umesto elasticne civije, da moze lakse da se rasklopi bez alata i menjac vrati u odgovarajuci polozaj. Sto se te iste saltarice tice, otpilike sve moze da se utegne uz minimalna ulaganja ali generalno tehnicko resenje sa tom civijom nije najsrecnije, zato i hoce da iskoci posle nekog vremena koriscenja traktora i habanja.
 
Ne ide kroz rucku mjenjaca elasticna civija nego klincic od punog zeljeza koji je na krajevima nareckan i zadebljan (kao brezoni za tockove) te se na jako tjesno zabija u kuciste.

Na 539 je to rasklimano od kad sebe pamtim, samo skines gumu, klincic mal te ne sam ispadne a na 549 kao da je zavaren. Pokusali jednom izbiti i ne ide...
 
Ja sam budala sto ne hvalim nesto sto ne valja samo zato sto ja to imam... Pun je forum ovih sto hvale ruse a tema o popravljanju rusa presla davnih dana 1000 strana... O cemu mi pricamo?!?

Nisam lud da samog sebe lazem. IMT volim i zato ga imam ali to nije razlog da ga hvalim... Za bolje nemam ali sam svjestan da postoji a ne kao neki cim nesto kupe to je naj bolje na svijetu... Kad budes radio malo vise od 150 sati godisnje u traktoru pitat cu te za savjet. Samo nas 549 tuce godisnje oko 400 sati, sreca pa sam berac prodao, radio bi preko 500. 539 mi samo u laksim poslovima (sjetva, prskanje, prihrana, kosnja...) odradi oko 200 sati godisnje.

Kao sto su nedavno u temi o jednorednim beracima hvalili jednoredne zmaj berace samo zato sto su srpski?? Tek je to nerealno...

Ako nemas sto pametnije komentirati, "pokrij se usima i radi"
kao prvo kako ti znas koliko neko sati godisnje napravi sa traktorom?drugo samo potpaljujes tu po forumu nesto odglavim prstom iz brzine ovo ono...sramota je i da kazes da ti se zaglavi u brzini meni se jednom zaglavio i to kad sam tek poceo da vozim i posle toga nikad vise... tata vozi isti taj imt542 35 god i nikad nije zaglavio u brzini ako sam ja kao mali skontao kako se salta a ti i sad zaglavis u brzini o cemu vise da pricamo?o 500rh godisnje? idi prvo nauci da menjas brzine da i ona 2 puta godisnje svedes na 0 pa onda komentarisi tu po forumu kao nevalja,nije do traktora do vozaca je sto bi rekli ne pokida nista sam traktor pokida ga ona glava izmedju volana,menjaca i sedista.
 
Poslednja izmena:
Samo vas posmatram..i ne verujem o cemu se vi raspravljate.Pa naravno da Imt nije cudo od traktora ali je najisplativiji sto se tice nasis uslova i samog odrzavanja i tako to nemam sta da kazem kad je vec sve reveno u vise postova unazad da ne kazem stranica..Inace u mojoj kuci trenutno ima dva 539 i 577. A pre njih je tu bio 560,539 i 588 od koga je sve pocelo i koji je sve trenutno zaradio.Po pricama starijih clanova iz domacinstva 588 je bio odlican u oranju ali naravno u neka druga i lepsa vremena kad je sa 3 vagona kukuruza kupljen nov 539 i nova Lada ali nese nekad sad moz samo da pricamo.Toliko od mn sto se tice Imt-a...
 
Nazad
Vrh