Slobodna diskusija o traktorima

Ja sam bio stavio na 549 al posto nema duplu klipnjacu na cilindru volana, volan "bjezi" stalno u lijevo a s njim i rucka. Da je normalan traktor s normalnim volanom, rucka bi bila dolje lijevo kad ides ravno i lijeva ruka na volanu desna na komandama i teraj. Na ove nase istocne strojeve to nema smisla, samo smeta...
 
Kad imas los orbitrol koji propusta volan ti stalno bezi a kad je dobar netrebaju ti nikakve duple klipnjace.Bar sam ja to dobro studirao:osmeh:i platio akademiju:osmeh:A i da bezi nista mu ne fali bolji je od mehanickog 10000 puta.

- - - - - - - - - -

Marko,ta jabucica se iskljucivo koristi na viljuskarima za brza motanja jer oni imaju mali precnik volana i fabricki se ugradjuje na vecini viljuskara.
 
Narucio sam je juce preko kupujemprodajem, i danas je trebalo da mi je posalju. Jutros sam otkazao kupovinu. Nadam se da je nece poslati. Videcemo. A i jako je jeftina pa ako je i posalju, poklonicu je nekome.

Potpuno mi je nerazumljivo da danas narucis robu, a sutra kada je verovatno spremljena za slanje, otkazujes sasvim normalno.
Ono, covek se veze za rec.. znaci nema nikakve veze. Mlad si momak, neko ce ti jednom ukazati na posledice takvog ponasanja.
Trebala bi da ti rec vredi vise od te kugle..
 
Vozio sam sva tri traktora,ustvari rusa sam samo probao da vozim i odustao a ova dva 577 i t75 (oba bez DV)sam radio u njivi.577 je daleko ispred torpeda pod broj jedan zbog okretnosti,zbog bolje hidraulike,kod torpeda je hidraulika izuzetno komplikovana za popravak i po meni slaba,plus su nakacili i hidro volan na istu pumpu,brzo odlazi prednji trap zbog jako loseg rasporeda tezine i traktor je izuzetno pretezak napred.Ostrina gasa je na strani 577.Kabinom torpeda uopste nisam ocaran kao sto se pricalo.
 
prodao bih 539 u top stanju i zmaja 212 i uzeo nesto od ta tri, pa se razmisljam, definitivno sam na strani imt 577, al rus mi je dobar nekekao zbog dvorednog beraca i poteznice na hidraulici pa sam ga uzeo u obzir, a torpedo je dosta mali potrosac a mrcina ali imt je imt..a imam i 542 pravljen za strano trziste i ne bih ga dao za ni za sta al zao mi da ga mucim sa dvorednim zmajem i dvobraznim plugom mada vuce sve to ne zali se.

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
A eto ja imam sasvim suprotno misljenje od lacina..po meni je torpedo oktetniji..rusa najvise volim..i tako dalje..gledaj ti sva tri pa koji ti bude najpovoljniji a da je dobar i ocuvan ti taj kupi..svi oni imaju svoje prednosti i mane..stvar izbora cega si spteman da se odreknes..rus je malo nezgrapan i oce da trosi dosta pogotovo u manjim operacijama..torpedo je nezan..imt je bucan i neudoban do zla boga..zato gledaj da nadjes neki dobar a marka manje vise bitna svi oni zavrse posao.

- - - - - - - - - -

Svakodnevno vozim i rusa i imt sa i bez dv i torpeda sa i bez dv..ja licno imam rusvaje i ne bi ga menjao..al pored rusa imt mi vise lezi i njih sam imao nekoliko..torpeda nisam nikad voleo al ni ne mogu da kazem daje los,jbo ko ga napravio pa taj trosi ko fegurson..
 
Kad imas los orbitrol koji propusta volan ti stalno bezi a kad je dobar netrebaju ti nikakve duple klipnjace.Bar sam ja to dobro studirao:osmeh:i platio akademiju:osmeh:A i da bezi nista mu ne fali bolji je od mehanickog 10000 puta.


Nije stvar u orbitrolu nego je stos u tome da klipnjaca kad se uvlaci u cilindar zauzima prostor unutra i treba manje ulja da se clindar uvuce nego kad se izvlaci i zato volan bjezi. Ne radi to samo na IMT traktorima nego na svakom vozilu koje ima jedan obicni dvoradni cilindar.

Da se ovo izregulira da volan uvijek bude u istom polozaju treba malo veca matematika i neki regulator protoka ulja koji se mora kalibrirati s obzirom kakav cilindar se koristi. Ni meni ne smeta sto volan bjezi, samo je glupo na takav volan stavljati rucku posto dodje cesto puta da moras lijevu ruku drzat u neprirodnom polozaju samo da dohvatis rucku.

Novija vozila imaju rijesen ovaj problem ugradjivanjem dva jednoradna cilindra da je kolicina ulja koje se preljeva uvijek ista ili jedan cilindar s duplom klipnjacom koji radi istu stvar.
 
ja imam jedan dvoradni cilindar i ne bezi volan nigde, kako ga okrenes tako stoji, i rucku imam i super je stvar za manevrisanje s prikolicom i ostalo nije mi nikad zasmetala

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Nije stvar u orbitrolu nego je stos u tome da klipnjaca kad se uvlaci u cilindar zauzima prostor unutra i treba manje ulja da se clindar uvuce nego kad se izvlaci i zato volan bjezi. Ne radi to samo na IMT traktorima nego na svakom vozilu koje ima jedan obicni dvoradni cilindar.

Da se ovo izregulira da volan uvijek bude u istom polozaju treba malo veca matematika i neki regulator protoka ulja koji se mora kalibrirati s obzirom kakav cilindar se koristi. Ni meni ne smeta sto volan bjezi, samo je glupo na takav volan stavljati rucku posto dodje cesto puta da moras lijevu ruku drzat u neprirodnom polozaju samo da dohvatis rucku.

Novija vozila imaju rijesen ovaj problem ugradjivanjem dva jednoradna cilindra da je kolicina ulja koje se preljeva uvijek ista ili jedan cilindar s duplom klipnjacom koji radi istu stvar.
A nismo se razumeli nisam mislio na to bezanje.
Posto znam sad o cemu se govori to bezanje teoretski nije moguce da jabucica stoji uvek na istom mestu kod dvoradnog cilindra,a sta se desava kad propusti neki od sigurnosnih ventila,tacnije sok ventila a to se desava na orbitrolu(zato i postoje sok ventili)) u tanjiranju kad zapadne tocak u brazdu a hoces namotati,u delu sekunde se volan mota a tockovi ne.Kako posle stoji jabucica na volanu na istom mestu.Nekom magijom?
 
Kolege jedno pitanje.
Koji traktor sa duplom vucom sa ili bez kabine i jacine od 60 do 80 ks, ali nov , je najbolje kupiti ali cenovno da ne prelazi 20000/22000e?
 
Kad je vec tema o hidro volanu ajd da pitam i ja nesto. Iz dana u dan volan se teze mota, trazi vece obrtaje motora. U voznji ide ali u mestu da bi se motalo treba oko 1600 o/min i to se svaki dan povecava. Orbitol sam remontovao pre godinu dana a za pumpu sam procitao da nema sta da se remontuje vec se samo menjaju gumice. Dali bi ovo moglo biti do pumpe i sta uraditi? Traktor je IMT 577.
 
Narucio sam je juce preko kupujemprodajem, i danas je trebalo da mi je posalju. Jutros sam otkazao kupovinu. Nadam se da je nece poslati. Videcemo. A i jako je jeftina pa ako je i posalju, poklonicu je nekome.

Potpuno mi je nerazumljivo da danas narucis robu, a sutra kada je verovatno spremljena za slanje, otkazujes sasvim normalno.
Ono, covek se veze za rec.. znaci nema nikakve veze. Mlad si momak, neko ce ti jednom ukazati na posledice takvog ponasanja.
Trebala bi da ti rec vredi vise od te kugle..

Sve si potpuno lose i negativno shvatio i osudjujes bez potrebe. Objasnicu ti kada si me vec prozvao losim tumacenjem.
Kupujem preko interneta vise od 10 godina, i nikada nikome nisam nista vratio. Na ebay imam 30 pozitivnih ocena, a na kupujemprodajem oko 60. Nemam ni jednu negativnu ocenu. Za mene je rec zakon i uvek stojim iza nje.

Sinoc sam se cuo sa prodavcem i poslao mu moju adresu za slanje. Rekli su da ce poslati u toku sutrasnjeg (danasnjeg) dana. Ako pogledas kada sam napisao ovaj post na predhodnoj strani, videces da je bilo rano ujutru pre 8h, i to na taj nacin sto sam poslao poruku na kupujemprodajem, gde sam napisao da mi rucica ipak ne odgovara za mehanicki volan, pa ako nije kasno i ako ne vide ovu poruku, da nije nikakav problem jer sam je narucio. Ako je procitaju, procitali su je. Ako ne, nema veze. Zato sam i napisao i sada boldirao da cu videti da li ce poslati ili nece (mozda ce videti poruku, a mozda i nece) jer ih ni jednog trenutka nisam pozvao da otkazujem, niti sam im napravio probleme oko pakovanja robe i angazovanja oko slanja jer nije bilo vremena za to, a taman posla da nisam primio paket da su poslali.
 
Nazad
Vrh