Slobodna diskusija o traktorima

Mtz 82 sa dve brazde u svim uslovima neće preći preko 15l po kj a mečka od 170 bi morala da nosi 4x35 u betonu i da sarani plug, pre će biti da se štedi diferencijal na njemu. i kače mu se manje mašine. Zato i pitam šta si s njim vukao u npr. oranju?

Malo van teme, al moram prokomentirat. Ma sukne rus oko 25 l/kj i kad je traktor utegnit samo tako ( i motor i mjenjač i sve) i plug uštiman i ispravan. Pitanje je samo kaku zemlju oreš i kako duboko oreš. Probano sa MTZ 52, 82 i 892. Kad su uslovi dobri i ne ore se za repu onda to kod MTZ-892 ide sa cca 15-17 l/kj dok zapadnjak plave boje sa istim plugom na istoj njivi troška nešto više goriva.
 
Kod mene se ovaj 1614 jako dobro pokazao...Menjac 3 brzine,jak,motor perfektan,jedini traktor koji gram ulja ne trosi,a orem po 60-70 ha sa njime,tanjira preko 100 h godisnje,mrcina od traktora...Ako radis manje zemlje i dobra 5106 ica zavrsava posao,kao i rakovica koja u kombinaciji sa meckinim motorom postaje ozbiljan traktor...

- - - - - - - - - -

od 2-3,do max 4 spore...mada 3cu izbegavam...

Najvise sam navikao na imt, pa najvise mi se i svida 5106, al svi pisu o losem mjenjacu, nije valjda toliko los, da se raspada svako malo, iako bi plug 3x14 bio taman, olt slavonac se kod nas nade u dobrom stanju, a takav traktor dobar bi bio oko 7-8000€, sto je prihvatljivo

A ti ursusi se nadu za isto toliko, jer su stariji, 1614, dok noviji 1634 idu za 12-13000€, oko 1998 godista, al to mi je velik traktor
 
Nisi me razumeo, vazdušar se poredi sa vazdušarom, npr. ne možeš porediti IMR motor od 560 sa predkomorama sa motorom od imt 565 sa direktnim ubrizgavanjem po potrošnji....to su dva različita traktora, znam da motor od torpeda generalno manje troši zbog veće radne temperature motora ali mtz odnosi trku zbog boljeg menjača :osmeh:
 
Torpedo sam kratko imao, 75icu, sa imt 756 manje od 10l po jutru, sada imam 560 koji srkne oko 13l po jutru, razlika je to, jos da je torpedo vukao barem 757 plug, jer 756 nije osjetio

Sada se prodaje jedan za oko 3700€, torpedo 9006, al tvornicki nema prednju vucu, kod mene bi i on odlicno funkcionirao sa plugom 3x30cm, kad pronadem sliku, budem postavio, neizgleda lose
 
Torpedo sam kratko imao, 75icu, sa imt 756 manje od 10l po jutru, sada imam 560 koji srkne oko 13l po jutru, razlika je to, jos da je torpedo vukao barem 757 plug, jer 756 nije osjetio

Sada se prodaje jedan za oko 3700€, torpedo 9006, al tvornicki nema prednju vucu, kod mene bi i on odlicno funkcionirao sa plugom 3x30cm, kad pronadem sliku, budem postavio, neizgleda lose


Treba obrisati post
 
Pozdrav za Derventu....Dosta zavisi od majstora u okolini i poznanstva....Kolega skoro radio generalku na 539 i majstor dolazio kad uhvati vremena,a ovom se nije zurilo i naplatio ruke samo 100 evra.....Ovog je izasla dosta skupa generalka zato sto je kupovao novu radilicu i novu glavu
 
Dijelovi ce kostati racunam ne preko 500 evra, danas nosio na obradu glavu i radilicu (140 evra) ali me skaklji to kad sam pitao majstora koliko ce biti njegova rabota a on veli "jeftinije nego kod drugih".
To bi lako moglo da ispadne suprotno od recenog...
 
Koliko bi otprilike trebalo da kosta majstor (samo ruke),za remont motora za ursus C 385?

Pre nekoliko dana sam pricao sa dva majstora (mehanicara) i oni rekose da rade po ceni od 100 evra po klipu.Koliko znam,radilo se po 50.Da li su i ostali podigli cene,ne znam,ali mislim da je 100 evra mnogo.
 
Nazad
Vrh