Slobodna diskusija o traktorima

Čestitam. Lijep traktor, baš lijep.
Moja tiha patnja je AgroStar 4.61, zbog neprežaljene AgroPrime 6.16 koju sam imao prije.
 
Evo jos koja slika.
img20150722163023.jpg
img20150722163004.jpg
img20150722162942.jpg
 
Hvala svima.
@truya 86 I meni se svidjaju stariji dajcevi. Nema elektronike, malo trose. I dosta su udobni
 
Četitam pametno si pazario ne treba ti veći.:ppozdrav:Vidim da dosta seješ pšenice to predpostavljam da sve tanjiraš i dubokog oranja ti ostaje oko 40ha,to nije ništa za njega, rentabilniji je on u brazdi i tanjiranju u sezoni nego da ti konji odmaraju kod kuće:osmeh:
 
Nisam mogao naći temu o polugama hidrauličnim, a usko je povezana sa traktorima pa imam pitanje.

Zagledao sam ovu polugu iz Slovenije, a jeftinija je 30-40 % od Walterscheida i CBM-a, pa me zanima jel može bit toliko i lošija?
Treba mi cat. 3, proizvodi je RosiTeh iz Slovenije, cijena joj je 230 eura sa dostavom i crijevima.

http://www.njuskalo.hr/strojevi-ala...ulicna-poluga-poteznica-traktor-oglas-8616065
 
Četitam pametno si pazario ne treba ti veći.:ppozdrav:Vidim da dosta seješ pšenice to predpostavljam da sve tanjiraš i dubokog oranja ti ostaje oko 40ha,to nije ništa za njega, rentabilniji je on u brazdi i tanjiranju u sezoni nego da ti konji odmaraju kod kuće:osmeh:

Sve si u pravu. Oko 40ha imam za doboko. I nije sam u oranju.

- - - - - - - - - -

Jel ima Aca još onog Dajca od 200ks?

Stvarno ne znam.
 
Ljudi, u sredu idem po traktor. Nego se nesto razmisljam.
kod Ace ima i jedan Massey 6170, isto ima prednju hidrauliku. Cena tom traktoru je ista kao I deutz-u sto sam postavljao slike. Sta mislite da je mozda bolje uzeti Massey-a? Mladji je 6 godina. Mada vise volim Deutz-a. I plus je naa njemu cista mehanika
 
Nazad
Vrh