Slobodna diskusija o traktorima

Odavno nisam u toku pa mi je lakše da pitam... :osmeh:

Da li sad postoje autoradio aparati sa sopstvenom baterijom za memoriju, da ne gubi memorisane stanice kad npr. u rusu isključim glavni prekidač akumulatora?

I da li neko zna koliko radio vuče struje sa priključka za napajanje memorije, tj. da li bi u njega mogla da se ugradi neka mala baterija za tu namenu...
 
Uvijek možeš iza maske ubaciti još jednu dodatnu bateriju, par Ah koja će držati sistem aktivnim najmanje petnaest dana.
Ovako nešto.

0080659345741_300X300.jpg
 
Ja sam rusom tako radim 540 540 radio sam samo 1000obrtaja kardan na traktoru i nisam zadovoljan jer nije preporucljivo da se predje 1100obrtaja motora jer bi se raspao berac malte ne,a i lose podmazivanje motora.
 
Upravo zato se podesi berač za traktor od 720 obrtaja i tera se Yto na 1550 obrtaja motora. Ako bi berač bio podešen na 540 obrtaja , yto by morao raditi na mnogo manje obrtaja motora (kako by postigao tih 540 na kardanu) što svakako nije dobro.
 
Znaci ovako prebacim traktor odnosno obrtaje kardana na 1000 i berac na 720(zamenom zubcanika kako je opisano u uputstvu)i to je to,ja radim sa belarusom ali 1000obrtaja je isto i na Yto i na Mtz-u.
 
Podesis gas na MTZ da kardansko vratilo ima 1000o/min i teras na tom gasu. To je verovatno pri 1500-1600o/min motora. berac mora na 720 obrtaja kako bi se sporije okretao berac. odnos 720 i 540 je 1.3333, sto ce reci gas pri kojem si radio sa 540 obrtaja beraca ako je 1100 motora, teraces na 1100*1.333 = 1450-1460o/min motora.
 
Kad je kardan bio na 1000 tad motor nije smeo da predje 1100 jer se cuju neki cudni zvukovi u beracu,tad sam prebacio na 540 ubrzao privodne lance i obrtaji motora 1500 1600,e sad sta dobijam ako prebacim berac na 720 i izvod kardana traktora 1000?
 
Merio sam obrtaje kardana na YTO 904 i dobio sledece: kada je polozaj rucice na 1000 o /min. Na 1550 obrtaja motora ima na kardanu tacno 720 obrtaja. Berac sam podesio po knjizi kao da cu ga vuci traktorom koji ima 720 obrtaja kardana i to je to . tako radim vec 4 godine. Neznam kako bolje da objasnim.
 
Kupio sam juče novu trajalovu prednju gumu za traktor,i pogledao je u radnji i kada mi vulkanizer namontitao...
jegygadu.jpg

Jos tocak nisam vratio,
Razočarenje totalno, nova stvar, iz radnje...
Ne znam koliko je ostecenje ozbiljno i da li ce mi ako se pocepa tu uvaziti reklamaciju i garanciju (3god.)
 
Pa nemoj cekati da se pocepa vec im je odma reklamiraj da nebi bilo posle da je to mehanicko ostecenje i da ti neuvaze reklamaciju!
 
Da li je u redu kupiti traktor od 100-120ks bez prednje vuce? Dosta su povoljni. Ali, da li se isplati kupiti tako nesto?
 
Misljenja sam da bi za te konje traktor trebao da ima prednju vucu.

Al da mogu da se nadju povoljni bez prednje vuce, to stoji. A tek ajnslag :bravo:
 
Nazad
Vrh