Slobodna diskusija o traktorima

Nego šta :osmeh:
29fb20322325239.jpg
[/URL] [/IMG]
 
da li kada se na pumpi visokog pritiska smanjuje broj okretaja, da li se gubi na snazi?

stavljamo kompletan kamionski motor u traktor, i taj motor je 12 ks jaci od starog koji je bio na traktoru, ali ima isti radni obujam, isti promjer klipova, znaci da je na snazi dobiveno samo preko pumpe visokog pritiska i sad normalno, trebamo na PVP smanjit broj okretaja da moze biti na traktoru i majstor mehaničar mi kaze da ce time izgubiti i na snazi. i da ce time opet imat 70 ks kao i stari kad je bio ispravan. el to istina? a jedan majstor bošist nezna, a drugi kaže da nece izgubiti. i kak sad? motor je sa onog zastavinog kamiona 35.8 a traktor je fiat, sličan kao iz mog avatara
 
Pozdrav narode

Nov sam ovde, pretrazivao sam po forumu na temu Solis traktora i nisam nasao nista opipljivo,
Ako ima nekog ko zna nesto o njima bio bih zahvalan.
 
Molim Vase misljenje o radu motora ovog traktora na postavljenom videu.Da li je dobar zvuk i ako nije sta je potrebno raditi na njemu?Unapred zahvalan

[video=youtube_share;FxgD4Pm2REs]http://youtu.be/FxgD4Pm2REs[/video]
 
znam bruku imt traktora koji tako rade godinama i dan danas. a to "fukcanje" naznacuje na losiji motor ali i takvi traktori rade godinama. tako da je sve macak u vreci.
 
5245 ne preporučujem, posebno ako ti je teren težak (brdovito). Traktor nije loš, okretan je i sve to no motor je premali za tu masu + prednja vuču + dosta velike gume. Mislim, 3200kg za jedva 50KS, 16.9/28" gume nazad i 9.5/24" naprijed, samo 2700 kubika zapremine iz tri klipa? Jednostavno premalo zapremine, snage i obrtnog momenta, poznajem dva lika koji ih imaju i to mu ističu kao veliku manu, kažu da motor mora stalno da se "gazi" na veoma visokim obrtajima a to ih strašno haba, jedan od njih koji radi dosta zemlje na teškom terenu je dva puta za 4 godine radio generalku.

Mnogo bolji izbor je 6245 no jako su skupi (5245 takodje imaju veoma visoke cijene) ali i 6045 je isto sasvim dobar traktor, motor je odlično ukomponovan sa dimenzijama i masom, 4 klipa, više zapremine, motor je daleko manje opterećen, razlika u masi izmedju 5245 i 6245 je samo nešto više od 200kg. Ako možeš toliko da se protegneš, idi na 6245 čisto radi toga što je mladji a ako ne, 6045 je isto dobar izbor.
zombi 5245 nosi 14ke i 9,5 dobar traktor ali trom preko svake mere najveci nedostatak pokaze u transportu sa 6 7 tona zita caskom sidje u prvu i to ne u velikom brdu a znas da mu je prva ko kod tebe 2 ili treca
 
neznam u koju temu da smjestm pitanje,ako neko zna koliko ulja ide u hidrauliku ursusa360 i koje ulje kad se komplet mjenja'?odlicno dize kad je hladan traktor ali dok se zagrije sporo dize pa su mi svi savjetovali da je to rijetko ulje i da ga promjenim,hvala
 
Mislim da ide oko 25l i ide sae90. To sto ne dize kad je vruc ne znaci da je do ulja, mozda je do pumpe ili neka prljavstina u sigurnosnom ventilu. Koje ulje vam je sada u njemu?
 
neznam koje je ulje,traktor sam nedavno kupio pa ga sad polako renoviram,mjenjam ulja i ostale dotrajale djelove
 
Ne znam da li pitam u pravoj temi, ali interesuje me da li ima neko u Novom Sadu da radi pancir creva? Naime, crevo od 3m dužine mi je probušeno na jednom mestu pa bih da se taj deo iseče i prespoji sa novim delom creva. Može i Futog, ili Veternik pošto mi je usput.
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde pitanje da postavim pa ću ovde - Gde mogu da nađem samo krajeve toplinka? Ciljam na "Mikron" Sirig al nisam još zvao da pitam.
 
Ljudi, sledece nedelje bih trebao da pazarim dva traktora. Jedan ce biti rakovica 65, a drugi... Ja i cale se prepiremo sta uzeti? On je za imt 539,ili 549. Ja sam za yto 404? Dajte neki predlog da lakse prelomimo, prednosti i mane navedenih traktora.
 
имт 539 ако ти не треба јачи трактор,по мени најбољи избор...Да не улазимо у карактеристике ако узимаш нов онда узми 549...Кинеза хммм треба то некад и поправити,не кажем да нема делова али цена и сл.
 
Nazad
Vrh