Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Kako uvek drugi bolje znaju gazdovati u tuđoj avliji pa to ti je.... Druže da ti sad objašnjavam neću i ne mogu i kad nisi upoznat sa situacijom,ne turpijaj....
 
Има добар електричар у Бочару (банат ) ради све око електрике а добар је и иде на терен уз договор.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Имам. Пуштам ти га пп.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Da Li znate nekoga ko ima rashodovan ili delove za Maseja 31 ? Moze i otpad

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Drugari, planiram da kupim neki jeftiniji kombajn za svoje potrebe, u planu su mi Zmaj 133 ili class consul. Interesuje me misljenje koji je bolji, pod bolji mislim pristupacnost delova kao i cena istih i svakako ucinak i kvarljivost. Kod mene bi radio oko 20 hektara psenice i soje godisnje.
 
Drugari, planiram da kupim neki jeftiniji kombajn za svoje potrebe, u planu su mi Zmaj 133 ili class consul. Interesuje me misljenje koji je bolji, pod bolji mislim pristupacnost delova kao i cena istih i svakako ucinak i kvarljivost. Kod mene bi radio oko 20 hektara psenice i soje godisnje.

Vidim, lokacija piše Šabac. Imaš kod Bucala SVE što ti treba za malog zmaja, čak sam ja iz HR potegao do njih po dvije osovine i još kojekakvih sitnih djelova. Zadovoljan kvalitetom djelova a cjena, prava sitnica. Što se učinka malog zmaja tiče, jbg koliko para, toliko i muzike. malo sporiji kombajn ali kad se naučiš na njega i kad se malo oslobodiš da ga poteraš kako treba, guta taj sve živo OSIM SOJE, soja mora biti 10000000% čista da ju mali zmaj kosi bez problema sa štopanjem bubnja. I ako imaš pogon bubnja na lanac, opet zna praviti probleme. Soja mu je slaba točka al kad se i na to navikneš, ide i to bez brige. (Pričam za soju sijanu u redove 25cm).

Za claasa ne znam šta da ti kažem, iako je po godištu vjerovatno stariji, vjerovatno je 30 godina napredniji od zmaja. Bolje riješeni kombajni, pocinčani od vrha do dna. Koliko znam da claas koristi neke svoje "lude" mjere remenja i da varijatorsko remenje zamjensko baš ne dura dugo na njima nno to ne mora biti točna informacija. Vjerujem da se za claas starijeg godišta teže nalaze djelovi nego za zmaja al mislim da ne trebaju toliko često kao za zmaja pa se to nekako izjednači.
 
Деда ин екшн
32ba2d8a77b61ccf19227847f3aff4dc.jpg
be93b271011d76fd39c52017fc31186d.jpg
259ae7bcc6c3e363e5587419358cee4d.jpg
da27a0477745d357ffd77b17d260b38b.jpg
db8be96c26948900501c9b4c3c39c485.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh