Slike mog vinograda

Kao početnik trudim se barem da bude čist vinograd. 3 godina prokupac 80 čokota.
412ca6a1958fbdde9dcb12b3e2b130be.jpg
eaa2bdbf440b546c0040fa38edd42c2b.jpg


Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Milan11
Da bih poravnao njivu jer sa dwsne strane je basta i ostaje za ratarstvo tacno 1 hektar.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
Pokusavam da razumem ali valjda me opicilo ovo sunce u Grckoj pa ne uspevam da pokrenem mozak.. 😂 Nisi mogao istu povrsinu da pokrijes uzduznim redovima zbog nekog ugla verovatno, nije vinograd pravougaonog oblika?
 

Pozdrav svima. Zahvaljujući dobrim i nesebičnim ljudima sa foruma i uz volju za novim znanjima uspeo sam da dodjem do prvog roda na lozi. Samo 20tak sadnica raznih sorti oko vikendice. Ovo na slici je crna tamjanika u četvrtoj vegetaciji, posadjena iz reznica, sa prvim rodom. Istrpela je pozni mraz i grad pa sam jednu godinu krenuo ispočetka. Nju planiram da podignim na pergolu vinjagu ili kako ko zove. Od ostalih mladjih sorti imam moldavu viktoriju i traminac. Od zastite sam koristio jednom ridomil gold, svič sumpor i koprivu luk sodu bikarbonu. I bakar kad prskam jabuke. Ovo je na oko 700 metara n.v. Još jednom hvala forumašima.
 
Samo traminac, koji je u drugoj vegetaciji, ima problem sa plamenjačom. Mislim da sam je zaustavio ridomolom, pa sam skidao zaražene listove. Sad je pitanje da li će mladi listovi iz zaperaka uspeti da ishrane čokot do prvih mrazeva. Savet iskusnijih je dobrodošao.
 
Nazad
Vrh