Slačica

Za Confido tim iz Subotice seju,nisam cuo da Bilje iz Bavanista ima organizovanu proizvodnju slacice za Centroproizvod!
 
Biće i oko 80 ha u Alibunaru isto za Konfido.
Ja bih je posejao na pola jutra samo zbog semena za zelenišno đubrivo.
Nema više semena da se nabavi.Jel zna neko da li je hibrid ili sorta u pitanju?
 
Biće i oko 80 ha u Alibunaru isto za Konfido.
Ja bih je posejao na pola jutra samo zbog semena za zelenišno đubrivo.
Nema više semena da se nabavi.Jel zna neko da li je hibrid ili sorta u pitanju?

Sorta. Može da se seje merkantilna i za vršidbu, a kamo li za zeleno đubrenje. Imam ja smeđu i traže mi je za sada isključivo za zeleno đubrenje, niko za 'ranu.
 
Још нису посејали, а надају се том приносу. Требаће им доста фактора.
 
Ne znam da li jesu pričali smo pre mesec dana i pitao sam za rod kaže oko 2 t po ha a biće zadovoljni ako bude i tona po kj.
 
da rodi tona i 2oo i da je fanasticno po toj ceni.
ovo sto konfido ugovara je bela semenska slacica,samo ne znam sta je kome prezivelo od mraza i minus temperatura prethodnih 2 nedelje.

jel ima neko iskustva?
 
Ovi moji poznanici što planiraju da seju nadaju se prinosu od 1 t po kj.

Veoma ambiciozno! Treba biti malo realniji, a bolje i još skromniji pri određivanju očekivanog prinosa pa se posle raduješ umesto da se razočaraš. Tona po hektaru je ok ili 6q/kj.

- - - - - - - - - -

da rodi tona i 2oo i da je fanasticno po toj ceni.
ovo sto konfido ugovara je bela semenska slacica,samo ne znam sta je kome prezivelo od mraza i minus temperatura prethodnih 2 nedelje.

jel ima neko iskustva?

Imam iskustva sa slačicom, ali uvek sam je sejao tek kad je vreme da se radi, dakle kad sam već jako siguran da više neće biti jakih mrazeva(< -2). Da sam hteo da je posejem ove godine, sigurno da ne bih žurio. Ko kaže da je sad april? Po mom kalendaru je tek kraj februara, dakle nije još vreme za setvu slačice.
Ko je žurio da je poseje već u "januaru", sam je sebi kriv. Preživeće ona ipak barem 50% ne boj se, korov je to!

- - - - - - - - - -

Ja sam danas prodao 25 kg smeđe po ceni 1eur/kg. Evo, baš sam jutros doručkovao našu domaću salamu(šunkaricu) i domaću kobasicu(dve vrste) sa domaćim senfom.
Moja žena ga pravi od domaće bele i smeđe slačice 1:1 sa dodatkom meda, cimeta i đumbira i sa vinskim sirćetom koje sam doneo prošle godine iz Rajačkih Pivnica. Ma, prste da pojedeš, a što je tek ljut! ::jako_besan:: Ne kao onaj industrijski što ne bih znao ni šta je da na njemu ne piše Senf. Ovaj naš me podseća na one senfove što donose ljudi iz Nemačke i po izgledu, a i po ukusu. Pravi je za pečene kobasice! I posle pivo, ali obavezno! :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Koji je prosek prinosa slačice po kj ili ha?

Prosek ne znam, ali meni nikada nije rodilo preko 8 meteri po jutru. Čudno mi je da mi bolje rodi smeđa od bele, a trebalo bi da je obrnuto.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgvoru. Na vreme sam odustao od setve ako je tako.

Imao sam neku ponudu da sejem, dobra cena ali nešto mi se nije verovalo da to može roditi 2t/ha.

Ima par što su se nakanili i posejali a pre neki dan sam primetio da niče, uz asfaltni put je.
 
Hvala na odgvoru. Na vreme sam odustao od setve ako je tako.

Imao sam neku ponudu da sejem, dobra cena ali nešto mi se nije verovalo da to može roditi 2t/ha.

To je koliko su meni rekli kad sam počeo njome da se bavim, da je njen maksimalan prinos tih 2t/ha ili čak kako neki interpretiraju 10q/kj.
Kao što neki hibridi kukuruza imaju potencijal za prinos 19t/ha, a u praksi u suvom ratarenju rađaju u glavnom pola od toga.
 
Poslednja izmena:
Drugari imam ove godine prvi put da skidam slacicu kombajnom i potrebna mi je pomoc,kakav adapter treba,podeseavanja i tako to,nadam se da neko moze da mi pomogne...
 
Pozdrav forumasi ! Dali je neko ove god posejao slacicu za Confido ?? Koliko se krecu prinosi preka Kj ?
 
Kod nas niko nije sio.Ako saznas cenu javi,bas me interesuje po koliko ce isplatiti.Koliko su vam nudili pre setve?
 
Bio sam ja u konfidu pre 10 dana jel sam bio kod roditelja a to mi u komsiluku pa sam malo svrati da se raspitam. za slacicu su placali 700 ili 9000 eura tonu (bas za nju nisam zapamtio tacno) .zob nisam pitao,uljanu repicu 400 e tona i faceliju 2200 eura tonu. Slacica,zob i facelija su semenske a uljanu r . mozes posejati koju hoces. Sve to je fco konfido. Ja hocu za moje prijatelje pcelare posejati posle jecma 10 jutara facelije,taman bi trebala da stigne posle suncokreta. Oni bi pokrili troskove setve a ja bih kao zaradu imao seme facelije. Po recima agronoma treba bi neki prosecan rod biti 500 do 800 kg po ha s obzirom da bi setva bila postrna ne treba se nadati nicemu. Takodje probamo i 1 ha u redovnom roku setve i nadamo se da stigne izmedju bagrema i suncikreta.
 
A sto se tice slacice , jel znas koliko rodi u solidnim godinama ? ja sam sejao pre neke godine uljanu repicu , i jako sam bio zadovoljan sa njom . Prosek na 25 kj je bio nesto preko 2300kg,a cena bila oko 420e t :D :D
 
Kod nas je bilo nešto posijano slačice za pomenutu firmu.
Prinosi su bili od 600-1000kg/kj , zavisno od kvaliteta zemljišta, kao i lokaliteta, gde je zahvatio grad.
Cena je 900e/t, još nije naplaćeno.
 
Kod nas u Dolovu je posejano dosta slacice, i sve vise ljudi se opredeljuje za nju da seje, Cena ove godine je 900 e po t, a rodilo je u proseku tonu po lancu. . . ulaganja su jako mala seme po ha izadje oko 20 evra. . .
 
Cinimi se da su ukupna ulaganja po ha oko 60.000din .. Sad kakva je situacija , bolje posejati ovo nego psenicu :D
 
Nazad
Vrh