Skladištenje zrnaste robe

Danas kupljen transporter za zrno.
5e6anetu.jpg
 
Cestitke Aco,samo tako nastavi...Treba sve vise da se ljudi okrecu samostalnom cuvanju kukuruza i ulazu u magacinske,skladisne prostore...ipak sam svoj gazda uvek je bilo najbolje!
 
Nije bas isto,ako skadistar pokupi svu robu i kaze da ne zna de su pare a ni de je roba ;) em se sa tom robom nastavlja trgovina i kada fali tebi niko ne pita jel mozemo uzeti i odvesti iz silosa,a kad ima kuci onda je to druga prica ako da pare uzece ako ne da od toga nema nista,sto automacki znaci rast traznje.
Naravno ako gledamo skladistenje sa ciljem postizanja vece cene!
 
Ko je ovde od clanova oblagao sa mrezicom od fasade?Jel ima neko problema sa glodarima?Hteo sam jedan cardak da osposobim da sipam rinfuz robu nesto imam plasticnih ploca a nesto bi sa mrezicom da odradim.Mrezica za fasadu mi se cini dosta cvrsta i jeftina.
 
Ja sam sa mrezicom i zeznuo sam se, kljucaju je golubi i tolko je isklucaju da naprave rupu i pocne da curi i to ume dosta! Pa sam onda zastitio dzakovima (sa spoljne strane) i onda su nastupili misevi i pacovi da je grizu! Tako da ako budeo opet stavljao u ambar (jer sam namestio drugi objekat za tu namenu) oblozicu necim celim (bez rupica) npr dzakovima prtenim, jer nema potrebe da bude otvorena jer ni silosi nisu od mrezice nego od zatvorenog lima ili betona! Moj ti je savet ne moj nikakvim mrezicama!
 
Ja sam nasao u matalni pocinkovani komarnik,pa cu sa njim da oblozim.170 dinara je kvadrat.
 
Kod rodjaka bi da oblozim stari cardak vec 10 godina mu prazan stoji a nebi da ulazem toliko jer nije moj.Izmedju letava su ubacene tanke stice jer cardak izlazi na ulicu i dok se kukuruz tovario bilo je problema sa prolaznicima jer je kukuruz nestajao preko noci pa su stice ukucane izmedju letava tako da nebi bilo problema sa golubovima.Razmislicu da stavim pocinkovani komarnik.
 
Plavi fasadni radi posao, ali kazem ti jedino sta je problem bio kod mene! Kod drugara prokljucali ambar iz dela baste i i nije video odmah i iscurelo mu jedno 500-600kg!
 
Ja sam prošle godine stavljao tu fasadnu mrežicu ali duplo , u jednom delu ambara mi je kukuruz bio u klipu a u drugom u zrnu između je bilo podaščano i stavljena ta mrežica mislio sam i ja da će miševi napraviti šou međutim nisu ni pipnuli a ni ptice spolja nisu dirale tako da je mrežica ostala skroz cela. ( stavljao sam slike u ovoj temi )Evo našao sam http://poljoinfo.com/showthread.php?340-Skladištenje-zrnaste-robe/page37
 
LIfam pravi nove,ja gledao na sajmu.Cena je oko 600 eura.

- - - - - - - - - -

evo ovde imas polovne.
http://www.polovniautomobili.com/oglas4576751/duvaljka/
 
Spiralni transporter, ili duvaljka pitanje je sad za jesen. Spiralni transporter bi kupio nov, a vidim da ima polovnih duvaljki u ponudi. Postojeci ambar treba da predaim tj oblozim metalnom zicom za komarnike, a posle ostaje pitanje prebacivanja zrna iz prikolice u ambar.
Koja je preporuka, sta uzeti.
 
Spiralni brze radi,malo pravi dodatnog loma i nije bas da moze svugde da pridje.
Duvaljka sporije istovara,nema loma i svugde moze da se zavuce.
 
Hvala i Kish i Spajki. Za spiralni znam da malko ostecuje zrno, ali ima li to znacaja u daljem cuvanju i prodaji robe?
A brzina, hmmmm, za mojih 6-10 kj kukuruza, mozda i nema bas previse znacaja. Mada, ne bih zeleo da 3 prikolice zrna ceo dan skidam.
 
Spiralni transporteri definitivno naprave odredjeni deo stete, ali ako je transporter uradjen kako treba i ako se rukuje kako treba steta je minimalna.Transporter od 9m (koji je najcesci za ove nase potrebe) bi trebao imati osovinu iz tri dela, odnosno jos dva lezaja unutar "cevi" da spirala ne bi "padala" na zid i tu hvatala i lomila zrno.Napisao sam tri dela, ali i dva piju vodu, dok osovina "izjedina"..... Druga stvar, neko je ovde odabro "puz" fi 220mm, treba to "na'raniti". kada zrno gura zrno, lom je minimalan. Drugim recima, transporter mora biti maksimalno uposlen, (pun) da bi lom bio minimalan.
 
jedno pitanje drugari,kada stavite tu mrezicu na cardake kako se borite sa navijavanjem snega i kise?
bude li vlage0?
 
Nazad
Vrh