Sjenicka ovca

nije sisat 2 godine vidi se da je spremat za sajma.zoran ima i na pesteri neke ovce suo sam da su mu dobre u selo Ugao.
 
Bogme ga je dobro spremio,al iskreno po meni nema potrebe za tim,uvek volim videti grlo u savrsenoj formi a ne tovljeno
Ako se trazi dobra genetika ove rase najlakse je do dobrih grla doci kod njega
Ima dobar kvalitet solidan broj,reklamu,iskustvo, i jake cene
Pre par godina je imao problem sa sepavoscu ne znam jel resio to adekvatno nisam skoro isao
ima on ovce na 3 lokacije koliko ja znam
 
miladinovic je napisao(la):
Pre par godina je imao problem sa sepavoscu ne znam jel resio to adekvatno nisam skoro isao
ima on ovce na 3 lokacije koliko ja znam

Sepavost se tesko iskorijenjuje,znam covjeka koji je imao stado sa nekih 80 ovaca i zarazio sepavoscu tako sto je posudio ovna covjeku koji je imao sepavost... Malo pomalo i oboljele su mu sve ovce,prostor u kojem one budu ostaje dugo zarazen,tako da je stvar jako zeznuta, inace taj gazda je promijenio sve ovce i par godina nove nije stavljao u ovcarnik gdje su bile zarazene.

Jedini efikasan nacin da se suzbije sepavost je tretiranje sa FORMALINOM,inace to je konzervans koga koriste veterinarski fakulteti za konzerviranje plodova itd... Koriste ga i kod prepariranja divljaci.

Treba obrezati papke do zdravog tkiva(znaci do krvi) i umakati u formalin nekih 10 dana, s tim da ovca mora biti strogo u suvom prostoru,inace vlaga pogoduje sirenju sepavosti...
 
da budem iskren u postu imas vise gresaka nemoj obmanjivati pocetnike
virus zivi u zemlji 14 dana samo
vakcine pomazu i bazeni al ne lece(plavi kamen,poliovin)
nema leka za to sem noza ako hoces da iskorenis,ali podmladak od zarazenih se moze spasiti ja sam to uspeo i znam ponesto o tome
pisali smo vec o tome
 
miladinovic je napisao(la):
da budem iskren u postu imas vise gresaka nemoj obmanjivati pocetnike
virus zivi u zemlji 14 dana samo
vakcine pomazu i bazeni al ne lece(plavi kamen,poliovin)
nema leka za to sem noza ako hoces da iskorenis,ali podmladak od zarazenih se moze spasiti ja sam to uspeo i znam ponesto o tome
pisali smo vec o tome

Nije mi bila namjera nikog obmanuti,samo sam napiso ono sto sam vidio,e sad moze biti da ne zivi u zemlji duze od 14 dana,al ovaj covjek je tako radio. Nisam vidio da ste pisali vec o tome pa se duboko izvinjavam(ha ha)...
Nema sanse da ja uzmem od nekog ko je imao sepavost i dovedem sebi,to je moj stav,jer sam kazes da je noz jedino rjesenje,znaci i jedna koja ostane moze da bude potencijalni nosioc klica,itd.
posto ti miladinovicu znas sve o svemu,al znam i ja ponesto i to iz iskustva,kroz krvav rad na poljoprivredi,od kog pokusavam sebi i svojoj porodici osigurat donekle normalan zivot,
-bez zamjere,molim lijepo
 
Niye wirus izaziwač sepawosti,wec baqteriya,i nayboIyi Ieq ye qupqa za papqe od CinqSuIfata i oxitetraciqIina,+inyeqciya tiImiqozina iIi OTC.Naprawi se betonsqi bazen,3x3m,wisine 20cm,ogradi,naIiye ta qupqa i owce se zatwore i tu budu u toy wodi 1sat,i posIe na suwo,i par puta ponowiti i to ye to.
 
Sepavost je gadna ali nije neizljeciva znam to i s tim sam upoznat dobro moje ovce kad se okisa jako i dugo znaju prosepati ali nema nista medju nit u papcima i to prodje,ali zarazna sepavost je zeznuta stvar ali grla se izoluju od drugih 10%-tnim formalinom koji se lako nabavlja u svakoj pivovari se dobro obreze papak namoci 3 puta na dan i za 10-tak dana se rijesi problem ako bolest nezauzme jako da papak otpadne sto sam vidio ali takve ljude treba ne kazniti nego... jednostavno nemam rijeci.
 
34_papci3.jpg
 
sto se sepavosti tice kad budem pri boljem netu poslat cu sve sto sam o toj bolesti skupio,jer sam licno imao problema s tim i to velikih koje sam resio posle vise skupih pokusaja koje su mi savetovali razni znalci,haahhahaha,kakva sam budala bio.
Naravno iz zarazenog stada nikad ne uzimati nista cak i ne progoniti istim putem.
Ima vise sojeva virusa neki su agresivni bas neki ne,rod nodusa.
Ja sam bio zapatio gadan soj,na krevetu da je drzis oboli papak.
Obrezivao sam,bazen kroz koji su prolazile bar 2 puta dnevno,sprej za rane,cak i dinamit su mi savetovali i to sam probao.
Najbolji je bio jodogal dok ga je zorka pravila.
Kad mi je dojadilo obracunao sam se s tim i uspeo zadrzat svoju mukom pravljenu genetiku.
Ja sve sto napisem trudim se da dokumentujem,i ne pricam o onome sto povrsno znam,ovo je upuceno onom ko je mene prozvao.
Pozdrav i da sepavost ni najgori neprijatelj mi nema u stadu
 
E ovako,ako ćemo po istini,ti si miladinovicu mene prozvo da sam napiso neistinu i da obmanjujem ljude.
Ja sam tebi samo odgovorio. Gledaj forum služi za razmjenu iskustva,kažem: ISKUSTVA...
Ne kažem ja da ti nemaš nekog iskustva,pišeš ti temeljito,čak šta više: lijepo se potrudiš naći na netu sve o svemu,
tako da se mi nemoramo truditi i pretraživati net... Hvala ti prijatelju,danas je internet skup. Lijepi pozdrav
 
Zaraznu šepavost ne izaziva virus već bakterija, da se ne unosi zabuna među ovčare i iznosi neistina.Otvoriti poseban post u bolesti ovaca
 
Tako je vla,sepavost izaziva bakterija....
A i ovo nije tema o sepavosti vidim da je bilo dosta rijeci o tome u rubrici predvidjenoj za to...
 
moja greska bakterija dichelobaster nodosus tj bacteroides nodosus je glavni izazivac sepavosti a prate je jos neke patogene bakterije
Najgadniji od sojeva izaziva najtezi oblik sepavosti contagious ovine digital dermatitis
Ovo su veterinari verov citali u zarazama-)
Nema frke bitno je da pocetnici paze na ovu ozbiljnu bolest
 







Post je spojen: [time]1267740946[/time]
_________________________________________________
evo i preko titana da okacim nesto.jagnjenje dviski kod prijatelja kupljenih od mene(texel otac sjenicke majke,najstariej od njih imaju 13,5 meseci trenutno)
na zadnje 2 slike je mesanac,majka bergam otac romanov,ojagnjen kod velimira,sa 13 meseci tezak preko 80kg,vezan jer hoce da udari
inace ovaj covek ih bas dobro hrani,ima vec 2 koje su dale dvojke 1 su nazalost propale
 
nema jos godinu tezak 85 kg ,
nz25cj.jpg

Post je spojen: [time]1268591912[/time]
_________________________________________________
..
2hqxesz.jpg

Post je spojen: [time]1268620804[/time]
_________________________________________________
evo pa ocenite pa ocenite sami kvalitet.
 
lepo izgleda bas :D
imam samo par pitanja,
pretpostavlajm da je do slike ove druge cudan mu je stav prednjih nogu ili su malo krive?
Koliko vidim ima skoro skroz crne rogove,to se tolerise ili ne po standardima ili nije definisano?
to crnilo se i kod mene nekad javlja
pozdrav
 
kada sam ga izveo da ga slikam on se je uplasijo pa je stao u nekom stavu kao da je deformisan.sve je uredu sto se nogu.pa crni rog mislim da se ne tolerise mora da mu je beli rog kao i jezik,da nebi bila jagnjad sarena od njega.
 
ne voli da ga slikaju i uznemiravaju ::namigivanje::
moguce da ima veze sa tim sarenilo,no nebitno i sa crnim rogom bas je dobro grlo
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh