Sitnilice biljnih ostataka za adaptere na kombajnima(opšta tema).

Sinisa,to sve zavisi koji je lancanik na pogonu adaptera.stavljaju ljudi od 30 do 50zuba,sto je strasna razlika...po fabrickim podacima iz kataloga,valjci imaju 940 o/min a znaci secka ima oko 1850-1900 a to je sa fabrickim lancanikom koji ima 30-32 zuba.
Ako nekog zanima tarup od djure ima 2 kom kompletni u Pivnicama.
 
Pitanje za clana jbrtka,treba da ugradim sječku na zmaj 142 interesuje me razlika izmedju ovih sjecki sto se vare i sto kroz njih prolazi šeskantna osovina i izmedju ove sto sam vidjeo u Rumi sto se zavrce sarafima na gredu adaptera i sovine idu od kucista do kucista,dali ugradjujete i ove druge i koja je cena sa ugradnjom,unapred hvala na odgovoru a mozda napravimo i posao...
 
@semberac,mozes da pogledas u tvojoj okolini u Popovima,Amajlijama a ove nedelje dolazim i u Dvorove da montiramo,pa mozemo da se vidimo...ja ne ugradjujem one druge a izbor je na tebi...
 
@semberac,mozes da pogledas u tvojoj okolini u Popovima,Amajlijama a ove nedelje dolazim i u Dvorove da montiramo,pa mozemo da se vidimo...ja ne ugradjujem one druge a izbor je na tebi...

Da ne ugradjujes Dragisi Misicu iz Dvorova ja sam tu blizu ako jeste i ja sam kod tebe trebao da narucim pa se jos nisam odlucijo..
 
Prosle godine majstor jbrtka ugrđivao . Ja sam zadovoljan Evo video [video]www.youtube.com/watch?v=uGjytJjoJ68[/video] Pozdrav za majstora
 
Da,da.... Pogotovo 9-tke kod pogonskog zupčanika. Ko da ih onaj svemirac iz crtanog filma,dezintegriso.
 
Ne bi se oni istopili da imaju bilo kakvu zaštitu,a pošto nemaju.... Zato sam i okačio slike da se izvuče pouka.
E sad ko razume,shvatiće.
 
Da malo osvežimo temu, pre neki dan bio sam kod prijatelja i poslikao ovo: sečka sa kontra noževima, inače i kod mene se radi montaža sečke na adapteru za 141, samo još nije odlučeno dal sa dva kontra noža ili sa jednim.

011.jpg


012.jpg


013.jpg
 
Jeste radio , on prezadovoljan jer uspeo zaoravati biljne ostatke bez tanjiranja ,kod njega motor perkins sa turbom , kod mene bez pa zato plašim od dva noža

- - - - - - - - - -

Kolege!, ništa ne pišete u vezi kontra noževa (ostali bez teksta?):osmeh: ja mislio da ćemo više diskutovati o temi...
 
Mislim da je nepotrebno stavljati kontra noz,vec samo na secku staviti tanje noževe,i resen problem.
 
jel moze neko da okaci slike, ako ima i ako hoce od pogona lanaca tarupa tj roto ceski interesujeu me zupcanici i lanac koji teraju sestougaonu osovinu kako to izgleda unapred se zahvaljujem:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

nije valjda da nema niko slika :osmeh:
 
Nazad
Vrh