Sistem pdv-a?

Kazu, tanki su sa parama pa pustaju selektivno.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ne da su tanki nego tanji od paukove niti. Kazu u poreskoj da je bio "neki", cuj neki, zastoj pa su sad kao nastavili da placaju.
Kod nas neki dobili, a neki jos nisu ni resenja.
Ovo je prvi put od uvodjenja pdva da drzava kasni sa rokovima, nikada se do sad nije tako nesto desilo. Predpostavljam da su veliki igraci dobili, takodje kao i penzioneri, a sitna boranija nek ceka, bice kad bude.
Ja im uredno pre svakog 15og u mesecu uplatim skoro 11000 na ime doprinosa i poreza, i samo ako dan zakasnim odmah ide kamata. Ko ce njima sad kamatu naplatiti ?
 
Ja nisam ni trazio povracaj, pa se ni ne sekiram previse, al da su dno dna, jesu definitivno. Verne sluge, bez casti I obraza.
 
Vec sam pitao jednom ali mi niko nije rekao.Sta se desava ako nosilac gazdinstva ide u poljoprovrednu penziju, da li moze da ostane u PDV-u?
 
Sta ako se desi, da mi ostane roba na lageru od prethodne 2 godine, i u trecoj godini prodam sve, i u tih 12 meseci bih prelazio 8 miliona, da li sam ja i tada u obavezi da se prijavim? Posto je to fakticki promet od 3 godine, a vec sledece godine ne bih dostigao ni 4 miliona, pa me interesuje sta se tu desava ako neko zna.
 
Znam ja da se gleda unazad 12 meseci, bilo koji datum, ali konkretno za ovaj primer nema logike, mislim nidje veze... U tom trenutku cu imati promet od 8miliona, a svake naredne, mozda ni 3, sve zavisi od godine....
Trebala bi da postoji neka žalba valjda.
 
Dasta je da zetva ove godine bude par dana ranije nego proslogodisnja pa ti se pojave dve zetve za 365 dana i eto ti belaja.
 
Ludi treba mi pomoc. U pdv-u sam zbog teenske kontrole kola je ustanovila da Sam morao da se prijavim 2010. god. Od 2013. pa do danas ni po jednom uslovu nisam u obavezi da budem u istom. Imam reprogamiran dug koji mogu da otplatim Danas ako treba. Juce,u razgovoru sa info poreskom mi kazu da ukoliko nemam promet veci od 8 mil. mogu da podnesem zahtev za brisanje iz evidencije! Koja je procedural izlaska is pdv-a osim obrasca I zakljucenja pdv prijave ( gde se stiklira prestanak obavljanjanja pdv delatnosti)? Jel mogu da iizadjem ako imam duga prema poreskoj? Koliko si mi rekli, sa danom podnosenja prijave, vrsi se I obracun pdv-a I stiklira prestanak obavljanja pdv delatnosti? Sta ako mi odbiju zahtev? Inace u pdv-u sam od avgusta prosle godine?
 
Neko mi je rekao da nece od 2017 biti povracaja na gorivo, da li je to tacno, ako neko znate? Koliki je tu povracaj pdv na gorivo, jel i tu 20% ?:sta:
 
Kada se prijavi gazdinstvo u sistem pdv koliko treba da prodje da moze da podnese zahtev da izadje iz sistema?
Ako se traktor kupi bez pdv posle koliko se brise dug za povracen pdv na vozilo?
 
Da li gazdinstvo čiji je nosioc zaposlen može da bude u pdv-u ako ispunjava uslove u pogledu prometa.
 
Nazad
Vrh