Sistem pdv-a?

Prijavi se, moj iskreni savet i moli boga da ti ne kontrolišu prošle obračune. Oni u bazi imaju celu 2015. a inače gleda se 8 miliona osnovice, bez pdv-a. Ako ti bane kontrola onda će te pet godina unazad kontrolisati.
 
Ja planiram da izadjem iz sistema PDV, ovo mi je 5-ta godina, mislim da nece biti problema, prosle godine sigurno nisam imao promet na tom gazdinstvu od 8.000.000,00 din.
 
Ljudi kako se izlazi iz pdv-a? Jel podnosis zahtev ili te sami odjave? Ja bi trebao da izadjem u avgustu., u obavezi sam bio biti dve godine i jedva čekam. :)
 
Samo vi planirajte ali spremite dosta novaca.Šta mislite da će se država oprostiti od onog što ste uzeli kroz naftu,repromaterijal,mehanizaciju....teško .
Dušane nema veze da li si prešao 8 mil.
Drugar koji je ušao par dana pre mene 2010 ,umro je pre nekoliko meseci i sin hteo da se "zatvori" PDV ,mogao je ali je morao da nadoknadi državi neku nenormalnu cifru tako da je morao da nasledi PDV.
Raspitajte se pa iznesite tačne informacije,mnoge ovo zanima,ja neću još napolje ali planiram da se preregistrujem (prerada voća) ako bude bilo moguće .
 
Terenska kontrola, trebao sam još 2011. da se prijavim. od 2013 ni po jednom osnovu ne moram da budem u PDV-u ali moram da budem dve godine zbog kontrole. Ne odgovora mi finansijski, neću da kupujem mašine samo hoću samo da izadjem. Inače, ne znam da li znaš talianu, ali reci drugu da od 01.04 može se podneti zahtev u poreskoj upravi za otpis kamate i reprogram poreskog duga. Prenesite ljudima, nek znaju. Pravo imaju fizicka lica, pravna i preduzetnici. Jel se neko informisao u vezi ovoga??
 
Koliko znam nema on duga ,nego je kupovao dosta mehanizacije za koju je uzimao PDV u slučaju da hoće napolje mora nadoknaditi ali nije znao da mi kaže kako tarifiraju.
 
Inspektorka mi je rekla 2 godine,mislim da mi i piše na rešenju da sam obavezan biti 2 god. Ja danas imam 15 ha u gazdinstvu, ne prelazim 8 mil. nikako. Nadam se da neću biti 10 godina :( Molim nekog ko je upućeniji nek napiše nešto. Koliko dugo se mora biti u pdv-u?

- - - - - - - - - -

http://agroinfotel.net/pdv-u-poljoprivredi-ko-je-obveznik/
 
Ove poželjno a i moraš biti 4 god. Nakon četiri godine obrtna sredstva (ako je nabavljana mehanizacija) se anulira.To što gore pišu da se pripreme pare je istina za one koji su samo uzimali pdv a nisu pravili izlaze.Ima i kod mene takvih bisera.Jedana je povuko 16 000e a za 5 godina napravio 350e izlaza.
 
Mislim da se PDV ne anulira,samo se amortizacija anulira u slučaju prodaje traktora posle 5-te moraš i pdv platiti po carinskom katalogu.
Niko nije biser da ne pravi izlize bar ja nisam upoznao ni jednog,kod nas je bar lako zbog različitih pdv stopa.
 
Kako i kada se može izaci iz sistema PDV-a
-
Od 1. Januara 2013. godine brisanje obveznika iz evidencije za PDV vrši se iskljucivo na osnovu
podnošenja zahteva za brisanje.
-
Zahtev za brisanje iz PDV evidnecije može se podneti ukoliko obveznik u prethodnih 12 meseci nije
ostvario promet veci od 8.000.000 dinara .
Obveznik je dužan da na dan podnošenja zahteva za brisanje :
-
Izvrši popis dobara, ukljucujuci i opremu , objekte za vršenje delatnosti i ulaganja u objekta , po
osnovu kojih je imao pravo na odbitak prethodnog poreza u skladu sa zakonom
-
Izvrši ispravku odbitka prethodnog poreza i utvrdi iznos prethodnog poreza koji iskazuje kao dugovni
u poreskoj prijavi koju podnosi zajedno sa zahtevom za brisanje
-
Iznos dugovonog poreza / povracaja PDV koje ostvario za nabavku opreme, objekata i dobara/
naravno dužan je platiti pri izlasku iz sistema

Talianu je u pravu,mora se platiti da se izadje




 
Problem je što je masa verovalo da će za 5 godina obaveze pokupovati sve što im treba od mehanizacije ostaviti državu bez PDV-a i lagano izaće ,e to neće moći.
I ja bih voleo da izađem ali ne ide to baš tako.Sada je došlo vreme da državi vratitimo PDV kroz naše proizvode jer je većina namirila sebe sa mehanizacijom za xx sledećih godina.
 
Ove poželjno a i moraš biti 4 god. Nakon četiri godine obrtna sredstva (ako je nabavljana mehanizacija) se anulira.To što gore pišu da se pripreme pare je istina za one koji su samo uzimali pdv a nisu pravili izlaze.Ima i kod mene takvih bisera.Jedana je povuko 16 000e a za 5 godina napravio 350e izlaza.
Zemljiste,dugogodisnji zasadi voca-vinove loze,osnovno stado i radna stoka,gradjevine,melioracije i mehanizacija su osnovna sredstva.
Obrtna sredstva su tovna grla,hrana za njih,seme,djubrivo su obrtna.
 
Sad mi nije jasno. Npr ja nisam nabavljao mehanizaciju, niti kupovao zemljište i sl. Mehanizaciju imam samo u zakupu. Moji ulazi su repromaterijal a izlazi roba. Jel i ja moram da nadoknadim drzavi moje ulaze prilikom izlaska iz PDV-a?
 
Nazad
Vrh