Sirak stočni i metlaš

Talianu,ti si iz ovih krajeva rodom.... zar si zaboravio za mesto koje jeste južnije od Subotice a peska u izobilju?
Petre je l to negde kod Škulskog puta za Čikeriju? :osmeh:
 
@talianu,sinisa
Ljutovo je u pitanju, par km od Madjarske granice. Inace nije kukuruz, to je novi zasad jabuka,prilicno su gusto zasadjene pa lice na kukuruz.
Nije sva zemlja kod nas takva,recimo u celoj duzi koju imam na tom delu se smenjuju 3-4 klase zemlje,na početku gde je nizak teren imam neki crni pesak koji se vodi kao 4 klasa,a garantujem da prinosom može da se nosi sa svakom prvom klasom,što je najgore uspeo sam jednom i da se zaglavim proletos:sjasi:.Posle njega ide ovakav pesak,a onda opet neka crnica 3 klase.Šareno poprilično,ali šta je tu je:ppozdrav:
 
@Petar 84 Koju sortu si sejao, i koliko je islo semena po kj?
 
Poslednja izmena:
kod mene je ove godine malo vise islo semena 2.9 kg. Reform i Prima:
b79ca95145aee71b62f329abe0012823.jpg
b30ab2e868f245bc18ab3b392a3a7d9b.jpg


Послато са ST25i уз помоћ Тапатока
 
Vlasto kada je sejan kad je vec ovoliki i jel valjan posle setve?
Jel mi se cini sa slika da mu klijavost nije bas najbolja?
 
Sejan je 15 aprila, 70x6 cm u redu, da valjan je. Dobra mu je klijavost cini ti se :-D

Послато са ST25i уз помоћ Тапатока
 
Prosle godine sam sejao metlas sorta je bila Prima,razmak 7cm u redu-50cm izmedju, na parceli od 1,29ha potroseno je 5,2kg semena.
 
Da, prskao sam sa Dual Goldom 0.7 po jutru posle setve.

Послато са ST25i уз помоћ Тапатока
 
Ima preparat sa istom aktivnom materijom a jeftiniji. Proizvodi ga Galenika i zove se Basar. Prošle godine sam isprobao u sirku i dobro je uradio posao.
 
Kolege do koje faze rasta sirka se najdalje sme prskati protiv sirokolisnih korova?
Da li su herbicidi na bazi dikambe ok ili je bolje koristiti nesto na bazi bentazona?
 
Bentazon je sigurnije koristiti u sirku.Dok sam sejao sirak prskanje je obavljano do 5-6 lista taman kada i korovi izađu.
 
Nazad
Vrh