SIP berači

Ja se ponovio sa sip eko 3500,odlicno ljusti kad je vlazno vreme i ima rose ali kad je suve baca prilicno suske u bunker pa razmisljam da mu namestim ventilator da izduvava
 
Trazi u radnji zupcanik za ubrzanje, reci ce ti oni broj zuba, znaju obicno na pamet. Ja ne znam tacno.
Treba eko ubrzati.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mi smo nas eko ubrzavali pa vratili stari par zubcanika.Ako ga pogoni traktor sa 540 obrtaja kardana treba ga ubrzati i to bude taman.Nas berac radi u kombinaciji sa Imt-539 koji ima 720 okretaja kardana i kad smo ga jos ubrzali osetno losije je komusao al je gutao ko lud,al jednostavno komusacki sto nije imao dovoljno vremena da okomusa klip kako treba jer suvise brzo prolazi kroz valjke.E sad sve zavisi kome je sta bitno,meni je bitno da je kukuruz cist jer odmah sa njive kipujem na traku i elevator sipa direktno u kos nema lopatanja i td.Kod nas skoro svi koji rade usluge su ubrzali berace za 4-5 sati oberu 1h.Rade sezonu, dve tako pa im se posle musterije obrate meni :osmeh:.
 
Ako je vlaga zrna 24_30% a dobri otkidački valjci komušački sto postigne sve
Problem kod nas je što se bere pre suv kukuruz
Moj 539 je 630 obrtaja kardana pa sam brao na 1400 obrtaja motora obično 3 spora i 1 brza
Berač sip eko nije bio ubrzavan, gumice su uvek bile socijalne iz negotina 4-5 crvenih za sva 3 valjka
Menjao sam ih na 35-45ha, imao sam alat za zamenu i nabijanje pa mi nije bio problem za 3-4h se uradi po kišnom danu
Volel sam branje i žao mi je što sam prodao berač, berači su kod nas otišli u zaborav

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja sam brao sa ursusom 335 i tornadom, bas je spor bio za branje, mora 2000 obrtaja.
Torpedo je bio oke, imt 560 ekstra.
Sad sam poceo sa RaJkovicom i tornado eol, ne svidja mi se, 540 bolje okrece tako da cu nastaviti najverovatnije sa njim, on je valjda 720 kao ferguson i 560.
Svakako planiram elevator ubrzati, na starom tornadu je bio ubrzan i radio je bolje.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
ja planirao da stavim turbinu za vazduh sa traktora vazdusnjaka.Komsija menjao motor na traktoru umesto vazdusnjaka stavio motor sa vodenim hladjenjem a turbina mu ostala.Samo sto neznam odakle pogon za nju da uzmem a nema ni jedan u blizini sa fabrickim ventilatorom da bih video
 
Sip tornado 35 i eko su skoro isti osim u veličini bunkera. Na sipu je najbitnije da su dobro podešene okidačke letve ,obično to biva dole oko 36 mm a kod reduktora 38-40 mm. U tom slučaju radi najbolje i nema puno nečistog kukuruza na trebiču. Kod t-40 najveća zabluda je da se diže heder visoko, pod klip. Rezultat tog je da stabljika sporije prolazi preko beračih valjaka. Kod spuštenog hetera berači valjci nailaze na stabljiku pod većim kutom i samim time brže je provlaće. Zbog navedenog nema potrebe za nikakvim ubrzanjima. Imt 539 treba raditi na 540 okretja vratila ili 1600 okretaja motora. Vjerujte rezultati će biti odlični.
 
Zna li ko gde ima da se kupi kaiš tarupe za tornada 80? Troredni. Treba da je oznaka 3HB 1817 La.
 
Teram već tri sezone sa tri pojedinačna. Uvrne s jedan, nekad spadne, dva puta potpao pod drugi. Ove godine me, hvala Bogu, samo to mučilo. Meni opet bio bolji troredni, ipak se drže skupa. Našao mi drugar u Bjeljini, 60 km.
 
Pozdrav forumaši. Sip Šempeter 30/35 i IMT 539 kombinacija. Prilikom rada u gušćim kukuruzima dešava se da zaguši na valjcima. Dijeluje mi kao da one lopatice što guraju klip preko valjaka ne odrađuju posao najbolje. Ponekad druga spora je prebrza za njega ako su kukuruzi gusti. Gas na traktoru je oko 1400-1500 obrtaja motora. Da li je to normalno da je tako spor pa ga ja tjeram prebrzo ili ima neki problem? Da napomenem prije sezone ce sada svakako dobiti nove gume na tim lopaticama. Ne bih previše da ulažem pošto u klipu berem maksimalno jedan hektar godišnje
 
Proveri sve osovine da li se okrecu od gumenih valjaka.
Meni se desilo na tornadu 40 da je pukla unutar gumenog valjka i na prazno se okretala ali kad masa krene preko radnog stola i oseti opterecenje, gumeni valjak prestane da se okrece i odmah gusi, nece da odlaze klipovi.
Pucao mi lanac, krivila dugacka osovina preko koje ide pogon za te lopatice.
Takodje vidi da ti nisu visoko lopatice pa ne dohvataju klipove.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ako sam dobro shvatio u pitanju je Tornado 35. Njemu naj bitnije da su dobro podešene okidačke letve i berači valjci na hederu. Samim time klip se pravilno otkida i ne unosi se puno stabljika i lišća na trebljače valjke,pa ne dolazi do zagušenja. Idealno je podesiti širinu okidačkih letava,na ulazu oko 36 mm,a gore, kod ulaza u trebilicu oko dva- tri milimetra šire. Okidački valjci se podese da otkidaju klip oko sredine adaptera. Treba i obratiti pažnju kod lopatica na ulazu u trebilicu,masa proizvođača ( mala privreda) radi previše visoke (gledano od osovine)
 
Nazad
Vrh