SIP berači

Posle ovih postova bolje da ćutim.Ja sa Berkom i 5911 trošim do 10l.Sa 539 bi sigurno imao manju potrošnju.
 
Zna li ko gde ima na prodaju tornado 80 a da nije Kovacica? Pratim oglase ali ako ima koji u vasoj blizini javljate
 
Imam pitanje za vlasnike sip kk30,koja je oznaka kaisa koji pokrece tarup?
berac sam kupio prosle godine i sad sam resio da ga malo pretresem samo mi jos ostali ti kaisevi.
Moze i na pp odgovar ako zna.
 
Dvoredni SIP beraci,kakva je mogucnost hvatanja niskih klipova kao kod Zmaja ili je to fiksno kao na jednorednom EKO i KK.
 
U medjuvremenu sam otisao kod kolege,ima dvoredni Sempeter,moze da skida klipove do zemlje kao i Zmaj.Planiram kupovinu istog pa otud pitanje.
 
Evo nase kombinacije,uradili smo mu neki laki remont,i jako lepo bere,kupi i cisti i najsitnije klipove,jedino sto se u kosu naje dosta lisca kad je suvo vreme,inace stric je brao sa brenom ovih dana i kaze da je potrosnja oko 16 litara gasnog ulja.
307t2d2.jpg
[/IMG]
 
Zavrsena berba za ovu godinu,imt 560 stari tip i sip eko 3500,do 5 tona klipa po jutru,potrosnja 10 l po jutru gasnog ulja.Od kvarova pucanje jedne rascepke,i spadanje jednog segera sa gornjeg lancanika,obe stvari resene na licu mesta.Letve nastelovane uz pomoc cevi 30x20mm,u gornjoj zoni na 30 a u donjoj na 20,skoro da nema klipa koji nije ociscen,jedino popondne uvlaci lisce i ljustiku ali to cemo gledati da resimo ugradnjom ventilatora.Ja prezadovoljan.:ppozdrav:
 
Sava21. Takodje i kod mene u najtoplijem delu dana ubaciva u kos list i komusu [rec je o sempeteru koji je dosta slican]. Nego me interesuje to stelovanje letve, na koju letvu mislis, kako je stelujes.
 
Na otkidacke letve,ispod uvodnih lanaca,sa donje strane imaju navrtke za kljuc 19 tu ih raspustis,uzmes parce cevi 30x20,gore namestis razmak 30 a dole 20,bar se za ovu godinu i ovako sitan kukuruz dobro pokazalo.
 
Ako sam dobro razumeo, gore 30cm a dole 20cm mereno od lima sa strane ili gresim.
 
Nazad
Vrh