Silokombajn

Ma jesu,novi kajsevi....Da proklizava na kajsevima gusio bi na ulazu u lulu(to se desavalo sa starim kajsevima koji su bili kada sam ga uzeo).

I dalje nemam resene....Slovenac koji je prvi vlasnik kombajna rekao kako je suvise zelena masa.Ja razumem da je teze da baca zeleniju masu i to mi se i pre desavalo sa jednorednim kombajnima ali ovako lose nije bilo nikad.Kukuruz vise nema mleka uopste,vostana zrelost 100% a on ne moze da sece nista.Rekao da serazmaknu nozevi da sece krupnije i da ce bolje raditi.Jos to je ostalo da probam,ali to ne znam kako sam da uradim pa moram sutra da nadjem nekog ko se razume u to da platim da dodje da razmakne.Ako ni to ne pomogne,moracu da ga vratim ili ne znam ni sam.....
 
I ja sam hteo da predlozim nozeve da popustis, ne vidi se na snimku bas ali rekao bih da pravi puter.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Misdlim da tom kombajnu nista ne fali i ja se mucim u pocetku kad pocnem da secem za dnevne potrebe ako je tako zelen moze samo u prednju stranu prikolice da baca ,posle kada kukruz bude kako treba prebaci prokolicu.
 
Da li je neko menjao na Pz 90 onaj cistac bubnja koji sprecava da se namota trava na njega.
Ne znam gde da trazim, i pod kojim nazivom..
Ako nisam dobro objasnio kasnije cu slikati.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Hvala Petre.
Znaci pase od Sipa?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pasuju i mnogo ozbiljnije stvari od sipa, ali su cene vatra. Ceo silokombajn mozes da sastavis iz delova, sta nema u Srbiji, moze da se poruci iz fabrike, dva puta nedeljno ide kamion u Svilajnac iz Sempetera.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Imali smo starog sipa 80, znao sam da su slicni ali ne i da pasuju delovi, nije se kvario...
Sad razmisljam, video sam na nekom dvorednom ove cesljeve na valjcima, da li si se susretao sa tim?
Smatram da bi lakse valjci hvatali sarovku i unosili..
Na 90 nema fabricki.

853a1233d7c72e35042ad7fadea5605c.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da, licenca su i stari sk80(mh80) i malo mladji vihar 80(mh80E) i SIP silo 90d, 100d(mh90s).
A zasto ti trebaju zubi, uvlaci odlicno i bez njih.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Dosta rucno zalazemo, jbg, velika povrsina, mogao bi malo bolje da usrkne.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ima i na SIP-u 90d ti kao zubi na jednom od prva dva valjka samo sto je tako navareno ne mogu da se skidaju. A na stiskajucem valjku unutra koji je oscilatoran meni se poderali ti zubi nacisto i nije mogao dobro da uvlaci. Ja sam uzeo prohromske trake i isekao na cik-cak i to tako navario na one zube koji su se pojeli, to sad guta kao ludo. Evo vec cetiri sezone ivica stoji kao i prvog dana kada sam navario. Da li neko zna razliku izmedju silo 90d i silo 100d. Ja sam uporedjivao i jedinu razliku sam primetio da 90 ima 12 nozeva, a 100 ima 10 nozeva.
 
Radimo kod jednog komsije sa lifamom okrece ga 558, nekoliko god za redom plane traktor, bukvalno ocekujemo kad ce da se desi pa su boce sa vodom spremne i pp aparat Ulja ko zna koliko istera, bas mu je posao da se nosi sa njim.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad ti kaze samo sam jednog imala pre tebe
ceee51e49106c30ebfcc90ba4ab5628f.jpg
9a6f2719ed3b2ac147d65729f89f5754.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh