Setvospremači

Ne, nego osovinice na krajevima rotora gde se nabijaju lezaji.
 
Jel zna neko de ima da se kupi ovaj lim-nosac rotora za IMT setvospremac ?
53110604_311161036211437_2566452532289208320_n.jpg

- - - - - - - - - -

Nadjeno i naruceno, hvala clanu JBRTKA.

- - - - - - - - - -

Nadjeno i naruceno, hvala clanu JBRTKA.
 
Kakva su vam iskustva sa Ferocoop setvospremacima?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
NA kada sam kupio setvospremač druga rupa od gore je bila pojedena prilično. Iako sam napravio biksne druga rupa je bila visoko za rotore, pa sam spustio na treću rupu. Tu sam dobio dobar rad rotora. Slikati mogu sutra, nemam slike gotove.
 
Uslikaj bas da vidim, mada se nadam potpuno drugoj prici sad kad se obrade krajevi rotora, sva kucista nova, novi nosaci rotora...
Pojedeno je momacki i dobro da je uopste radio.
 
Meni je danas otpao jedan rotor na FOP spremaču 2.9m sa duplim rotorima. Pojeden je bio kraj kod segera i seger nije mogao da se stavi ali je dalje osovina bila zdrava za ležej. Mislio sam da će izdržati ako nosač rotora malo približim kućištu ležaja tako da osovina ne može da ispadne iz ležaja, a i osovuinu smo kirnerisali da ležaj stoji tesno na osovini. Odradio sam tako 15 jutara i onda je rotor ispao. Posle sam ga stavio odgore na spremač i radio bez njega. Večeras smo stavili novi ležaj i zavarili platnu sa čela tako da osovina ne može van ležaja, to sve za prvu pomoć a kasnije ću pokušati da nađem negde novu osovinu (mislim taj kraj osovine) pa uraditi kako treba.
 
I ja sam imao problem sa tim krajem rotora gde dodje lezaj. Pisao sam o tome na prethodnoj strani. Kupljene nove osovinece, stare izvucene iz cevi nove nabijene i zavarene. Lezaj sa kucistem lepo naisao i dobro trci.
 
Jel zna neko de ima da se kupi ovaj lim-nosac rotora za IMT setvospremac ?

.
Je l' može i meni kontakt tel.? Mada uglavnom uspešno ispravim i ispeglam (u subotu smo na našem ispravljali) ali nikad se ne zna. Kao mali sam progutao magnet pa volim da imam gvožđa na lageru. :)

Dukej, a zašto ne zabušiš osovinu, urežeš navoj i vijkom i podloškom pričvrstiš-osiguraš ležaj? Ako je osovina pod ležajem dobra, ja to ne bih ništa dir'o.
 
Je l' može i meni kontakt tel.? Mada uglavnom uspešno ispravim i ispeglam (u subotu smo na našem ispravljali) ali nikad se ne zna. Kao mali sam progutao magnet pa volim da imam gvožđa na lageru. :)

Dukej, a zašto ne zabušiš osovinu, urežeš navoj i vijkom i podloškom pričvrstiš-osiguraš ležaj? Ako je osovina pod ležajem dobra, ja to ne bih ništa dir'o.

Ne znam da li ima mesta za glavu šrafa od one pločice gde je mazalica. A platna je najašila na osovinu do samog ležeja pa je tako zavarena za osovinu, znači nije starija od ososvine.
 
Mislim da bi bilo mesta. Može od glave vijka da se malo odseče. Da ok je to i ovako jedino nije montažno. Odnosno jeste ali ne bez brus lija i aparata za varenje, ali ok.
 
Nazad
Vrh