Setvospremači

Koliko je debela daska na sjetvospremacima IMT napravio bih si dasku, ovo sto sam po selu vidjo lici mi na 5mm a gledam cini mi se to tanko?!
 
Pa mozda bi mogao da bude 6-7mm. Mada, nisam nikad merio debljinu, mozda je i 5 dovoljno. Jer svakako taj lim nece biti ravan, nego savijen, a savijanjem se ojačava.
 
Kupio u topoli na vasaru za 500 din komplet na sva dva reda rotora

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Evo moja mašina, moj rucni rad, valjci su od rau prosirivani na 150 cm ..
Ovako je krenilo to je bio spremac 220cm, ostaio sam samo ovu resetku jedan dio sada je to 3m
2hnucmb.jpg

6j3tj7.jpg

21lv2mg.jpg

Koristio sam za ramu cijevi 80x80x5, stranice sam zatvorio flahom 80x8, nosaci s opruga su 10x50, piramida za kacenje je 100x12, nosaci dolje gdje se kacu su od 30mm.. sve u svemu rad se isplatio, postavljeni su i nosaci za dasku ceka se samo da daska stigne, moram dokupit sutra jos 10 S opruga, i tri opruge sto potiskuju valjke ..
Zaboravih, nosaci valjaka su 40x10 ovi motani, nosaci ovi prednji na gredi su 60x10, cjev je 50x50, cela su 5x100 :D
 
Poslednja izmena:
Oko 1600 kuna, to ti je oko 250 eura mozda malo manje .. vajke i nosace sam kupio sve za 50 eura, i moram dokupit 10 motika to je 100 eura, farbe 50 eura i vijaka, pa racunaj mozda sam nesta i izostavio, jedino svoj rad sve sam ja sam radio ..
Tj neka je sve 500 eura jos sa daskom za te novce ga nema, a ja sam moro nabavit sebi 3m zbog veceg traktora, nista nisam nasao bez 1000+eura i onda se odlucio na ovo ..
 
Koja je vaša preporuka za setvospremač za belarusa 1221.3? Gledao sam sve proizvodjace redom... Sad ne znam...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ako ti nije cena problem onda Consum od 4,5-5m.
Eventualno MBV Vrsac ili Ferocoop kada su ono uskoro isti.
 
Koja je vaša preporuka za setvospremač za belarusa 1221.3? Gledao sam sve proizvodjace redom... Sad ne znam...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Комши'н је најисплативији...

Ми имамо консумов и задовољни смо...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Koja je razlika izmedju ta dva?
Ja kad budem prodao Regenta uzeo bih veci pa sam mislio bas MBV.
Drug kod nas imt Ferocoop 3,3m fiksni. Polomila se cetri rotora do sada, samo se prednji lome.
 
Poslednja izmena:
A kakva su iskustva sa Čenejskim ili Hudjik?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh