Setvospremači

Manjevicu,ako planiras od domacih proizvodjaca da kupis samo Consum,ne mozes pogresiti! Ima i drugih dobrih domacih ali su nize klase od ovog,ali ima i jako losih!:cao:
 
I meni se najvise Consum svidjaju. Bas cu ih sredu nazvati i videti koliko je 4,5m.
Na njihovom sajtu pise da za 4,5m treba 130ks, a ja mislio da uzmem za 100ks.

Drugar sa 1025 vukao setvospremac 5 metara i to na parceli koja ima uspon. Ja imam ferokop 2,9 i hteo sam da mu kupim krila da napravim 5 metara, kad sam cuo cenu odmah sam odustao.Pravi li neko krila za setvospremace i koliko to izadje.
 
Manjevicu pitaj Bramont iz Sombora. Relativno su novi na trzistu. Ja radim sa takvim od 4.5m i jako smo zadovoljni. Ima jos jedan u selu od 3m i vuce ga MTZ 820. Cena je niza od Konzuma, a mislim da je kvalitet rada identican, mozda i bolji jer ima jos masivnije rotore.

http://www.bramont.co.rs/Setvospremaci.html
 
Drugar sa 1025 vukao setvospremac 5 metara i to na parceli koja ima uspon. Ja imam ferokop 2,9 i hteo sam da mu kupim krila da napravim 5 metara, kad sam cuo cenu odmah sam odustao.Pravi li neko krila za setvospremace i koliko to izadje.

bez ljutnje al sa 1025 od 5m moze samo na rotorima da ga vuce a da S opruge vise u vazduhu,ljudi nemojmo preterivati,ja vucem 4,5m sa 130ks i to mu je taman ako hoces da imas normalnu brzinu,a za rusa 82 i 2.9m je knap
uzmi samo sa flahovima rotore,a inace konzum drugacije ni neradi,jedino sto mozes kao sto sam ja uradio uz malu doplatu da uzmes rotore sa 8mm flahom i miran si,postedi sebe kupovine zica za rotore i gubljenje istih a nedaj boze posle pronalazenje istih u gumi kombaja il traktora
prvo sam uzeo 4.5m a kasnije kad sam video sta je to prodao sam 2.9m imt i proletos kupio konzum2.9,tajna njegovog ucinka je u tezini kompletnog spremaca koji se nosi na rotorima u radu i to pravi posao,kad sam zakacio 2.9m za rusa 82 nemoze se ruja po asfaltu voziti brze od pola gasa 9 brzinom jer ga ljulja strasno,e to je posao kad imas tezak spremac i dobre rotore,ako ces kupiti novo nezali novaca,ako ti je puno onda nemoj ni svoj prodavati
 
Dal ima neka druga boja sem ove crvene kod nas u Srbiji.Tanjirace,setvospremaci,kultivatori,plugovi sve sto proizvodi mala privreda je crveno.I nadje se po neki u drugoj boji!
 
bez ljutnje al sa 1025 od 5m moze samo na rotorima da ga vuce a da S opruge vise u vazduhu,ljudi nemojmo preterivati,ja vucem 4,5m sa 130ks i to mu je taman ako hoces da imas normalnu brzinu,a za rusa 82 i 2.9m je knap

Slazem se da je to previse to je bila samo proba zanimalo ga moze li to da vuce, nisam bio na njivi da vidim kako to radi. A setvospremac je nasa mala privreda neznam tacno koji pa je mozda zato i isao.Ja planiram za svoj traktor 5 metara posto ovde jedan kolega radi sa tim zahvatom, ima 1221.
 
Za mog Deutza, bi najverovatnije najvise odgovarao 4,1m Consum. Posto sada vucem slican, samo sa manje opruga i bez daske. Taman na tom Consumu 5 opruga vise i daska. Tako da bi 4,1m bio odlican.
Ali znajuci sebe i svoje ideje, ne bi bilo cudno da za 2-3 godine promenim traktor.:haha:
 
Proba je bila,nekih 5kj,al da može da vuče-može! Samo, moj 3.7m IMT-FOP sa ravnim s-oprugama na istu dubinu nije pravio vlažne štrafte,a istom brzinom sam i njega vukao,kao i ovo ćereslo od kolege!
Elem,ni germinator,dan-danas nevučem brže od 12 km/h,kao što je i ova brzina :ppozdrav:
 
Evo malo prepravki i uljepsavanja da bi ga traktor lakse vukao









Morala je i daska da se napravi


Malo se radilo da se farba zaprlja



Nakon dodavanja tockova traktor se igra sa njim a pre je 539 imao problema sa ukopavanjem kad se prelazi prvi put po oranju.
Ovako se spuste poluge do kraja i samo gas.
Daska je ispala odlicna i sto je bitno ne otvara odmah nego lepo rasporedjuje zemlju da poravna ali ni ne gusi traktor.
Sad troskovi prepravke:
- glavcine komplet sa felgama 20e na kilo
- nosaci tockova i daske 5e na kilo
- daska 10e na kilo
- opruge za dasku kupljene u Rumi za 700 din kom (2 kom)
- 5 reznih ploca
- 2kg elektroda
- Zorkina 3u1 farba 1 konzerva 8e
Draska je parana brusilicom po duzini u 3 trake pa su one varene pod uglom tako da je to dosta pojelo elektroda i reznih ploca posto niko nije htjeo da savija toliko debeo lim na presi plus sto je na jednoj strani orebljen.
Sledeca akcija dodavanja nazubljenih rotora pre zicani
 
Dangeru nisam zagledao malog konzuma,jel imas tockove ?
Ako nemas a pretp.da nemas i da ga nosis na rotorima,jel uvek ides istu dubinu ili ipak malo regulises na toplingu?
 
Nazad
Vrh