Setvospremači

Kod mene Majevica ima, cini mi se, 31 oprugu na 2,9m.
 
Naši ljudi i domaći proizvodjači su propisali meru od 10 cm razmak izmedju radnih organa.Proizvodjač koji je izmislio ovu mašinu je propisao 8 do 15 cm i bilo je već reči o tome. Vi radite po svom nahodjenju ili poslušajte ostale pa ubacite još 5 opruga koliko po njima nedostaje.
 
Neki montiraju na 10cm a neki na 12cm razmak, sad uglavnom na 10cm.Inače Ćiro si ti vukao sa rusom onaj tvoj setvospremač, nekako mi na slici deluje slabo, možda i grešim.
 
Neznam ali prilicno sam siguran da je ovaj moj sremac toliko imao opruga 99% sam siguran da nije imao vise.... Jer kad smo ga kupili nije bilo ni naznake da fale opruge (videla bi se emsta) a i sve opruge imaju isti zig na njima utisnut,sto znaci da su orginalne....

- - - - - - - - - -

Neki montiraju na 10cm a neki na 12cm razmak, sad uglavnom na 10cm.Inače Ćiro si ti vukao sa rusom onaj tvoj setvospremač, nekako mi na slici deluje slabo, možda i grešim.

Nije slab bar nisam primetio da jeste... Lepo radi ali radio bi jos lepse da ima dva reda valjaka kao sto je ovaj... :osmeh:
 
Nije germinator, redovan spremac sa dva reda rotora i malim S oprugama a one nisu samo krace od redovnih nego su i uze tako da ih mora biti vise.
 
Ja pokusavam da postavim sliku, ali nesto nece.... Moj je iz uvoza, Lemken, uzeo asm ga kod Ace u Klenku...

- - - - - - - - - -

5p0hnk.jpg

nef1nc.jpg
 
E moj je jako sličan možda malo veći , mislim da je Rau jer je neka trgovačka naljepnica prelijepljena kad uzet polovan , uglavnom sve preporuke za ovakav tip . Jedino nije za zatvaranje baš neravnog oranja ili teške zemlje dok se ne preradi . Isto nije ni za neorano , za to imam jedan drugi on može i u beton , snjim radim pripremu za šenicu u paljenu kukuruzovinu bez oranja i tanjiranja.
 
Nazad
Vrh