Setva kukuruza posle zetve psenice?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gorski Car

Član
Učlanjen(a)
21 Sep 2012
Poruka
3.512
Lokacija
Шумадија - СП
Imam zelju da posejem kukuruz nakon zetve psenice, Sto se tice ranijih sorti imaju dovoljno vremena da sazru do oktobra, Zanimaju me vasa iskustva i sta vi mislite o tome? :ppozdrav:
 
Uzmi posle zetve i ugari njivu i spremi za sledecu sezonu,to je moje misljenje i savet.Od tog postrnog kukuraza nema nista,ubode jednom u 20 god da pokrijes ulozeno.
 
Ja cu da probam jednu parcelu pa sta mu bog da, izabracu neku prikladnu sortu za tu vrstu setve. 21 vek je valjda 2 zetve nisu toliko nedostizne. Sto se tice navodnjavanja spreman sam da navodnjavam samo neznam da li ce 1 bunar sa dosta vode moci da pokrije potrebe 1 hektara navodjavanja kukuruza?

- - - - - - - - - -


U toj temi pise da je dosta njih imalo nameru da poseje kukuruz posle zetve ove godine. Kakava su bila iskustva?
 
Trebao sam vam uslikati prije jedno mjesec dana prolazim pokraj jedne njive covjek je ja mislim poslije jecma posijo kukuruz i zeleni se nisam vidio zeleni ove godine samo neznam dali ga je zalivo. Ja sam razmisljo da u jednu parcelu posijem zob i da je zelenu pokosim i umotam u rolo bale i nakon toga da posijem kukuruze za silazu.
 
Upravo sada krave jedu silažu sa parcele na kojoj sam napravio ovu sliku.
im19if.jpg

Imao sam problema sa pokoricom pa je sklop bio nešto lošiji.
 
Imo sam ove godine sijan 4. juna uz navodnjavanje sasvim solidan i stigo za kombajniranje u zrno sa vlagom 20 i nešto posto i to krajem septembra ili početkom oktombra. Ipak to je mjesec dana ranije od kosidbe pšenice .
moralo bi sve da se uklopi i navodnjavanje i to kakvo i da ne bude rano mraza ujesen.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh