Servisiranje traktora

Na 558 je ista ko na 539,542 itd.Mislim da ima jedino razlike u duzini ili jacini opruga.Uglavnom su iste.Na 555 treba da je ovakva korpa.Razlicita od svih ostalih korpi na IMT-ovima.
 
Neznam da li dobro vidim na slikama ali čini mi se da je ova jednostepena dok je njegova dvostepena.
 
I Lisnikova je dvostepena samo što druga-vučna lamela nije na slici. Da,na 539-558 je jedna te ista vrsta korpe samo je razlika u dužini opruga. Msm da je kod 558 64mm a kod 539 57mm. A nisam 100% siguran ali mislim da i 533 de luxe ima ovakvu korpu. Dvostepeno kvačilo ima sigurno ali nisam siguran dal je tipa 539-558. Sve u svemu ova korpa sa slike lisnika je oridji 555. A dal bi se moglo ubaciti kpl od 539-558 ostaje misterija dok se neko ne javi ko je to probao budžiti.
 
I Lisnikova je dvostepena samo što druga-vučna lamela nije na slici. Da,na 539-558 je jedna te ista vrsta korpe samo je razlika u dužini opruga. Msm da je kod 558 64mm a kod 539 57mm. A nisam 100% siguran ali mislim da i 533 de luxe ima ovakvu korpu. Dvostepeno kvačilo ima sigurno ali nisam siguran dal je tipa 539-558. Sve u svemu ova korpa sa slike lisnika je oridji 555. A dal bi se moglo ubaciti kpl od 539-558 ostaje misterija dok se neko ne javi ko je to probao budžiti.

Pase i korpa od 539 uz zamjenu i zamajca.Znaci korpa i zamajac od 539 sjedaju original.
 
Tacno tako.
Razlike korpi na Standardnim IMT traktorima su duzine opruga,velicina potisne ploce itd.Uglavnom uz pomoc tokara i poznavanja tolerancija se moze dosta toga kombinovati.Iz iskustva znam da imaju dvije izvedbe tih dvostepenih korpi.Vizuelno su iste ,al dimenzije nisu.Manje su do 558,a vece su na 560 ,577 itd.Isto tako kad stavis zamajc sa 560 na npr.539 pase korpa onda i od 560.
Sve razlike su u milimetrima sto je i uslov za laksu ugradbu.
 
Poslednja izmena:
potrebna pomoc,poslednjih mesec dana primetio sam na 533 da mi je povecao ler gas,pre par dana sam vozio neki pesak i u brdu sam ga bas opteretio,jer je u prikolica bila bas natovarena (ovaj na separaciji nije zalio),medjutim posle tog brda motor je jos vise poveca turazu u leru.Proverio sam opugu od od gasa i leptir i sve je u ok.Primetio sam da je predhodni vlasnik nesto budzio oko usuisnog creva (od filtera za vazduh do usisne grane ide neko obicno gumeno crevo sa selnama),ocito da je problem sa vecom kolicinom vazduha jer kad rukom malo zatvorim usisnu cev motor smanji obrtaj,svaki savet dobro dosao,pozdrav svima
 
Obicno imaju dva razloga za takav kvar.
Prvi je membrana na PVP.
Drugi razlog ti je lako provjeriti.Pogledaj cijev sto ide sa usisne grane na PVP.Treba da pregledas dio cijevi preko kojeg ide stangica za gas.To ti je iza usisnog crijeva na dijelu iznad AC-pumpe. .Cesto stangica je nasplonjena na cijev i prilikom dodavanja gasa proglođe je.



Uploaded with ImageShack.us
 
Moze li neko da mi preporuci nekog proizvodjaca kvalitetnih dihtunga za 539
menjao sam zimus sve tj predihtovao sam kompletan traktor ali poceo je da pokazuje ulje na par mesta i juce je krenuo da pisa ulje na svakom sastavu, kao da su spaljeni svi dihtunzi
zamolio bih za malo brzi odgovor jer ujutru ide na servis
 
Jesi li mazao necime dihtunge ili si samo stavio ih tako?
Sto se ugradnje tice - nema problema jer mi taj majstor odrzava traktor zadnje 23god tj od kako je kupljen i nikada nije bilo problema cak se i on covek cudi
Sada se postavlja najvece pitanje - koji proizvodjac je pouzdan? Te dihtunge sam kupio u jednoj od vecih radnji u okolini (da ne reklamiram sad) i navodno su bile Bosch-ove. Cak su se i u radnji cudili kad sam im rekao i pokazao sta se desilo.
 
Pozdrav radni narode, imam problem sa hidraulikom, hidraulika mi radi u malom hodu i ne reaguje onako kako bi trebala, sad ne znam do čega je razvodnik je dobar, pumpa je dobra, problem se javlja kada počnem da spuštam ručicu, tek kada dodje ručica na pola puta počne da spušta, ali nece da se zaustavi na toj visini, tada moram malo da je vratim unazad da bi se zaustavila, kada je zaustavim ako pokusam da podignem malo onda hidraulika se podigne do kraja, inače traktor je Carraro 58.4
1ryzjm.jpg
71p5oz.jpg
5k1w15.jpg
 
Evo da postavim i u ovoj temi - Kupio bih hidrauliku komplet od t40 ili od vladimirca ako je moguce razdvojiti hidrauliko od menjaca.Znaci rukavce ,poteznice mosace sve sto ide uz to sa ili bez hidro cilindra.Treba mi za prednju hidrauliku.U sustini ne mora da bude od t40 moze od bilo koga traktora koji ima zasebnu tu da je nazovem hidro jedinicu.Pozdrav ako ko ima ili ako ko ima broj nekog otpada neka mi javi na PP
 
Nazad
Vrh