Servisiranje prskalica

Moze li mi neko reci kako skinuti poklopac da zamenim vazdusnu membranu na rau 3 pumpi a da ne napravim stetu?
 
eee ali ne moze da se odvrne u tome je problem, a koliko vidim treba i neki alat kao neka poluga ili tome slicno.
 
Može da se odvrne samo je problem što je kućište aluminijumsko pa hoće da oksidira i malo više stegne poklopac.Montirač staje u prorez bez problema.Ako zezneš navoj imaćeš lep trošak za novo kućište i poklopac.
 
Uh, ja sam slično svojevremeno prošao. Nisam imao pojma o tome da u toj aluminijumskoj leguri navoji oksidiraju i teško se odvrću šrafovi, i kad sam hteo da odvrnem šrafove nisam verovao koliko je to stegnuto. Al' sam ih odvrnuo nekako i mislio da toliko treba da ih i stegnem. I naravno jedan navoj je propustio. Srećom, izmerio sam dužinu navoja u kućištu i video da je dosta dublji od dužine šrafa. Kupio sam pogodan duži šraf (verovatno i obradio na potrebnu dužinu - ne sećam se više) i uspeo sa njim normalno da stegnem. Za slučaj da nisam tako uspeo, prosfirao bih rupu na skroz i stavio duži šraf sa maticom. (Nisam napomenuo da se radi o kućištu klipa na 105 litarskoj Agromehanikinoj troklipnoj pumpi.)

Kasnije su mi ljudi objasnili da prvo treba dobro čekićem lupiti po šrafu i onda odvrtati...
 
pumpa-prskalicu-kzk-slika-35364775.jpg
Pretpostavljam da je kod njega ovakav sistem.Kod mene je pumpa Rau stolitarka.Menjali smo membranu pre nekoliko godina jednostavnim odvrtanjem poklopca.Ove godine u sezoni prskanja strnjika poklopac je jednostavno izleteo napolje.Kućište za koje se šrafi poklopac je oksidiralo kroz godine i uz sve to navoj takođe dobio po tamburi.Rešenje je bilo zamena kućišta i poklopca.Pošto je pumpa Rajićeva odgovarali su samo originalni Rau delovi cirka 150 eura. :udri:
 
Po uputstvu bi trebalo 1/3 od radnog pritiska. Mada posto ja prskam sa različitim pritiscima, naduvam oko 1,5-2 i samo gas. Nisam primetio da ima ikakve razlike u radu, bili pritisci isti, ili različiti.
 
Poz. Ima li neko iskustva sa zamenom membrana na RAU pumpi od 100l, bojim se da ne ostetim aluminijumski poklopac na kome je u sredini ventil, a mislim da njega treba da odvrnem a zapeko je skroz
 
треба алат за тај поклопац највоље од неког монтирача направити или однеси код неког ко ради пумпе
 
i koje ulje se sipa unutra, kad sam skinuo bocnu membranu bila je od ulja, jel to tako treba ili je pukla pa je ulje u nju ucurelo?
 
Nazad
Vrh