Selo V.S. grad.

Hvala!!! :ppozdrav:

Duboko sam ubedjen da sam u pravu, mada je to, naravno, samo moje skromno misljenje...
 
Sta bre to pricate ljudi, grad je bolji, to i vrapci znaju, vi se vi samo tesite da je na selu bolje (vazduh kako da ne, hrana aha, voda zagadjena septickim jamama, infrastruktura - sta je to ? obrazovanje, mogucnosti hobija, ucenja, informisanja na selu, ma sta mi pricate, tamo ni ucitelji ne pogadjaju padeze, a kamoli deca), znate kada cete to imati na selu - NIKADA. Pre ce svi izumreti nego sto ce se selo obogatiti. Zato cete svi vi u grad pre ili posle, makar i na slabo placene poslove, nego sto ce ljudi iz grada na selo da traze svoje parcele (koje su vec odavno ionako prodali ili ostavili svojim rodjacima). To se zove EVOLUCIJA. Mozda je bBeograd i primitivan i glup, ali ne brinite, to ce vreme da izleci, a selu nema pomoci, inti ce je ikad biti. Vase ce biti da proizvodite hranu za gradove, a gazde ce vam biti - pogodite odakle. Kupice sve njiva, a vi trbuhom za kruhom.
 
Slučajno živim u gradu a na selu starci još uvjek se bore sa poljoprivredom priskočim u pomoć koliko mogu i da mi nije njih neznam kako bih sastavio godinu. Radimo ja i supruga plata prosjecno izgura oko 800 eura ali dok otplatiš kredit i obaveze vrlo malo ostane. Pošto nemogu porediti Banja Luku i Beograd neznam kako je u BG ali ovdje je očaj za pronaći posao ima još kolega na forumu neka kažu kakvo je stanje u RS posto pouzdano znam da ima plata i ispod 150 eura a takav nebi otišao na selo posejati bar baštu kad bi umirao od gladi sramota ga.
 
Duki je napisao(la):
Sta bre to pricate ljudi, grad je bolji, to i vrapci znaju, vi se vi samo tesite da je na selu bolje (vazduh kako da ne, hrana aha, voda zagadjena septickim jamama, infrastruktura - sta je to ? obrazovanje, mogucnosti hobija, ucenja, informisanja na selu, ma sta mi pricate, tamo ni ucitelji ne pogadjaju padeze, a kamoli deca), znate kada cete to imati na selu - NIKADA. Pre ce svi izumreti nego sto ce se selo obogatiti. Zato cete svi vi u grad pre ili posle, makar i na slabo placene poslove, nego sto ce ljudi iz grada na selo da traze svoje parcele (koje su vec odavno ionako prodali ili ostavili svojim rodjacima). To se zove EVOLUCIJA. Mozda je bBeograd i primitivan i glup, ali ne brinite, to ce vreme da izleci, a selu nema pomoci, inti ce je ikad biti. Vase ce biti da proizvodite hranu za gradove, a gazde ce vam biti - pogodite odakle. Kupice sve njiva, a vi trbuhom za kruhom.
Davno nisam procitao toliko gluposti na jednom mestu.
 
@Duki

E Duki Duki ! Znam i za drugačiji Beograd. Onaj kome ti i tebi slični nikada nećete pripadati.

P.S. Izvadi praziluk koji ti viri iz džepa!
 
Zao mi je sto je tako ali clan Duki je potpuno u pravu.Od sedamdesetih kad je pocelo iseljavanje sela,grad zivi a selo mre ,hteli mi to da priznamo ili ne,ali tako je.
 
selo umire ali ustvari ide se na profesionalizaciju i ukrupnjavanje poseda,male proizvodjace pojesce veliki i to ti je to
 
Ja zivim u Beogradu, tu radim, tu su mi deca, na selu imam kucu, roditelje, puno dobre zemlje, sve masine, radim sa svojim ocem, tj pomazem mu u prolece i jesen, ja znam sta pricam, i ne vredjam nikog.
Post je spojen: [time]1274039433[/time]
_________________________________________________
E, Ero, ne iz dzepa nego iz dzipa mi viri praziluk, a tebi ?
 
Duki takoje nego daj ti nama kaži taj recept kako i nama da viri ovo iz džipa je...eš selo, i vukovi su prešli u grad.
Post je spojen: [time]1274043570[/time]
_________________________________________________
 
kiraj je napisao(la):
Zao mi je sto je tako ali clan Duki je potpuno u pravu.Od sedamdesetih kad je pocelo iseljavanje sela,grad zivi a selo mre ,hteli mi to da priznamo ili ne,ali tako je.
Nazalost to je istina, vise se ne moze normalno ziveti na selu, nego to je vec prezivljavanje od dana do dana...... unistavaju nas polako ali sigurno i proracunato a ovaj ludi narod i dalje podrzava to i glasa za ove propalice...... :zli:
 
@Kiraj: upravu si, izumire ali samo zato sto se svaka para vuce u BG na izgradnju. Dok se to ne promeni nece biti bolje...

@Galki: potpuno si upravu

@Duki:
Vazduh u BG-u kvalitetniji nego na selu? :sta:

Hrana, mislis na tone salame (pola meso pola slanina, u najboljem slucaju) koje se prodaju u supermarketu, jer realno retko ko u gradu kupuje kvalitetnije mesne proizvode... Naravno voce i povrce sve uvoz i prskano ko zna cime da dobije boju... Da ne spominjem seoski ajvar.

Voda uopste nije zagadjena septickim jamama nego je primitivan sistem filtriranja vode. Ali naravno bolje uraditi par kilometara asfalta u BG-u nego uraditi jednu stanicu za preciscavanje vode od koje celo selo ima koristi.

Sreca imamo internet i tv tako da smo informisani

A naravno da je obrazovanje stacionirano u vecim gradovima. Mislim na obrazovanje preko osnovne.

E kad se selo potpuno upropasti onda ce se pitati ko ce da obradjuje zemlju... Ali to se nikad nece desiti, jednom i nas Bog mora da pogleda.

Ali ono sto ljudi u gradu nemaju, i nikad nece imati je obraz, cast i postenje, a za to seljak daje zivot, to upamti!
 
Voda u BG-u pa oni sto poseru i popisaju kanalizacijom u Dunav i Savu to procede pa opet piju. :udri:


Lepo je 1 generaciji na gradu kad odu na grad pa mama i tata sa sela salju e kad roditelja ne bude a njihova deca gladna onda nastaju problemi.
 
Davno su neki pametni i učeni ljudi primetili,da poslednji pravi ljudi žive na selu.

U normalnom svetu pametni i imućni ljudi se iseljavaju iz velikih gradova, što ne znači da u iste ne idu na posao.
galki je napisao(la):
selo umire ali ustvari ide se na profesionalizaciju i ukrupnjavanje poseda,male proizvodjace pojesce veliki i to ti je to

Neće biti baš onako kao što kreteni sa TV-a i medija pričaju, nigde u svetu nije baš tako, pa neće biti ni ovde. Stvarnost je malo drugačija. Ono što je veliko ne mora uvek biti i produktivno, bar to je u istoriji već viđeno.
:cao:
 
mali_lala je napisao(la):
Ali ono sto ljudi u gradu nemaju, i nikad nece imati je obraz, cast i postenje, a za to seljak daje zivot, to upamti!

Kazu, ko o cemu, kurva o postenju. :nono:
Nije tacno ni da su na selu svi posteni, ni da su u gradu svi neposteni.

Ne verujem ni da je na selu vise postenih nego u gradu, jedina razlika je sto se u gradu moze lakse izvuci za nepostenje, jer ne mogu svi tako lako saznati, pa covek moze da prevari vise ljudi. U gradu posten covek stoga mora da bude oprezniji prilikom procene verodostojnosti drugih ljudi, jer ne moze doci do informacija tek tako. Na selu se samo bolje zna ko je kakav.

Post je spojen: [time]недеља, 16. мај 2010. 15:22:38 MST[/time]
_________________________________________________
meeker je napisao(la):
U normalnom svetu pametni i imućni ljudi se iseljavaju iz velikih gradova, što ne znači da u iste ne idu na posao.
U normalnom svetu imaju mogucnosti za tako nesto, dobra kola, jeftino gorivo (za njihove plate) i resenu saobracajnu infrastrukturu. Ne mozes raditi efikasno ako si se sat i po probijao do posla, u krshu od auta, a josh si pola plate potrosio na gorivo.
 
Nama koji živimo između NS i BG je dobro jer se sve može utopiti u njima.
Loša stvar je što sav saobraćaj koji ide između ta dva grada prolazi kroz naselje.
A da nepričam koliko su bezobrazni vozači iz BG.
 
Mozda neces verovat, ali u BG vazi da su bezobrazni vozaci sa RU tablama. :haha: :haha:
 
Eto ti sad.... :haha: :haha: :haha:

Sada sam se baš nasmejao.
Sve u svemu, kada odem u BG moram da se prilagodim vožnji u gradu, a to što kažu da vozači sa BG tablama sviruckaju onima koji nemaju na vozilu BG table, to još nisam doživeo. Pretpostavljam da to se svirucka samo onima koji usporavaju tok saobraćaja.
 
Sa BGD vozačima u BGD-u samo oštro i po propisima pa da vidiš kako koče i odustaju od bezobraznih namera.Na otvorenom putu su kao pušteni sa uzde pa nije čudo što prave gomilu sranja.
:cao:
 
Mislim da nije ni to glavno, od deset vozaca koji budu bahati, zapamtices onog jednog koji ima druge table. To je tako psiholoski, a i posledica toga sto mozak burnije reaguje na razlicisti od onog sto je ocekivano. Pre ces primetiti patiku u sudoperi, nego viljusku.
 
Nazad
Vrh