Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Kameni ovo je za direktnu,jer seje direktno bez ikakve obrade.
20140907115338.jpg

Svaka koja idpred ima neku tanjiracu,roto drljacu,labudove sape i slicno je za redukovanu obradu,samo ljudi kazu da je za direktnu jer je njiva pre prohoda neobradjena,a posle 1 prohoda i obradjena i posejana.
20140909122820.jpg
 
Gogi prvo sej sa takvim sejalicama pa tek onda pričaj ja i moj ćale koji smo sejali po placevima nismo imali problema oko motanja a posejali smo deteline i pšenice za primer kako treba posejati!!!
 
Nisi me razumeo okreneš se ti s njom lako samo treba znati voziti mi smo hteli da našu prebacimo da bude nošena ali kad smo ušli u štos videli smo da je 3x bolje da bude vučena!!!
 
A sta mislite o IMT-KVERNELAND sejalicama, nesto nisu bas zastupljene a i o njima je vrlo malo pisano.Imam sanse da kupim jednu, nije posejala vise od 50-60 ha. ukupno ali je dosta zapustena. Stoji ispod neke supe vec 20 god. Covek trazi za nju 400 eura.

Sejalica pazarena i doterana kuci. Po svemu sudeci ovo nije sejalica vec groblje. Rasklopljena je jos pre 20god, pa se delovi pogubili. Predstoji tezak remont.











 
@ Elixir Prodas tvoju, i tu sto si kupio, i za te pare kupis dobru sejalicu sa diskovima i ne radis nista....
 
U pravu si. Ako prodam necu imati sta da radim na zimu, sedecu celo vreme i toviti se, ovako cu se zanimati.
 
E Elixire vidim usrecio si se i ti sa ovom sejacicom i ja taku imadem i sta da ti kazem nervira me sto ima delova koji kad odu mos u klinac kao npr.onaj pipak sto ubaciva seme u levak ali njega i mozes nekako napravit sam onda levce i ona plasticna krilca sto raznose seme ako to trebas kupovati obavezno pisi gde ima da se pazari onda duzina cevi krajne cevi dugacke i vodoravnije pa kad se krece sa sejanjem treba dobri 1.5 m pre krenuti da seme na tim cevima udje u zemlju a inace ja dosta dobro posejem uglavnom sebi tako da dok ide ide i malo muke oko kolicine semena al se nasteluje zazmuris i 10 kg + -
 
Tih "levkova" je bilo u Rumi pre nekako....Svaka masina na kais ne seje odma kad je spustis....Ove masine su odlicne jako dobro usevaju i tacne su,ja imam od 2,5m i 3m.
 
A dali neko od vas ima katalog delova za nju ili presek posto sam je ja dobio u delovima i mnogo toga fali a neznam sta, a i neznam redosled sta i kako ide.
 
Jel zna neko koliko se krece cena Hassia polovne sejalice kao sto je ova na slici, i da li ima delova ako je neispravna?
20141203132710.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh