Secerna repa 2016

I kod mene isto pocinje luda kuca oko vadjenje repe......

@grabik dobar ti je text :ppozdrav:
 
Mindjusar kandidat za rekordera u svim temama na forumu, jos stocarstvom da pocne da se bavi :osmeh: ... salim se naravno, ovo su odlicni rezultati tj. realni. Rodjakovu repu vadjenu pre par dana odvezli, rezultati sto se tice digestije su oko jusa a necistoca slicna mindjusarovoj.
 
Meni danas otislo 20 vozila, svaki kamion je vucen jednom oko prizme I jednom do asfalta, kamiona je bilo dovoljno. Sutra je dan D.
Repa je otisla u Kovacicu. Nadam se da ce sutra da odvuku I drugu prizmu.
 
Sta rade s ovom repom sto precistac nije pokupio? KO je to tako kipo da precistac nemoze sve uhvatiti
 
Stigli rezultati repe.
Necistoca 14.8
Digestija 13.97
sve u svemu 3 vagona plative po kj, sto je lose, ubedjen sam da je digestija bila veca, ali....
Repa sledece godine dolazi pod znak pitanja, velika zajebancija, slabi rezultati, po ovome je bolje imati kukuruz sa dijabrotikom nego repu
 
Poslednja izmena:
Posle 7 dana od kampanje u Kovacici drastican pad digestije sa 15-15,4% na 13-13,9%... Gde su one repe koje su imale sredinom avgusta 16 i preko 16% niko ne zna.Uglavnom od 3-3,4 vagona plative po k.j ko ima to je to,nikome se ne daje da predje tu granicu,ispod moze!A repe i male odnosno slatke i nije list propao tj.nije usla u retrovegetaciju,otimacina ocigledno...
 
Pa kako sad neke stroje a drugima daju bonifikacuju.........eeeeeee majko mila...kako im se cefne!:sta:
 
Nazad
Vrh