Secerna repa 2015

Reparosi da li ste se sreli sa repnom vasi? Ako jeste cime se prska?
 
Ima neko iskustva sa tecnim djubrivima, potrebno mi je za repu, presejao sam 8ha i sad je ona manja pa bi malo da joj dam pojacanje jel kasni u liscu dosta?
 
Repa prije 7 dana,

29241nr.jpg


i danas. Lijevo Terranova desno Severina.

xnusqx.jpg


Za bolesti je sve spremno (uskoro se kreće), ima malo lisnih uši koje ćemo ćušnit sa insekticidom, a kasnije će bit i čupanja Abutilona jer se malo provukao.
 
Kod mene se provukao mestom samo chenopodijum. Abutilon 40g safarija kad je mali i nece preziveti. 30g je postalo slabo.
 
U poodmakloj fazi samo CUPADIN:haha: Po mojoj proceni imam 4-5 sati cupadina po kj.:osmeh:

Ako je GMO repa, moze total:ppozdrav:
 
Jako zajeban korov to postaje. Razvio je prevlaku preko lista koja malte ne odmah posle prvog para listova se ispolji i ne dozvoljava hemiji da se usvoji. U kukuruzu pola doze Monsuna ga nije odnelo, sto je zabrinjavajuce uzimajuci u obzir da je bio mali u trenutku prskanja.
 
Danas obilazio repu na koju sigurno preko 20 dana nisam bio.Nije spartana jer se izuzetno brzo sklopila pa da ne bih lomio lisce odustao sam od te operacije.Za sredu angazovani kopaci jer sam prilikom prskanja od korova pogresio u razbrojavanju vrsta pa umesto da od traga do traga bude 16 ja sam isao na 18 vrsta.Sta sam pobrkao pojma nemam ali ispravicemo gresku.
img201506071723311.jpg

img201506071723011.jpg

img201506071723331.jpg
 
Nema tu kopaca, samo CUPACA:osmeh:
Dobra repa, nagurana masa sa dosta azota u prolece.
 
Nazad
Vrh