Sečka za Zmaj kombajn- Z 142

Ove secke od zmaja sto su kao ,fiksni nozevi ,to fabricke bile na njima ?.U cemu je fora sa njima,polovne secke sa klatecim nozevima su i duplo skuplje skoro nego fiksna verzija,sto ne valjaju ili ?.
I jel neko zna ko jos prodaje secke polovne za kombajne ?.Po ovim cenama sto sam do sad gledao,nove secke nisu puno skuplje od polovnih,zbog cega su tako visoke cene polovnih ?,kvalitetnija izrada,kucista lezaja,ram ,ili sta ?.
 
Koliko sam ja čitao i čuo te sa fiksnim nisu najsrećniji rešenje jer ako nešto uleti nož puca i odmah je van balansa, dok ove sa klatećim zameniš nož i teraj dalje.
 
Imam tu sa fiksnim noževima, prepravljena za traktor.
Solidno isecka, ali ne može da razbaci kao komšijina sa klatećim noževima. Moja ostavi sve iza traga traktora, dok komšijina mnogo više razbaca.
Ne znam da li je razlika zbog noževa ili njegova ima više obrtaja, nisam obraćao pažnju na to.
dc518d13e62949b53bcb0691c91105f8.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Definitivno je kod nje velik problem zamena noza ,koliko vidim na netu kod tih secki,mora se skidati cela secka dole i rotor van kucista da bi se zamenio noz ...
 
Ima kontra noževe. Vozim na 1600-1700 obrtaja motora, kardan jeste 540o/min.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Po slici sam zaključio da nema, tj tako je isto naš tarup radio bez kontra noževa. Ništa, pokušaj sa većim obrtajima motora i možda niže da spustiš tarup...
 
Jel mi moze neko reci dimenziju remena pogona secke kod zmaja 142 od motora onaj remen do medjuremenice sto ide ?.Moze i samo oznaka za sirinu,jel to mozda 22-ka ili siri neki ?.
 
Posto sam se odlucio da ja odradim secku na zmaja polako do zetve,ova remenica na motoru me najvise nervira.Kako tu ubaciti extra remenicu za pogon secke kad kao sto se vidi na slikama tu nema ni 2 cm do tog dela od zvona motora ...jel se to sece xd ?.Znam da se seku ovi okrugli delovi na zvonu sto se vidi na trecoj slici od 142-ke ,ali nzm i za ovo drugo ...
Druge 3 slike su sa Zmaj Univerzal,on vec ima remenicu sa extra 2 dodatna dela za remenje do samog motora,samo sto su oni za 17mm remen sirine.Uopste mi nije jasno kako je to sve stalo kod njega,kad kod Zmaj 142 kao sto se vidi nema nikako mesta za to,mi tu pricamo o extra +-4-4.5cm sirine ...A inace vidi se iste su sirine tog dela gde nailazi siroki pljosnati remen.Jel zvono drugacije kod univerzala ili sta .....


Zmaj 142




Zmaj Univerzal


 
Па јеси гледао негде на некој другој 142 како је то урађено или да ти неко слика?
 
Nisam,nema gde u selu,a ne poznajem nikog u okolini ko ima isto zmaj sa seckom,sa motora.Slike bi isto znacile ako neko ima.
 
A zvono sa Univerzala da se nabaci na 142,a da ostane remenica od 142 ?,tj samo da se ubaci dodatna remenica na nju za secku.
 
Koliko me sećanje služi, zvono od univerzala ne može na među ploču od 142. Obrnuto može. E sad zašto ne znam. Imam zvono od univerzala i remenicu ako hoćeš da probaš.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh