Savet oko kompa!

Znam! :haha: :ppozdrav:

Blic portal pratim, prvenstveno Somborca i sport, ali i sve ostalo. Što se pinka tiče, njih ne pratim ali sam guglao gromobrane i tamo našao neki klip o tome. Komšija gradi hangar i po projektu treba da ima gromobran, ja mu kažem da je to glupost jer je ceo hangar od metala i uzemljen, i onda 'ajd da mu dokažem pa me pretraga odvela tamo.
 
Očisti istoriju ,kolačiće resetuj browser ,ako ne pomogne onda moraš čistiti računar preko nekog programa ako je u bazi ondas moraš i registar.
 
Ti misliš da ja znam da čistim registar bazu? :osmeh: Nemam pojma. Otprilike znam šta je, ali da čačkam po njoj jok.
Lakše bih oborio sistem i iznova ga instalirao. A i za to bih morao malo da se podsetim. Pa ne bih baš ni to dok baš ne bude moralo...

Više sam u fazonu da instaliram neki program koji bi rešio ovaj moj problem. (probao sam Avast i ovo što si ti Radoslave rekao ali bez uspeha.) Problem je ostao, ali sam bar otprilike shvatio šta je problem. To je neki onclkds.com, valda neki browser hijacker. Ne znam engleski, kad sam ja išao u školu učio se ruski, pa ne mogu baš da razumem nešto više o tom virusu (šta li je već - avast je rekao da nemam virusa). Ali valda postoji neki program koji bi ga sredio. Ako neko zna da mi preporuči konkretno šta - ja bih to probao, ako ne onda će ići reinsatal sistema kad me ovo bude baš jako nerviralo.
 
Dukej prosta je pretraga i brisanje iz nje probaj ovako otvori start pa u run tabu kucaš regedit i enter , otvoriće ti se registry editor baza. Naznači Computer i idi na edit pa find (Ctrl+F) i u prozorčiću napiši onclkds i idi na find next. Čim pronađe nešto naznači i desnik klikom delete. Pritisni taster F3 na tastaturi nastavi pretragu i ovaj predhodni korak ponavljaj sve dok ti ne napiše da je završena predraga.Na ovaj način sam pobrisao neke od virusa koji su se aktivirali iz baze ,ali postoji mogućnost da se podhranjuje i aktivira iz nekih drugih sistemskih jedinica npr. iz memorije u tom slučaju ovo ne pomaže.Ne znam kako funkcionišu ti hijacketi nisam nešto imao problema sa njima,probaj ne može da naškodi:ppozdrav:
 
Drugari imam jedno pianje,naime koristim desktop racunar, ali imam i jedan hard disk koji mi je ostao od proslog racunara.
Hteo bih da nekada koristim i taj hdisk ali tako da podigne sistem sa njega, moze li se to uraditi i kako?
A da ne moram da otvarma kuciste i skidam onaj hdisk da bih ustekao ovaj:sta:
 
Možeš da kupiš kućište i napraviš eksterni har disk, ali to ide bez operativnog sistema. Povezivanje ide preko mreže LAN ili preko USB-a i komp ka vidi kao redovan hardisk kada se nakači.

Ova opcija da se na njemu napravi drugi operativni sistem koji bi se povezivao na kom mi deluje nezgrapno.
 
Instalira se windows i na tom i na redovnom . prikacis oba i pita te sa kojeg zelis da bootujes

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Imam na njemu vec instaliran sistem i gomilu podataka, probacu onda tako. Ne znam dali je za ovo potreban jos neki program ili neko podesavanje u biosu?
 
Ili udji u bios pa promeni disk koji zelis da bude butabilan ili promeni na prvom ekranu kada se ukljuci racunar (POST), zavisi od proizvodjaca, treba pritisnuti F9-F12 za boot meni.
 
Ako moze savet ,

lokal disk C je skoro pun , ( prva slika )

da li je potrebno da obrisem neke stavke ( i koje ) ( druga slika )

Totalni sam laik za ovu oblast i dobro bi mi dosla svaka pomoc

Hvala



 
Particija D ti je prazna. Ne moraš da brišeš ništa. Premesti sa C na D, npr games foldere ili neke druge podatke
 
Са чиме си ти браћала попунио системску партицију скоро до краја?

Све што није програм, скидај са те системске и пребацуј на Д складиште. Пребацуј и игре ако их имаш инсталиране, тј. обриши их прво па их онда поново инсталирај на д партицији...
 
Hvala , na brzim odgovorima . . .

nego , ja pomenuh da sam totalni laik , i ako bi moglo objasnjenje tipa STEP BY STEP

na primer , " kliknes desnim klikom na to i to a zatim levim klikom u padajucem menuju kliknes ( jedan put ili dva puta ) na to i to . . . . . . . . i sl

uh , tesko je kad covek ne zna jednostavne stvari . . . .
 
Kad upališ kompjuter, imaš li na početnom ekranu foldere sa slikama, filmovima, instalacije nekih igara ili programa? Desni klik na to, onda cut, odeš u disk D, desni klik na prazno i paste.

Kad prebaciš sve kabasto odeš u my documents ili folder downloads (na prethodnim slikama a lijeve strane). Tu bi trebalo biti svega što si skidao od nabavke kompjutera do sad pa isto ponoviš prethodni postupak.
 
Copy-Paste,kako Cut ?.Uglavnom ako hoce detaljnije brisanje,trebao bi prvo da omoguci i gledanje skrivenih fajlova,zatim u temp fajlu uglavnom ima dosta njih koji se tu nadju nakon instalacije-deinstalacije nekih programa,igrica ....
Ja nzm ovako preko my pc menija,nego ja koristim total commander za te stvari.
Da se ispravim,ipak ne bi trebalo neko ko ne zna bas buno da brise fajlove u folderima koji su skriveni, moze obrisati slucajno neki system file :p.
 
Nazad
Vrh