Satovi brzine,obrtaja,pritiska...

Ovo nije teleoptik. Imam ovde u ponudi yenkay ili kako vec. Valjaju li oni cemu?
 
Baš ću gledati malo te sajtove sa oglasima pa da nađem od bilokakvog vozila mehanički merač temperature je sa ovim elektronskim neću da imam posla. Isuviše rizika.
 
pa neznam ja sam isto tako mislio ali kad sam na torpeda stavio el. za temp. onda sam ostavio tu predrasudu i vise ne gledam koji je meh ili elk. i jedan i drugi mogu da lazu...
 
Zašto rizik?Imaš davač koji se ušrafi na glavu motora.Sa njega idu masa i zica termistora koja se povezuje direktno na sat(instrument).
 
Nije strašno i ja sam mislio da jeste,ali letos bio u NS,ima neka radnja nautičke opreme,pa nije to uopšte strašno,komplet aparatura potrebna za traktor u fulu 150eura :ppozdrav:
 
Ovako sam nesto ja na 577 ugradio:




Nasao na otpadu od nekog kombi mercedesa,skinuo radnik i sat i davac za nekih 7 eura evo vec trecu godinu sluzi a dokle ce videcemo,osetim male vibracije kazaljke pa zbog toga mozda ne izdrzi bas mnogo iako sam metnuo gumu ispod sata.

Pritisak ulja je na leru i pod radnom temperaturom::
 
Da vas pitam, na torpedu imam teleoptikov traktometar i obrtaji rade ali radni casovi ne. Da li to moze nekako da se popravi ili mora novi da se kupuje?
 
Jedno pitanje, prvenstveno za Montoyu. Kako da demontiram onu aluminijumsku plocu u traktormetru na kojoj su ispisani svi podaci za brzinu, okretaje, znaci zaslon instrumenta? Problem mi pravi kazaljka, rekao bih da je zalijepljena za osovinicu. Crkao mi je onaj zupcanik na mesinganoj osovinici, pa sam nasao ispravan kompletan instrument od 539 (ovaj moj je od 560), tako da bi mi bilo najjednostavnije samo zamijeniti zaslon, moj stari na komplet ispravan mehanizam od 539.Zasloni nisu istog precnika, a i kucista instrumenta.
 
Kazaljka je čvrsto nabijena na osovinicu nije lepljena, problem je ako skineš je mora se baždariti da posle tačno pokazuje
Pokušaj kombinirkama popusti ona dva šafa što drže plastično kućište za donje metalno i polako to razdvoj....
 
Nisam te razumeo, mislio sam da hoćeš samo zubčanik da zameneš
Onda moraš dobrim kombinirkama stegnuti osovinicu ispod te pozadine a iznad spiralne opruge i smaći kazaljku, prvo je malo uvrneš pa povučeš gore
samo pazi da ne iskriviš osovinicu
 
A, jesi li kada rastavljao sam brojcanik? Ne vidim ondje nacin da ga otvorim, moram prilagoditi broj sa stvarnim radnim satima.
 
Nazad
Vrh