Samogradnja plastenika

e to me je zanimalo pa hoce cevi da rade u zemlji pa da se pomalo dizu ali ovo ide luk u njih pa im neda sigurno znaci ja sam mislio 50cm ili 60cm da ih pobodem u zemlju hvala na odgovoru
 
Hm, meni je lakše doći do cevi, nego do bagrema :)
Te gore cevi su fi col - col i po?

Kako si premostio sa slavine na cisterni na colovne delove?

Odgovara cep od plasticnih kanistera od 20l na izvod od cisterne, kupio koleno sa navojem i probusis rupu na cepu da moze proci navoj i zavrnes muf sa unutrasnje strane.
Inace ja sam jos dodao na izvodu ventil i filter [sito] nekih 800-1000 dinara kosta, ventil sam dodavao jer sam skinuo taj ventil sa cisterne jer mi je smetao [zbog mufa - mrzilo me je skracivati]
Ovde u Somboru ima specijalizovana prodavnica bas za navodnjavanje pa samo kazes sta ti treba i on ti sve namesti.

Ili nađeš nekog strugara da ti to odradi od plastike :osmeh:

1zg92xz.jpg


voyfz4.jpg
 
najvise zavisi od duzine plastenika,kod mene gdje je duzina 70m cisterna stoji na tri palete i ako pustim samo pola plastenika da se zaljeva isprazni se za 10tak minuta,kad bi pustio cijeli plastenik ne bi trajalo ni 3 min. sto sporije zaljeva to bolje
 
@Dragan3
Na kojoj visini je kontejner-cisterna i ako znate koliki je pritisak u trakama kap po kap.
Hvala

To može da se izračuna, ali nisam te struke tako da sam pitao pametnije od mene i rekli su da otprilike na visini od 1 metar ova cisterna od 1000 litara ima pritisak od 1 bara (uzeti ovo sa rezervom). Brzina kojom se prazni cisterna zavisi i od reducira koji idu posle nje a najviše od KPK creva, postoje creva sa protokom od 4 litara po metru, ali i ona sa 6, 8, 10 pa i 13 litara (ovo opet zavisi i od pritiska). Kod mene je crevo od 10 litara po metru baš zbog tog malog pritiska a slavinom mogu da ga usporim ako je potrebno.
 
To može da se izračuna, ali nisam te struke tako da sam pitao pametnije od mene i rekli su da otprilike na visini od 1 metar ova cisterna od 1000 litara ima pritisak od 1 bara (uzeti ovo sa rezervom). Brzina kojom se prazni cisterna zavisi i od reducira koji idu posle nje a najviše od KPK creva, postoje creva sa protokom od 4 litara po metru, ali i ona sa 6, 8, 10 pa i 13 litara (ovo opet zavisi i od pritiska). Kod mene je crevo od 10 litara po metru baš zbog tog malog pritiska a slavinom mogu da ga usporim ako je potrebno.
Hvala na informacijama.
Imam KPK Peštan 6l po dužnom metru na h.Minimalan preporučeni pritisak je 0,7 bara.Imam i palete tako da ću podići na visinu od 1 metra i videti da li funkcioniše.
 
Hvala na informacijama.
Imam KPK Peštan 6l po dužnom metru na h.Minimalan preporučeni pritisak je 0,7 bara.Imam i palete tako da ću podići na visinu od 1 metra i videti da li funkcioniše.

Povedi samo računa da palete budu cele, one nose i dve tone ali ako se nakrive ne bih se osećao bezbedno pored njih... Možda je bezbednije kao kod mene, 4 bagremova stuba mogu mnogo da ponesu a ne trule lako.
 
Drustvo, promasili ste temu, a promasili ste i to za pritisak. Ima tema o sistemu kap po kap, pisalo se nasiroko i nadugacko o tome...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
e to me je zanimalo pa hoce cevi da rade u zemlji pa da se pomalo dizu ali ovo ide luk u njih pa im neda sigurno znaci ja sam mislio 50cm ili 60cm da ih pobodem u zemlju hvala na odgovoru

Jeli pravis kao "krstiće", ako ne, najbolje je napraviti tako da se cev u cev uklapa, donji dio se zabode u zemlju a na nju naleze cjev, onda negubis na visini nista..
 
Na masinu za motanje cevi neki je imaju rucnu na kurblu,a neki imaju na struju i polako savijes jednu cev napravis od nje sablon i onda ostale cevi motas prema njoj!
 
Svakih 10m vodenog stuba je pritisak od 1 bar.Znaci vertikalno uvis pritisak raste za svakih 10m za 1 bar. ako da nerazmisljate pogresno o pritisku
 
Do koje cjevi mozete motati (koji fi) ja nemogu vecu od colovke, a mislio sam nabaviti valjke za vece kvadratne cjevi. Ujedno je mogu limom obloziti pa izadje kao hala ;)

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
moze fi koji hoces od najtanje do debele sa kojom niko ne radi plastenike..valjci se zamijene za odgovarajucu cijev i mota,3-4 puta cijev provlacimo da bi je smotali
 
Ja cu morati prepravljati, imam jednu napravljena od difsrencijala od lade, al' su isto mali tockovi za motanje..

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Treba da postavim novi plastenik da stoji paralelno sa ovim postojecim, koliko ste ostavljali razmaka izmedju 2 plastenika, najvise pitam zbog snega koji bi se zimi spustao sa jednog i sa drugog plastenika na taj prostor izmedju..
 
ja samn mislio 1.5m, a ovi sto treba da postavljaju kazu bar 2, e sad kad bi jos neko napisao kako je sa svojim razmakom prosao...
 
Nazad
Vrh