Samogradnja plastenika

2mg73fm.jpg
2emh2mp.jpg

evo kako izgleda moja masina za savijanje pa ti vidi postoje razne kombinacija sa tri valjka.
Post je spojen: [time]1298841903[/time]
_________________________________________________

zavisi kolika je debljina zida bolje je uzeti te od 3/4 pa i sa tanjim zidom nego sa manjim precnikom a debljeg zida

molim te topaloviću ne mogu da nadjem post gde si odgovorio kako provlačiš cev kroz mašinu?
 
Ja sam pozajmljivao napredniju verziju,radila je na struju.Kada ubacis cev uz malo guranja cev izadje sama na drugu stranu.cini mi se da je ovde sve na misice.Efekat je isti samo je malo teze.
 
Ma da ista je prica za sve valjke koji savijaju cevi...Srednji valjak sluzi za pomeranje i stelovanje luka a cev se provlaci izmedju prvog i treceg....
 
Kolege, srećna vam nova godina i da bude bolja od stare.
Evo kod mene još jedan novi plastenik.



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

fzbr.jpg


- - - - - - - - - -

Malo sam zaboravio kako se šalju slike, evo ova je veća.

image hosting 20mb
 
Moja mašina mota cijevi 30x20 na kant a htio sam za ovaj plastenik kupiti cijevi 40x30 pa da ih motam na kant ali nisam bio siguran dali to moja mašina može motati po pitanju snage motora a i morao bi praviti nove valjke koja bi me koštala oko 120 eura. Pošto nisam imao vremena za eksperimentisanje platio sam čovjeku 40 eura da mi smota lukove a ostalo sam ja uradio. I dalje ostajem pri tome da je jači luk od cijevi 40x30x2 od cijevi fi 5/4 x2, ako ove godine budem opet pravio još jedan plastenik to će biti sigurno od kvadratne cijevi 40x30x2 ili 30x20x2 stim ako ga uradim od cijevi 30x20x2 biće dodatno pojačan ispod preke. Naredni dana ću da pojačam ispod preke dva stara plastenika koji su rađeni od cijevi 30x20x2, ovo im je peta godina kako sam ih napravio ali sam uočio gdje im je slaba tačka. kada to završim postavit ću slike.
 
ma vreme je rođeno za postavljanje plastenika i popravke ovo da je neko pričao rekao bi mu da je lud.
I ja završavam rasadnik za novu sezonu, krila vrata su još ostala i mislim da će u nedelju biti otvorenje tj radovi se nastavljaju ali unutra..
 
Tako treba samo naprijed, ja planiram isto jedan plastenik od pocinčani cijevi 48.3 mm nabavio sam 40 cijevi za lukove od 6 metara još treba pripremiti alat za motanje i redukciju cijevi i nadam se do početka sezone da će biti gotov.
Ovo je moj nacrt koji sam radio za plastenik, bolji znalci dobro bi došlo vaše mišljenje hoće li biti dobro kako sam zamislio.

Konstrukcija bi bila montažno/demontažnog tipa bez varenja.

 
Nazad
Vrh