Same

Evo gledo sam onog same-a od 9500 KM. Ne vrijedi ni toliko, prednja vuča neispravna-otišo konusno tanjirasti. Gume nikakave, jedino mi se čini motor dobar. Nisam ga ni probo puno jer nije to za mene. Plug je obrtač 2x12" solidan, prikolica kiperka potanka, slabe gume. Sve u svemu ne vrijedi tih novaca. I evo dvije slike traktora.

slika600.jpg


slika601.jpg


EDIT: Evo nađe ga i na netu pa koga zanima ili ga želi kupiti neka ga pogleda na:http://www.pik.ba/artikal/806520/same-atlanta-45/
 
kolko ja znam da takvi stariji sameji su jako izdržljivi ali šta je ovaj čovjek sa njim radio neznam da mu se potrgao konusno tanjurasti kolko je to eura 9500km to je negdje polovica znači oko 4250€
inače prepuno je jer su mu gume potrošene i takve stvari
a ako je u cjenu uračunata prikolica i plug onda nek čovjek pusti na 4000€
a znam da su djelovi za same dost skupi
 
da mu je prednji pogon u redu 100%bih ga uzeo da mi treba takav manji traktor
jer u italiju su samo sameji i fiati
rijetko gdje ima fenda ili john deere-a
jer su jako kvalitetni
moj same ima 6200 stvarnih sati i još nije ništ popravljano osim nekih zanemarivih sitnica primjera žarulje gume i to
 
Traktor je stvarno kompaktan, odnosno mali. Najviše me je fasciniro motor V4 kostrukcije. Snaga se osjeća sa svakim dodavnjem gasa. Konusno -tanjirasti se može napraviti za neki 100-150€ samo je pitanje njihove kvalitete jer je to mala privreda. Vlasnik kaže da je našo komplet prednju vuču za 500€, samo on neće ništa da radi jer prodaje sve jer započinje kuću pa mu trebaju novci.
 
za ove starije ok.kod nas ih ima dosta jedan je stariji i taj je ok, a ovi novi sta da vam kazem nijedan se nije proslavio,a delovi kao od zlata ,modeli su od 190 ks,za stare sam znao da su dobri ali me ovi novi razocarali
 
Bosonoga je napisao(la):
Traktor je stvarno kompaktan, odnosno mali. Najviše me je fasciniro motor V4 kostrukcije. Snaga se osjeća sa svakim dodavnjem gasa. Konusno -tanjirasti se može napraviti za neki 100-150€ samo je pitanje njihove kvalitete jer je to mala privreda. Vlasnik kaže da je našo komplet prednju vuču za 500€, samo on neće ništa da radi jer prodaje sve jer započinje kuću pa mu trebaju novci.

To je preskupo za traktor u tako losem stanju. Na tvom mjestu se ne bih uzdao u to da ti neko napravi zupčanik, pošto sam mašinski inzenjer po struci dosta sam u toku s tim, samo neka velika imena u tom poslu, npr. TTU u Tuzli, bi to mogla uraditi kako treba jer imaju i mašine i materijale za to, ali bi to kod njih bilo jako skupo ali bi bilo kvalitetno kao i original, a ovim kojekakvim radionicama takav posao ne bih povjerio - posebno jer niti imaju kvalitetan materijal, niti mogu uraditi termičku obradu. Poseban je problem sto se u prednjem diferencijalu nalazi hipoidni zupčasti par, a njega mozes napraviti samo na Klingerberg masini, a one su veoma, veoma rijetke ovdje u BiH jer su pakleno skupe.

Bolje trazi neki drugi, ovaj djeluje jako loše, gume nizasta, vuca neispravna, a nije ni nešto jak.


Ovu Same sa V motorom su stvarno zanimljivi, ali naci dijelove za njih bi bilo pravo jebeno, jer Same te motore ne radi vec sto godina. Bolje trazi neki Fiat, ima i njih sa 45 konja, a oni su veoma dobre masine.
 
Ma ovaj sam išao da vidim više iz znatiželje, cijena me privukla, a i nije mi bilo daleko ni otići. Mene onaj Zetor dobro služi neki dan čovjek mi davao 10 000 KM odmah u kešu, ali pošto znam da za te pare ovdje ne mogu naći zetora duplaka odusto sam od prodaje.
 
Jel moze neko da mi kaze misljenje za same silver od 105 ks. Jedan takav se prodavao ove nedelje u Sapcu na carinarnici pocetna cena je bila 16000e. 2007 godiste traktor. Kazu isparavan ::namigivanje::
Covek , novi vlasnik je dao za njega 27000e .Da li je to mnogo ? I misljenje za same super titan od 180 ks?
 
Same super Titan je imala naša zadruga, a sad je kod jednog privatnika. Dobro se pokazao, hvalili su ga traktoristi.
 
Nesto mi je jedan mehanicar i bosista govorio da je same titan bolji od same super titana nemogu da se setim razloga zasto
 
zombie_666 je napisao(la):
Bosonoga je napisao(la):
Traktor je stvarno kompaktan, odnosno mali. Najviše me je fasciniro motor V4 kostrukcije. Snaga se osjeća sa svakim dodavnjem gasa. Konusno -tanjirasti se može napraviti za neki 100-150€ samo je pitanje njihove kvalitete jer je to mala privreda. Vlasnik kaže da je našo komplet prednju vuču za 500€, samo on neće ništa da radi jer prodaje sve jer započinje kuću pa mu trebaju novci.

To je preskupo za traktor u tako losem stanju. Na tvom mjestu se ne bih uzdao u to da ti neko napravi zupčanik, pošto sam mašinski inzenjer po struci dosta sam u toku s tim, samo neka velika imena u tom poslu, npr. TTU u Tuzli, bi to mogla uraditi kako treba jer imaju i mašine i materijale za to, ali bi to kod njih bilo jako skupo ali bi bilo kvalitetno kao i original, a ovim kojekakvim radionicama takav posao ne bih povjerio - posebno jer niti imaju kvalitetan materijal, niti mogu uraditi termičku obradu. Poseban je problem sto se u prednjem diferencijalu nalazi hipoidni zupčasti par, a njega mozes napraviti samo na Klingerberg masini, a one su veoma, veoma rijetke ovdje u BiH jer su pakleno skupe.

Bolje trazi neki drugi, ovaj djeluje jako loše, gume nizasta, vuca neispravna, a nije ni nešto jak.


Ovu Same sa V motorom su stvarno zanimljivi, ali naci dijelove za njih bi bilo pravo jebeno, jer Same te motore ne radi vec sto godina. Bolje trazi neki Fiat, ima i njih sa 45 konja, a oni su veoma dobre masine.
kakvi su to zupcanici.pojasni malo :sta:
 
Nazad
Vrh