Same

Koliko okvirno moze da kosta ugradnja na Same-a?
 
Pozdrav ljudi, na Same-u explorer 70, 1988. godiste se desava da iskace iz rikverca, bez obzira kojom brzinom ide, a kada se drzi rucica onda nece, da li neko zna koji je kvar, da li je neko imao slicno iskustvo?
 
Gdje svi vi koji posjedujete SAME traktor nabavljate rezervne dijelove? Iz godine u godinu primijećujem sve više i više SAME traktora u mojoj široj okolini a i dalje gdje god odem, od onih baš starih iz šezedestih godina pa do novijih mašina starih desetak godina. Razgovarao sam sa dosta ljudi koji ih posjeduju i uvijek sam dobio isti odgovor, "Ne znam, nije se još nikad pokvario!". Jel moguće da se ti traktori tako malo kvare ili vlasnici jednostavno lažu?Samo u mom selu i par susjednih ima barem 15 SAME traktora snage od 50 pa do 90KS i svi pričaju istu priču.

Ja sam posjedovao Hurliman H-360 koji je jako sličan starijim SAME traktorima (ista hidraulika, mjenjač, prednji most, sistem za ubrizgavanje goriva...) i na jedvite jade sam uspio da nabavim običan filter zraka i hidrauličnog ulja koje sam zamijenio odmah nakon kupovine traktora.
 
Kod mene ih ima dosta. Krenuvsi od same, hurlimana, internationala, landinija i lamburdzinija. Rade razne poslove, neki cak sve sto stignu. Ne kvare se tek tako. Znam jednog sameta tigar 100KS, tesko se salto mjenjac. Zamijenjeno ulje i jedan ili dva lezaja. Tako nesto. A radi u sumi sa gvozdenovim vitlom od 15 tona svaki boziji dan u godini. Zlatno polje Gracanica ima sve dijelove, sto nema narucuju. Naplate lijepo dijelove ali ih jedini imaju na potezu Doboj/Tuzla, bar sto ja znam.
 
I ja sam filtere kupio u Zlatnom polju, niko drugi nije imao. Volio bih malo jači traktor i mnogo mi se svidju Same Explorer 80 ili 90, Same Tigar 100, Leopard 95, Lamborghini 956 i slični ali stvarno me brinu dijelovi.
 
Sef-Prom nije neka firma. Imaju svoju poslovnicu u Bijeljini i kada sam ljetos uzimao AC pumpu za Zetora, gledao i kod njih i imaju tri varijante. Jedna je kao original a neće da garantuje da je uopšte ispravna. Pitam ja, šta ako mi prodaš neispravan dio, kako možeš da prodaješ dio za koji tvrdiš da je originalan a pojma rnemaš niti hoćeš da garantuješ da uopšte radi?! Gazda kaže šta me briga, kad daš pare više ništa nemam sa tobom. To je jako ružno i glupo ponašanje.
 
Slazem se, nisam nikad kupovo u BN. Na arizoni su tu i tamo. Hoce zamijenit dio i slicno.
 
Ja se razmislajm da kupim same explorer traktor svidja mi se u jedan u medvedji se prodaje ne znam kakav je on prica svoju pricu msm da je preprodavac,pa se samo plasim tih delova bojim se pokvarice se nesto ni tamo ni vamo posle,znam da je za masey ziva vatra delovi tipa konusno tanjirasti prednji za 3070 oko 1500e. i to sto narucuju delove iz italije za same cekas ih tipa mesec dana i posle stigne deo ono nije odogovarajuci. Toga se samo plasim a svidja mi se opasno.Kazite mi sta da radim imam torpeda nekog prodajem kad njega prodam onda da vidim sta cu dalje,.
 
Motor-remont imaju sve samo se trazi po uzorku,tj kad izvadis dio posaljes im mjere ako nemaju na stanju poruce,i to traje max 7 dana,Zlatno polje,Dobro je neko jednom rekao SDF traktori su kao Duracel baterije,idu idu idu i samo idu,u 8-10 godina,koliko posjedujem Hurlimanna,samo druk lezaj sam zamjenio,ima neka radnja i u brckom cini mi se,jer meni je ovaj kolega,nabavljao filtere,jer on puno hoda pa ja to njemu dam uzorke i on kupi,jest da traktor lezi 2 dana zbog zamjene filtera ali ako uzmemo u obzir koliko mi zemlje obradjujemo to i nije neki problem,jer zna se desiti ljudima koji obradjuju po 100-200ha,traktor stane u po sezone pa lezi 10-15 dana pa opet prezive,a sto se tice Zlatnog polja,debilnijih ljudi u zivotu nisam vidio,pukla sajla gasa,aj da narucim reko orginalnu,cijena 14€ nije nesto pa se moze progutati,zovem ja njih treba mi to i to,kazu nazovi za 10 dana,ja nazvo kaze nazovi opet za 10,a u patkovacu i napravim sajlu,nakon 3 mjeseca me zovu stilgla sajla,reko gurni je sebi....
 
Ja sam imao isto dosta loše iskustvo sa Zlatnim poljem, nisam tada znao za Motor-Remont da kod njih naručim filtere. Kada sam kupio Hurlimana, odlučim da zamijenim sva ulja i filtere, zamijenio crijeva za gorivo, ova bila stara i ispucala i nisma htio da čekam da neko pukne u oranju. Nazovem ja Zlatno polje, kažem treba mi to-i-to, oni kažu ima na stanju, kaže evo provjereno stanje u računaru. Sjedem u auto i odem tamo, ima ladno 2.5 sata vožnje u jednom smjeru. Dodjem tamo, svi se prave ludi, niko nije pričao samnom, pojma nemaju ni o filterima ni o traktoru. Pokažem im broj koji sam zvao, kažu jeste taj broj ali ne znamo sa kime ste pričali?!?! Krenu da traže filter, provjere stanje u računaru, nema filtera. Kaže neki zbunjeni lik ajd da vidimo po uzorku ima li. Krenu oni a iznose neke filtere i nakon najmanje sat vremena nadju filter zraka (od Same Corsaro čini mi se) i filter hidraulike (na njemu piše da je za Fiat 880DT). Uzmem šubler, premjerim, sve isto. Kupim sve to i kući, srećom sve pasovalo. Ljudi stvarno nemaju pojma ni šta imaju ni šta nemaju.
 
Ima li u Srbiji delovi za same traktore,i sta poseduju od delova mora li da se narucuje ili ima na stanju?
 
Kazem vam nije toliki problem za dijelovi,koliko prodavaci zele da mahnu neku kintu sebi u dzep,svi gledaju samo da pokupe sto je vise moguce kajmaka,i samim time samo se prave blesavi,ovo sam samo naveo primjer da nije toliki problem ako sacekas dijelove par dana,ja kad mijenjam uvijek dobro isperem,ocistim stare filtere i ostavim ih negdje,u slucaju da novi zasteka uvijek ima stari koji moze posluziti,ja licno nikada ne cekam da mi traktor stane na pola puta da bi promjenio naftni filter ili bilo koji drugi
 
Ma znam sve,samo dajem primer crkne mi krst prednje vuce na tocku gde da ga nadjem. A opasno mi se svidja same explorer 75 sta treba gledati pri kupovini?
 
SAME - broj jedan, salim se, odlicni su traktori i neces pogresiti samo ako je traktor iole ocuvan i odrzavan
 
Ljudi,razmisljam se o kupovini same antares II 110,iz 1995-e godine sa 8000rč...zanima me misljenje o potrosnji,kvalitetu,snazi,moguci kvarovi itd...molim za iskreno misljrnje...hvala unapred... ;)
 
Nazad
Vrh