Sa čim perete poljoprivrednu mehanizaciju? --> perači pod visokim pritiskom.

Ma ubedljivo najbolje sredstvo za pranje je prašak za pranje kalupa za livenje koje sam nabavljao dok je radila livnica Petar Drapšin u Mladenovcu. Sredstvo je bilo u obliku praška kao za veš i razmuti se u toploj vodi i sa njime se isprska masna površina. Kad se posle predje sa mašinom za pranje pod pritiskom ne ostane masti ni u tragovima. Mašine koje koristim su Karcher 840 i 1090 sa trofaznim motorima od 5,5kW i 7,5kW i stvarno su zveri. Rade sa hladnom vodom ali su u profi klasi sa keramičkim klipovima i mogu da rade po ceo dan.
 
e isto takvu masinu mi na poslu koristimo za pranje ,super je mada za mene licno preskupa jedino polovnu kad bih nasao .......
 
Ја имам Gude HPC 180 . Наводно , 180 бари , хладно прање .
Није нешто , али сигурно боље опере механизацију него на црево кад би прао ...
 
Ja imam Kaercher neki, davno kupio polovan, mali al je moćan kao vrag, 2.5kw motor, guli farbu ako ne pazis. Nikad ni auto ni traktor ne perem sa hemikalijama, samo prvo pokvasim da se raskiseli prljavština i onda sperem. Em troši malo vode, em odradi posao kako treba.
 
http://www.mlazmatik.co.rs/karcher hladna voda kompakt klasa_7_18_c_plus.html
s
ta kazete za ovakvu masinu , valja i da li vredi kupovati , hvala na pomoci... :)))

Da li si siguran da ti treba toliki perac?

Ja imam 5/15 i prezadovoljan sam kako radi. Cak i sa ovim mojim treba da se pazi jer skida farbu.

Karcher mašina za pranje HD 5/15 CX Plus
Karcher mašina za pranje hladnom vodom pod visokim pritiskom, sa diznom za okorelu
nečistoću. Integrisana koturača sa visokopritisnim crevom dužine 15 metara.
Protok vode ( lit./h) 230-500
Pritisak (bar) 30-150
Vrsta struje (~/V/Hz) 1/230/50
Priključna snaga (kW) 2,7
 
Danas oprana mehanizacija,pupa sklonjena u radionicu zbog mraza,Enhel 100 bari ima gorionik(topla voda)
12112011.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
12112011002.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Blatnjave tockove sa njive je najbolje ispiriti gume malo
okrenes 2 kruga i sve spane. Onda uzmes crijevo napiris
i vozdra..... kod nas su poceli i za to kaznjavati kao i europi
 
to su sve lepe masine ali su hobi nisu profesionalne i bez vruce vode nista ne vrede ,hobi masine sam do pre 5 godina izmenjao jedno 15 komada samo da napomene da te masine imaju male plasticne ventile pa ako je slab pritisak ili se filter zapusi ili ukljuci i nije stisnut prekidac na pusku odmah propadaju ventili i skuplji remont od masine
 
Nesto vise od 35000 domacih novaca.

Radni pritisak mu je 140 bara, motor 2,6kW. Masina je prilicno kompaktna i od opremem ima isto sto i ova sa fotke. Mnogo mi znaci sto je crevo od 12 metara da ne moram vecito da seljakam aparat kao onaj stari sto sam morao. U katalogu sada nosi neku nesto izmenjenu oznaku i krstili su ga kao hobi premium klasa.

@Petru

Ne znam koliko imas masina i koliko cesto peres ali znam da mi je prethodni aparat kao aparat i dalje ispravan jedino mi je pistolj u kvaru ali i to cemo napraviti za sitnije potrebe. Stari aparat je Elektro machinen, kazu da je nemacki, placen 100 evra 2004. godine i bogme posteno se naradio. Nikada nije otvaran.

Mislim da ce ovaj novi aparat zadovoljiti moje ternutne potrebe u narednih par godina ako Bog da.

Prao sam sa drugarovim Karcher-om na vruce pranje donetim iz Svajcarske ali 'zavrnutim' na otprilike 90 bara i 80-90 stepeni i mogu da kazem slobodno da nista bolje ne pere od ovog hladnog na 140 bara. Inace, ovaj moj podrzava vodu do 60 stepeni.
 
zavisi koja masina moj pravi 200bar i 180 stepeni za profesionalne masine samo nova orginal puska je oko 200e jedino ako je karcher oslao ne vredi nista , profesionalne masine imaju keramicke cilindre i ventile za razliku od hobi , imam jos jednu masinu na ladnu vodu koja pravi 250bar i ne moze da se uporedi sa vrucom vodom ali svako za sebe
 
samo nemoj prekidati pranje na pistolju nego ga gasi i nema brige. ovaj na slici izgleda super
 
dobar je ne sporim imam ja kuci jedno desetak kom raznih , ja koristim samo na vrucu vodu ali samo kad treba da perem masnocu pustim vrucu na imt do 60c na rusu moze i do 90c preko tog skida farbu ,nek te dugo sluzi a kad ti pukne crevo obrati se meni ja ti uradim najeftinije:ppozdrav:
 
Retko kad ja prekidam na pusci samo kad bas moram.

Ta tvoja za 'ladnu vodu ne moze da se poredi zato sto je 25% veci pritisak od ove za vruce pranje ali imas 180 stepeni vode. Kada sam vozio Rakovicu na pranje pre farbanja pomenuti drugarov aparat nije mogao pola prljavstine da skine a u perionici su mi i pola farbe oljustili (jer sam uzeo traktor koji nije vozen minimum 5 godina a i dok je vozen nije pran) sa Karcher aparatom mislim da su mu i pritisak i temperatusa oko 150.
 
Nazad
Vrh