Ruska Dženerika

Pa ja neznam u cemu sada nisam u pravu. Ako je 12 dinara otkupna cena bila 80-90kg po stablu nek je 900dinara puta 500 pa sta je cudno.
moguce da ste vi u pravu ja nisam vocar, vi naravno da se bavite dugo sa ovom granom ali ja ne razumem.
Sto se tice rada naravno da odlazim stalno i odrzavam vocnjak, nemam ja nekih izdataka, za sada. Sem sto su mi okopali oko svake vocke to sam platio, a kosi mi covek za sada i uzima travu sebi.
Ja sam vec zasadio vaditi je ne mogu, neka pa kako bude.
 
@Sapcanin, hajde ako si u mogućnosti uslikaj to pa okači da vidimo. Baš me interesuje.
 
Da naravno uslikacu samo to je tek treca godina, ali nije problem postavicu prvom prilikom.
 
Imam dosta slika ali se izgleda ne snalazim najbolje kada ih treba ubaciti u poruku.Ako želiš mogu ti ih poslati na mail adresu.Inače imam zasad od 1ha i trenutno su starosti 9g.A inače slike su iz četvrte godine.Što se tiče cene u mom kraju ona varira od 8 pa do 15 dinara u zavisnosti od potražnje.Par godina su je otkupljivali čak i zelenu i tada je bila odlična cena s obzirom na ulaganja.O svojim iskustvima sa njom bih mogao poprilično da pišem.
 
Kad klikneš "ubacite sliku" (dolje lijevo), idi na odaberi datoteku (odabereš sliku), pa klik na upload now, kad se ponudi link, samo ga kopiraj u poruku bez dodatnih IMG tagova, i to je to.
 
Da probam
2e0mnb6.jpg


Hvala evo još
9urot1.jpg


Evo i crvene
2mnm2bb.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Kako ubireš plodove, treseš, potkupljaš ili bereš? Žuta je baš rodila "ko repa" :)
 
To brate, reci mi jer koristis nesto od preparata za prskanje.
Moja je zuta, treca godina.
 
Trnavac1 tvoje su odlicne, odakle si?
Koliko je ova stara na ovoj slici?

Okolina Prokuplja.Slike su iz četvrte godine.Zasad intezivno obrađujem (zemljište) mogu ovih dana da postavim slike istog zasada sa rodom od ove godine. Inače podižem još jedan zasad (mnogo manji) koji se nalazi na neplodnijem zemljištu druga godina imam slike. A što se tiče prskanja prskao sam do sada insekticidima ali ću najverovatnije od sledeće godine početi da prskam i fungicidom.
 
Reci mi znaci ores izmedju vocki, duboko plitko, kako?
Ja nisam orao nista kod mene je losija, ove godine moram orati...
Reci koliko si sa hektara dobio u 4 toj godini....?
 
Razmak između redova 5m između voćaka 4m. Obradu zemljišta vršim oranjem malim plugovima,tanjiračom i odnedavno traktorskom frezom (frezom samo između stabala).Inače rod u četvrtoj godini je bio otprilike oko 30-40 kg po stablu.Evo kako trenutno izgledaju biljke u ovom manjem zasadu druga mu je godina. Namerno je slikan i traktor zbog upoređivanja inače na traktoru nisam ja.
14vla1c.jpg
 
A jesi ti orezivao njih, ustvaru kada si posadio jesi ih srezao na 70cm stablo ili 80 kako vec.
I dali si posle orezivao.
Dali si djubrio i cime?
 
Posađene februara 2010.Iskopao rupe dubine oko 50cm isto tolike širine par meseci pre sadnje. Do sadnje rupe su se normalno malo urušile prilikom sadnje na dno rupe sam bacio po dve šake NPK đubriva koje sam zatrpao slojem zemlje i nakon toga posadio voćke. Sadnice sam skratio na 1,3m od zemlje da bi mi bilo lakše da kasnije vršim međurednu obradu što blize stablima. Kada s proleća krene biljka da raste obavezno pratiti pojavu gusenica i tretirati ih po potrebi insekticidom. Zimus sam ih naravno orezao i već imam plodove na njima evo slike
1qlk4z.jpg
 
Nazad
Vrh