Ručne alatke u voćarstvu

Donja drška se rotira kako stišćeš makaze. Znači faktički se kotrlja po ruci pa je udobnije i lakše za rad.
Takva ručka ima zubove preko kojih se rotira što daje dodatnu polugu.
Uglavnom vrlo dobra stvar.
S tim da su standardno za dešnjake, za lijevake trebaju biti kontra, rijeđe su
 
Mislim da bilo koje ozbiljnije makaze da kupiš (tipa Kuker, Felko...) nećeš pogrešiti, ja sam ove godine kupio Dvoručne Felko i baš sam prezadovoljan radeći sa njima bukvalno nemogu da zamislim šta bi trebalo da rade makaze da bi bile bolje od njih, e sad... ja sam se vodio mišlju da treba da budu "firmirane", lagane i da imaju malu "glavu"...
 
J i dalje ne razumem bas razliku nakovanj i mimoilazne to me buni sta mi je bolje.
Речено: наковањ за суве гране, мимоилазне за живе.
Теоретски ако сечеш живе гране са "наковњем" док оштрица реже притиска грану на наковањ а овај је гњечи оних пар милиметара колико прелази мимо оштрице (оштрица реже по средини наковња који је широк).
 
Da li se isplati platiti 2100 din fiskars p90 jednorucne makaze za orezivanje?
Naime, radi se o akciji na lukoil pumpi, sa nekim pecatim, a po slici bih rekao da je model P90. Ili za te pare moze da se uzme nesto bolje? Hvala

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Kupio sam danas Felco 220/3 dvorucne makaze.

Platio sam 13.800 preko sajta http://felco.rs sam kontaktirao prodavca firma Leunovo direktan uvoznik i otisao na adresu, nije ova sa sajta vec tacnije na tavan u njegovoj zgradi, tamo ima neki magacin ima svasta unutra i rezervnih delova, dobio sam normalno racun fiskalni sve kul.

Hteo sam da uzmem ove model 22 sa dozivotnom garancijom za 16.000 dinara, ekstra su, jake drske nesalomive, malo duze od ovih i otvor za granu do 4.5 cm dok je moja za 4 cm....ali su teske brate jedno 2-3 kile oseti se, pogotovo kad ispruzis ruke i makaze ne daj boze na ledja udara :D

Ove moje za razliku od ovih od 7-9.000 dinara imaju sistem poluge za lakse secenje, nisam ih jos probao javicu za vikend.

Ovde su vam svi modeli http://felco.rs/kategorija-proizvoda/alati/makaze-za-orezivanje-dvorucne/ a i koja slika iz ruke.

Kupio sam i set rezervnih srafova za Felco 7 jednorucne, kosta 1140 dinara, dao mi je za 1000 plus kljucic gratis, izgubih moj...

 
Са таквим смо резали у школи и могу да ти кажем да ниси погрешио

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Felco 220
- 40 mm grane
- 1.335 kg
- 800 mm duzina

Felco 22
- 45 mm grane
- 1.980 kg
- 840 mm duzina

Ovom se zatekla ova dva modela i jedne sa nakovnjem model 231. Mislim da je to sve od dvorucnih sto je trenutno imao ne znam...mozes pozvati da pitas.
Jednorucnih ima svih modela po barem 5 izlozeno to sam video.
 
Probao sam danas na dve grane, rezu bas lako :)

Pade mi na pamet posto nisu bas lagane kao pero da uporedim sa starim i verujte mi ove stare zelene boje od 10 eura su skoro duplo teze, nisam merio nego realan osecaj u ruci.

 
Burazer se prinovio sa ovim. Bas su lagane i lepo seku... Kakva je ovo marka u principu ?
7e6f2c8e7361a531eb3f83706546809b.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam još prošle godine nabavio dvoručne marke "womax" u vobihausu ( izvinjavam se ne sećam se originalnog ispisa) .
Inače su od aluminijuma sa mogućnošću produživanja ručica. Nisam ih merio ni nas kilažu ni na dužinu, uraduiću to...
No, zasada, super funkcionišu...
 
Burazer se prinovio sa ovim. Bas su lagane i lepo seku... Kakva je ovo marka u principu

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Imam ja par komada jednoručnih, matori ih koriste za "oko kuće", smatram ih dobrim i kvalitetnim hobi makazama. Zamislite situaciju... ja imam blizu 2000 stabala voća i ako bi mi makaze trajale jednu sezonu rekao bi da su jako loše... neko ko ima 20tak stabala teoretski treba da reže 100 godina da bi došao do te cifre i takve makaze su njemu odlične jer eto traju mu godinama...
 
Nazad
Vrh