Ručne alatke u voćarstvu

Dao si za makaze 235 hiljada dinara? Koliko si dao za traktor onda? Uzeti te makaze ima smisla jedino u nekoj državi gde je radna snaga preskupa pa da vlasnik odradi sam rezidbu i tu se slažem sa tobom. A koliko ostaje proizvođaču krajnjeg kupca ne treba da zanima jer on na kraju lanca plaća sve.
 
Dao si za makaze 235 hiljada dinara? Koliko si dao za traktor onda? Uzeti te makaze ima smisla jedino u nekoj državi gde je radna snaga preskupa pa da vlasnik odradi sam rezidbu i tu se slažem sa tobom. A koliko ostaje proizvođaču krajnjeg kupca ne treba da zanima jer on na kraju lanca plaća sve.
Pa ja i jesam taj vlasnik koji oreže sam. Iz ugla radnika radna snaga je jeftina, ali iz ugla cene naših proizvoda ne bih se baš složio da je rezačka dnevnica jeftina, kod nas 45-80e. Meni bi trebalo verovatno oko 1000-1500e za rezanje, makaze su oko 1000e (dobio subvenciju), za 4 godine bi verovatno otišlo 5k na rezanje, a ovako sam dao jedan 1k, i u plusu sam za sada 4000e. Iz tog ugla makaze mi nisu skupe.

Ali ne radi se samo o novcu, već kad drugi treba da ti orežu većina te prvo laže kad će da dođe, pa ti to nekad trenira živce, pa onda vidiš da jedan zna nešto, jedan ne zna ništa, a ostali nit su tamo ni ovamo, pa te tek zaboli glava.
 
Pa ja i jesam taj vlasnik koji oreže sam. Iz ugla radnika radna snaga je jeftina, ali iz ugla cene naših proizvoda ne bih se baš složio da je rezačka dnevnica jeftina, kod nas 45-80e. Meni bi trebalo verovatno oko 1000-1500e za rezanje, makaze su oko 1000e (dobio subvenciju), za 4 godine bi verovatno otišlo 5k na rezanje, a ovako sam dao jedan 1k, i u plusu sam za sada 4000e. Iz tog ugla makaze mi nisu skupe.

Ali ne radi se samo o novcu, već kad drugi treba da ti orežu većina te prvo laže kad će da dođe, pa ti to nekad trenira živce, pa onda vidiš da jedan zna nešto, jedan ne zna ništa, a ostali nit su tamo ni ovamo, pa te tek zaboli glava.
I ja sam rezem mada sa nekim kineskim makaza, a u planu su neke bolje
Ja rezem a jedan radnik ide u dnevnicu i tata ide da izvlaci i nas trojca orezemo oko 7ha vinograda
 
Ja ne režem vinograd (plaćam) 3,5ha a šljivu sam (ove godine 4000 stabla) doduše 600 u drugoj godini.
I istina je, evo tek ove godine smo vinograd vratili od nestručne rezidbe od pre dve godine. Ali sam ih strogo kontrolisao i "džvonjkao" kako da mi orežu.
I kvalitetan alat stvarno vredi, to znaju oni koji dosta režu.
 
Pa ja i jesam taj vlasnik koji oreže sam. Iz ugla radnika radna snaga je jeftina, ali iz ugla cene naših proizvoda ne bih se baš složio da je rezačka dnevnica jeftina, kod nas 45-80e. Meni bi trebalo verovatno oko 1000-1500e za rezanje, makaze su oko 1000e (dobio subvenciju), za 4 godine bi verovatno otišlo 5k na rezanje, a ovako sam dao jedan 1k, i u plusu sam za sada 4000e. Iz tog ugla makaze mi nisu skupe.

Ali ne radi se samo o novcu, već kad drugi treba da ti orežu većina te prvo laže kad će da dođe, pa ti to nekad trenira živce, pa onda vidiš da jedan zna nešto, jedan ne zna ništa, a ostali nit su tamo ni ovamo, pa te tek zaboli glava.
Bas tako...
 
Pozdrav. U potrazi sam za prvim vocarskim makazama. Hteo sam da se castim nekim kvalitetnijim modelom. Znam da su Felco i Kuker standard. Interesuje me da li je neko imao priliku da koristi Vesco ili Campagnola i kakva su vam iskustva.
 
Na kraju je stigao Felco. Konkretno model F8. Odlicno leze u ruci. Model je za L velicinu sake. Imam manju saku i negde sam izmedju M i L velicine po njihovom uputstvu ali za sada ne primecujem da je to priblem. Svakako deluju kvalitetno. Jedva cekam da ih probam 😁





 
Nazad
Vrh