Roto- drljača

Zavisi od zemlje, da li je zimsko ili proljetno oranje. Od 3.5-5.5km/h...
 
183323665_489695555409028_8584290201203322017_n.jpg

Evo kako je uradila rotodrjlaca sa klinova. Radi se o Morra 2,5 metra sirina. Traktor koji je pogonio rotodrljacu je reno 85-14 i radio je u druga brzina drugom rangu. Dubina je otprilike 10 cm i nije mu bilo teze.
 
Danas radio sa ista kombinacija na 20 cm, islo je prva u drugom rangu i nije mu bio tesko. Na ta dubina druga u drugom rangu je tesko za reno. Probao sam samo na metar duzina i prebacio u prvoj i radilo se lepo i bez problema.
 
Mozete li me posavetovat koju rotodrljacu da kupim za 577 a da mu nije teska.Razmisljam da kupim sa zahvatom od 2,3 m takodje me interesuje da li na rotodrljaci ima kakav reduktor zato sto je kod mene na 577 ubrzan kardan zbog beraca pa mu to bude mozda otezavajuca okolnost za rotodrljacu.
Takodje nekad bi je kacio i za 565.
 
Ovdje je isto krenulo kombajniranje.

Ja sam prosle godine skino 0.6 ha pa mi se svako naceto zrno pocelo kvarit i bio sam prinuden da sameljem sve i uspremim u najlonke vrece
 
Na koliko gonis berac i jel ga bas potreba ubrzavat.....ako bude kakve nenadane pare moram kupovati berac
Mi smo istog dana kad smo kupili traktor u IMT-u kupili i ono osovinu sto se ubaci i dobije se brzi kardan ja misli da je 720 obrtaja, tad ne treba veliki gas traktoru da bih terao berac kao sa sporim kardanom a idem 5 sporom ponekad i cetvrtom
 
Mozete li me posavetovat koju rotodrljacu da kupim za 577 a da mu nije teska.Razmisljam da kupim sa zahvatom od 2,3 m takodje me interesuje da li na rotodrljaci ima kakav reduktor zato sto je kod mene na 577 ubrzan kardan zbog beraca pa mu to bude mozda otezavajuca okolnost za rotodrljacu.
Takodje nekad bi je kacio i za 565.
Ako je ubrzan onda će se da rečem zasrat na 210 cm.
A s orginal kardanom ide s 250 cm pjesma.
Maschio ima u getribi zupčanike koji se mjenjaju za odabir prijenosa.
Ja imam još dva rezervna zupčanika za mjenjanje prijenosa.
 
Netrebaš ništa vraćati nije to puno ubrzan kardan .To je normalan onaj što si skinuo je spori .A ima i brzi od 1000 obrtaja na 2250 taj nemože da goni.Sa 720 ja radim i rotodrljačom i frezom bez problema .
 
Znam da je ovom s 558 s44 motor puna kapa a mala roto brana.
I lakša od moje kardan je odličan na imt samo ga treba znati iskoristiti
 
Kolege pala odluka da kupim novu RD, imam u ponudi Maschio 2.5m i Vigolo 2.5 m. Vigolo skuplja za 100e i ona ima izlaz kardana i na zadnju stranu a Maschio nema taj izlaz. Koje su vaše preporuke i ako neko zna koja je lakša za traktor, mislim za motor jer su im težine slične.
 
Nazad
Vrh