Roto- drljača

talijanu daj neku sliku tvoje RD nisi se uopste pohvalio da si i ti kupio RD.

Kverneland= Sikma i obrnuto, samo ne znam da li Kverneland pravi velike RD u smislu da trpe vece traktore, kao Sikma?
 
Posle kad je isplatis nece biti interesantno , daj sad like dok je na veresiju.
 
da na 1000 obrtaja,mada u suvom ovaj kembridž valjak mnogo znači,šipkasti ništa ovde nebi uradio,prošle godine isto bilo suvo ja radio sa RD i šipkasti valjak,ma ništa neuradi,dok ovaj kembridž težak je i on pa kad stistne taman kako treba
 
Nema na nasem trzistu te za vece traktore , jer su mnogo skuplje i zato se ne uvoze. Ja sam do sada cini mi se samo nasem kolegi Yogi prodao jednu takvu i mozda jos nekoliko. Tesko se stize do tih RD.
 
Čestitam na kupovini kiraj.Da nije došla ta rotodrljača sa jednim plavim Renoom jer sam video jednu istu takvu u gradu?
 
Danas napokon probana RD. I mogu vam reći da nisam preterano oduševljen a evo i razloga i zapažanja.
Krenuo sam od od jednog suncokretišta (najzakorovljenijeg) imao je dosta sirka.Tu sam hteo da je testiram.
Da napomenem da sam išao direktno znači posle kombajna nije ništa pipano samo bačen veštak.
Uradi odličan posao i sa te strane sam zadovoljan,ne vadi vlagu i jako sitno uradi setveni sloj bez mnogo žetvenih ostataka na površini. To su pozitivne strane.
A negativne,ide jako sporo oko 4-5 km čim ga probam u veću brzinu traktor počinje da se greje.
Radio sam na 540 obrtaja kardana i ne znam da li bi dobio nešto da dignem obrtaje na 1000 i ne znam da li smem tj da li RD(mašio ) trpi tolike obrtaje.
Dosta skuplja žetvene ostatke tako da sam probao da je "nakrivim" pomerajući topling tj da joj povećam otvor da lakše ulaze žetveni ostaci ali nisam ništa dobio time.
I najvše što mi se nesviđa onaj nazad cevasti valjak ostavlja brazde prevlike a ne sabija zemlju svu samo tamo gde nalegne cev.
Prednost dajem frezi u odnosu na RD. Samo najevća mana joj je što je još sporija.
Još jedna mana što mi se ne dobada kada zavučem ruku ispod pripremljenog zemljišta oseti se nabijeno tamo gde je prošao traktor tj kao da taj trag ne razbija dovoljno.
Probao sam u orano pre neki dan izvučeno stajsko đubre i odmah poorano ,danas pršao sa RD i izgleda odlično za setvu traktor ide možda nijansu lakše.
Dajte savet,sugestiji kako da poboljšam situaciju
 
Danas napokon probana RD. I mogu vam reći da nisam preterano oduševljen a evo i razloga i zapažanja.
Krenuo sam od od jednog suncokretišta (najzakorovljenijeg) imao je dosta sirka.Tu sam hteo da je testiram.
Da napomenem da sam išao direktno znači posle kombajna nije ništa pipano samo bačen veštak.
Uradi odličan posao i sa te strane sam zadovoljan,ne vadi vlagu i jako sitno uradi setveni sloj bez mnogo žetvenih ostataka na površini. To su pozitivne strane.
A negativne,ide jako sporo oko 4-5 km čim ga probam u veću brzinu traktor počinje da se greje.
Radio sam na 540 obrtaja kardana i ne znam da li bi dobio nešto da dignem obrtaje na 1000 i ne znam da li smem tj da li RD(mašio ) trpi tolike obrtaje.
Dosta skuplja žetvene ostatke tako da sam probao da je "nakrivim" pomerajući topling tj da joj povećam otvor da lakše ulaze žetveni ostaci ali nisam ništa dobio time.
I najvše što mi se nesviđa onaj nazad cevasti valjak ostavlja brazde prevlike a ne sabija zemlju svu samo tamo gde nalegne cev.
Prednost dajem frezi u odnosu na RD. Samo najevća mana joj je što je još sporija.
Još jedna mana što mi se ne dobada kada zavučem ruku ispod pripremljenog zemljišta oseti se nabijeno tamo gde je prošao traktor tj kao da taj trag ne razbija dovoljno.
Probao sam u orano pre neki dan izvučeno stajsko đubre i odmah poorano ,danas pršao sa RD i izgleda odlično za setvu traktor ide možda nijansu lakše.
Dajte savet,sugestiji kako da poboljšam situaciju

Direktno na neorano zemlju i 4-5km/h je mala brzina??,pa s kojim strojem se može brže ič i još da pripremi za sjetvu?
RD ni ne treba veču brzinu za rad od 6-7km/h,mada puno zavisi o tipu zemljišta,za veče brzine tu je sjetvospremač..

AKo se traktor greje,ili mu je preteško ili je kiler zapunjen s raznom prljavštinom..
 
Ja sam moju pustio 9.5km u jednom gruberisano na 750obrt a ići će još brže kad dobije motor još gasa.To sam terao na 1500 a teraću na 1700-1800obr motora i 750obrt PV.
 
Nazad
Vrh