ROTACIONA svetla na poljoprivrednim masinama!!!

fora i jeste u okretanju, da bi se videlo iz svakog ugla. Nije dovoljno samo da sijalica zmiga unutra. Recimo, kad gledas sa strane stop svetlo neces primetiti da li je ili nije upaljeno, jer sferno ugledalo usmerava svetlost samo ka nazad. Kod rotacionog svetla se bas to ogledalo rotira, i u kombinaciji sa socivom rasipa svetlost u svim pravcima :D
 
mene zadnjih dve nedelje sluzi bez problema osim od kad sam sinoc zurio kuci beracem i udarim u granu ona padne sa kabine i sjebe se lampica a idalje okrece!!!
 
Na najlonu u Novom Sadu dva tipa prodaju Hella-ine rasvetne uređaje,rotacije, farove......
To je nemačka firma i dosta je kvalitetno urađeno.Na tim rotacijama je zubčasti prenos.Cena je
za obične na šrafove 2200 dinara a za magnetne 4500 dinara.Ima i turskih za 700 dinara ali koliko para toliko i muzike.
Evo kako izgleda spolja a sutra ću slikati i mehanizam unutra:

34fxxs8.jpg
 
e to vredi uzeti ja je imam i noću sija kao luda na nekoliko kilometara te primete
 
Ja imam neku malo veću Nemačku sa magnetom, ima 3 kile u njoj, baca svetlo kao svetionik :haha: , kupljena u Rumi na vašaru pre par godina za 50 eura sa još jednom rezervnom plastikom, ali crvenom.
 
Ja kod sebe na traktorima i kombajnima imam Rudi-Čajavec rotacije bog zna koliko im je godina neke su kupljene nove a neke polovne i nemam nikakvih problema sa njima.Mehanički prenosi,nema guma i gumica u njima a sijaju kao avioni
 
bubiša je napisao(la):
Na najlonu u Novom Sadu dva tipa prodaju Hella-ine rasvetne uređaje,rotacije, farove......
To je nemačka firma i dosta je kvalitetno urađeno.
Hella je sam vrh svetlosne opreme i auto-elektrike, i za nju ne treba zaliti pare. Recimo, na sajmu u NS sam kupio utikac za prikolicu marke Hella i koristim ga na kolima. Poklopac je hermeticki, nikakva prljavstina ne prodire do kontakata. Kad ubodem prikolicu uvek sve odmah proradi, a sa pijacarskim sam morao da klackam levo-desno da dobije spoj + stalno da cistim kontakte i naravno nikad nije sigurno da li sve radi ili ne. Za Hellu sve preporuke od mene
 
i ja planiram da kupim hellinu rotacionu lampu (2kom) ali one fixne i ako ima i sa zastitnom mrezicom i nosacem.
bubisa jel si ti pravio taj nosac ili si dobio sa rotacionom?

nije mi jasno zasto mu magnetne rotacije toliko skuplje od fixnih?
 
zato sto sa magnetnom mozes da se igras policije u slobodno vreme. Samo stavis neke crne naocare i montiras rotaciju kroz prozor,kao u filmu
 
ako imas 2-3 traktora napravis im svima iste nosace za rotaciju pa je menjaj
mada mislim da magnetna sebe otplati fiksnom kad zakacis negde ona puca a magnetnu malo pomeri i prodje a i ako padne vece su sanse da prezivi
 
Hm ovo je ok sto kaze Na ali ako ti rade 2 traktora u isto vreme?A to se desava pogotovo ujesen i s proleca....
 
sasa22 je napisao(la):
zato sto sa magnetnom mozes da se igras policije u slobodno vreme. Samo stavis neke crne naocare i montiras rotaciju kroz prozor,kao u filmu
tako sam je ja isprobavao kad sam je kupio :D beze ljudi sklanjaju se sa strane!! :ppozdrav:
 
Ja imam takvu kao Bubisa na ursusu i samo reci hvale za njih! A tako jako sijaju jer imaju halogenu sijalicu :D :D a ne kao ove kineske obicnu i to od 5 vati... ::lose:: ::lose::
 
Izgleda da ovo još neće trebati, a kada će neznase.

Nema uslova za Zakon o saobraćaju
Autor: FoNet | 12.10.2009. - 09:25

Vlada Srbije nije formirala Agenciju za bezbednost saobraćaja i Telo za koordinaciju poslova bezbednosti saobraćaja na putevima, što je uslov za početak primene novog Zakona.

Istekao je rok za formiranje Agencije za bezbednost saobraćaja, što je jedan od uslova za početak primene novog Zakona o saobraćaju, podseća B92.
Rok za formiranje tog tela istekao je u septembru, podseća predsednik Komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović.
Agencija za bezbednost saobraćaja, pored spasavanja ljudskih života, donela bi i velike uštede budžetu, jer saobraćajne nezgode znače i ogromne troškove.
"Uspostavljanjem tih institucija, koje bi bile i efikasne, Srbija bi, na godišnjem nivou, pre svega spasila mnogo ljudskih života, a zatim i imala velike, odnosno zaista ogromne uštede u budžetu koje bi se merile bar desetinama miliona evra", rekao je Okanović za B92.
"Što se tiče Agencije za bezbednost saobraćaja, to bi zaista trebalo da bude telo koje ne bi bilo na teret budžeta, već bi, ponavljam, trebalo da uštedi ovoj državi i budžetu značajna sredstva", rekao je on.
On nije mogao da kaže koji su razlozi kašnjenja jer je novac iz budžeta za formiranje Agencije već obezbeđen, dok bi ta institucija kasnije sama zarađivala, kaže Okanović.
"Svaka agencija, u osnovi, trebalo bi da se finansira ne iz budžeta, već od usluga koje pruža korisnicima. Usluge koje bi trebalo da pruža Agencija za bezbednost saobraćaja prema građanima jeste, pre svega, organizacija posebnih ispita, posebnih seminara, izdavanje licenci za instruktore u autoškolama, izdavanje licenci za ovlašćene kontrolore na tehničkom pregledu", naveo je on.
Agencija za bezbednost saobraćaja bi, prema Zakonu, do početka novembra trebalo da izradi podzakonske akte kako bi sprovođenje novih odredbi počelo u decembru.
U avgustu je ministar unutaršnjih poslova izjavio da se čeka donošenje Zakona o prekršajima, ali od tada zvanično nije saopšteno da li će primena novih odredbi o bezbednosti saobraćaja biti dodatno odložena.
 
Ja imam i po potrebi koristim, po principu: Ako neskodi onda sigurno koristi
 
Nazad
Vrh