ROTACIONA svetla na poljoprivrednim masinama!!!

Ama rotaciju je drugar imao na imt-u i radila je besprekorno. Možda malo prebrzo vrti, ali sve je to stvar ukusa.
Hella rotacije imamo i on i ja na ostalim mašinama i na svakoj smo imali problem sa kontaktom ispod sijalice. Desi se da vrti ogledalo a ne svetli sijalica. Na kombajnu sam uspešno zalemio taj spoj a na imt-u od vibracija ne vredi, ali zato kad neće da svetli jedan šamar i onda proradi. Možda nekome pomogne u odluci pri kupovini...
 
Ima dve vrste hella rotacija,obe su original kao al je jedna made in romania,i sa tim uvek nekih problema,al su te i nešto jeftinije..u pazovi što ima prodavnica uvek ti ponude hoćeš skuplju ili jeftiniju,a jbš ga isto izgledaju....ja kupim u lokalnoj prodavnici auto delova običnu na magnet,h3 sijalica ,pogon na zupčanika,1000 din komad,traju mi po par godina dok se ne polupaju..a sijaju pristojno...meni lično žao dati velike novce za rotaciju zato što često nagrabuse od neke grane...
 
Baća na sedmicu je namontiraš napred ispod kosine krova kabine, taman bude u ravni sa krovom, ne viri niti smeta ičemu, ne može joj grana ništa, jedino mora da se napravi nosač a to tebi nije problem da sklepaš.
 
Na sedmici još nije stradala,jer je traktor niži,na rusvajima i kombajnu mi se redovno dešava da ih grana zakači,al u većini slučajeva ostanu ispravne i da vise na kablu,zato i volim te na magnet...
 
Vidim da se na forumu slabije koriste one led rotacije, sta je razlog, ne moze na tehnicki sa njima ili?
Ja ih imam nekoliko, cena pristojna, kolko traje traje, zadovoljan sam kako sijaju, nisu velikih dimenzija zbog grana.
 
I ja koristim te male led kineske, crvena po komadu, deluju kvalitetno spolja, evo par godina, ni jedna nije crkla, imam tri.
Sa starim koje su imale h3 sijalicu su mi znali osiguraci crkavati.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Baš se slabo vide kad rade,imam 10ak komada,svake godine opština deli paorima, eno ih stoje ,skupljaju prašinu
 
Ima dve vrste hella rotacija,obe su original kao al je jedna made in romania,i sa tim uvek nekih problema,al su te i nešto jeftinije..u pazovi što ima prodavnica uvek ti ponude hoćeš skuplju ili jeftiniju,a jbš ga isto izgledaju....ja kupim u lokalnoj prodavnici auto delova običnu na magnet,h3 sijalica ,pogon na zupčanika,1000 din komad,traju mi po par godina dok se ne polupaju..a sijaju pristojno...meni lično žao dati velike novce za rotaciju zato što često nagrabuse od neke grane...
Da, ove koje crkavaju su rumunske. Mada osim tog kontakta drugih problema s njima nemam. A i taj kontakt mi verovatno trokira zbog vibracije koju (samo moj) imt pravi.
 
Jel zna neko gde ima da se kupe one reflektujuce tablice, crvena i bela traka postavljene ukoso? Ne nalazim nigde, kupio bih 2 kvalitetnije
 
Gde može da se kupi kvalitetan reflektujuči trougao za traktor ili prikolicu? Ovo sve što se nudi je lošeg kvaliteta i izbledi nakon par meseci.
 
Ја сам на вашару и Б. Топли купио одличне трокуте. И у Делмаксу исто имају добре лимене и пластичне. И после пар година и даље одлично рефлектују.
 
Nazad
Vrh