ROTACIONA svetla na poljoprivrednim masinama!!!

zoran_vs je napisao(la):
da je iskljucujem kad sam na njivi.tako mi je rekao saobracajni inspektor

Rotacija se koristi noću i u uslovima smanjene vidljivosti, a po danu samo oborena svetla.
To je po novom zakonu.
 
Kosjerac je napisao(la):
zoran_vs je napisao(la):
da je iskljucujem kad sam na njivi.tako mi je rekao saobracajni inspektor

Rotacija se koristi noću i u uslovima smanjene vidljivosti, a po danu samo oborena svetla.
To je po novom zakonu.
Koristi se i po danu ako traktor vuče neku širu mašinu po asfaltu, a ne treba ako je lep dan i ako ide solo :cao:
 
Ja je palim čim sednem u traktor, tako da ne moram da razmišljam. ::namigivanje::
 
Zakon je zakon ali sta se radi kad traktor nema kabinu, a i ne krece se nocu da li si u obavezi da koristis rotaciju i kad prskas il freza. Mi smo vocarski kraj i kabina nema svrhe u vocnjaku a na putu ok
 
kod nas rotacija mora da gori po danu i nocu ako traktor vuce stroj prikljucni po prometnici koji se krece na kotacima a ne podljeze registraciji kao balirka,rasipac stajnjaka i sl.ako nema kabine pa sta ces metne se rotacija na šešir :haha:ma sala mala zakon je da svaki traktor mora imati kabinu ili luk euro trokut istaknut na vidljivom mijestu na traktoru i na bilo kojem stroju koji se vuce na kotacima dal podljegao registraciji ili ne.
 
Jučer stavio rotaciju na kombajn pa evo slika :cool:
sezona-2010-foto_13023700_17389826_17965614.jpg

sezona-2010-foto_13023700_17389826_17965615.jpg

Prekidači s lijeva na desno:ventilator,radna svjetla i rotacija
:cao:
 
e ljudi, imam problem! riknula mi sijalica halogena na onoj kineskoj rotaciji za 900 kinti, a ne mogu da je skinem da je zamenim. u cemu je fora, pokusavam da izvucem sijalicu napolje ali nece! da li je nesto drzi, ili sta vec? ajde ako znate...hvala unapred!! :D :cao:
 
Mora da je drži neka pločica koju ne treba da vučeš nego da okreneš u neku stranu.

Slika bi mnogo pomogla ako je imaš.
 
Evo attila ucestvuje u ozbiljnim diskusijama :D nemaoj da neko opet kaze da nije ozbiljan :nono:
mzupunski je napisao(la):
e ljudi, imam problem! riknula mi sijalica halogena na onoj kineskoj rotaciji za 900 kinti, a ne mogu da je skinem da je zamenim. u cemu je fora, pokusavam da izvucem sijalicu napolje ali nece! da li je nesto drzi, ili sta vec? ajde ako znate...hvala unapred!! :D :cao:

Kupi hella rotacionu i nema zime :cao:
 
Bate, ja sam uvek odgovarao na pitanja ako sam znao odgovor. A ne vidim poentu da se turam u konverzacije u temama o kojima pojma nemam (kao što to rade neki moji kritičari).

Halogene sijalice su obično pričvršćene kružnom pločicom koju treba zarotirati da bi one male uši iskočile iz žljebova. Siguran sam da je i kod kolege tako, samo treba malo da pogleda. :ppozdrav:
 
Ja sam pretprosle godine kupio nemacku hella za 1500din komad, a ove Rumunske se prave u Temisvaru

Post je spojen: [time]1280259432[/time]
_________________________________________________
Jesu pravljene u rumuniji ali svaba kupio fabriku
 
A ne, ne to je za profesionalna vozila za 60 jevreja koja je koriste non-stop, ovo je vise "hobi" lampa ali ipak hella. Oni nece staviti ove na profi masine to je sigurno.
Post je spojen: [time]1280259833[/time]
_________________________________________________
sad kosta od 2200-2800 pa i vise zavisi od radnje, a kad sam ja kupio onda nisu bas bile trazene. a kod nas ona roba koja ide je i skupa. ::lose::
 
Slažem se sa tobom ali uvek je ona stara koliko para toliko i muzike.Većinom imam Rudi Čajavec i bog zna koliko su stare ali rade perfektno i kada je uzmeš u ruku teška dok nove sve do jedne lake ko perce.
 
mzupunski je napisao(la):
e ljudi, imam problem! riknula mi sijalica halogena na onoj kineskoj rotaciji za 900 kinti, a ne mogu da je skinem da je zamenim. u cemu je fora, pokusavam da izvucem sijalicu napolje ali nece! da li je nesto drzi, ili sta vec? ajde ako znate...hvala unapred!! :D :cao:

Jel to ona na što ima pogon na gumicu? Ako je ta, onda je skini celu rotaciju pa sa donje strane pogledaj kako stoji žica koja ide do sijalice. Žica je kratka pa mora da se izvadi iz redne stezaljke da bi se podigla sijalica gore.
 
Nazad
Vrh