Romanovske ovce

zima:)
t9invn.jpg


21nf5l0.jpg
 
bogami da kucnem u drvo muski je ono iznapredovalo za to vreme nista manje nego sto bi neko drugo jagnje tipa w ili idf.. :D
 
Lepo napreduje za svoju rasu i jede bas dobro,nisu ga mucili prolivi i sl tako da napreduje u rangu drugih prosecnih blizanaca od sjenickih
 
Moj romanovski dvizac (jako je aktivan u posljednjih mjesec - dva pa je izgubio nesto na kondiciji)
25zja52.jpg
aay6c8.jpg
mc3pcy.jpg
23i9oio.jpg
2wp886s.jpg
 
extra je ! :D al ova zadnja slika je pobedila ! svaka cast ::svaka cast:: koliko je tezak otp deluje velik?
 
Kolega hvala za komplimente za ovna moram priznati da ga nisam vagao jos od 28.07.prosle godine kada je sa sest mjeseci imao 40 kg, nakon toga je jako dobro napredovao ali je i jako puno koncentrata pojeo. Pokusacu ga izvagati za koji dan kada bude imao godinu (20.01.), mada se je puno potrosio u ovih dva mjeseca od kako je s ovcama.
 
Cela priča o romanovskim ovcama se svodi na to da ona prevashodno služi za meleženje sa drugim rasama radi poboljsanja plodnosti f1 grla kao majčinske osnove. Zamolio bi odgajivače koji imaju lična iskustva da ih podele sa onima koje to interesuje. Pre svega me interesuje plodnost kod takvih grla i policikličnost. Imam nešto sjagnjenih dviski poluromanovih a jagnjiče se u februaru. Imam i mladih jagnjadi pa neznam dali da ih ostavim ili prodam sad kad je cena kao dobra
 
ovako to ti je kocka,moras da ostavis i sacekas bar 2 jagnjenja i vidis koja je povukla plodnost i policiklicnost u meri koja je zadovoljavajuca,nema drugog nacina ni pravila
 
pozdrav svima
kupio bih nekoliko grla romanovske rase, ako moze neko da mi pomogne oko nabavke, tj.na cija vrata da pokucam
i interesuje me koliko je neophodna povrsina pasnja za oko 30 grla ovaca.
hvala u napred
 
postovanje kolega,i ja sam iz tvog kraja,zelis li da uvezes iz druge drzave ili da ih kupis u srbiji,recimi jeli si bas iz pozarevca
 
najbolje bi bilo kod nas ako nije ukrstana sa nekom drugom rasom mada sumnjam ...iz uvoza je velika obaveza i mnogo vise kosta jer je neophodna velika papirologija, da se drze mesec dana u karantinu, da se nadje firma preko koje ce se uvesti .....
prvo selo od Pozarevca ka Zabaru (Lucica).
 
@dzavric

Dobrodošao na Forum, pa da krenemo redom. Prvo, predstavljanje u Caffeu, klikni na ipogledaj kako to drugi rade:
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0

Drugo, nije dobro otvarati za svako pitanje novu Temu, posebno kada postoji Tema Romanovske ovce!

Treće, ovo pitanje će biti prebačeno u gore navedenu temu.

Pozdrav i želim ti uspešno postovanje na Forumu!

:ppozdrav:
 
Odgovor

Sezona jagnjenja uveliko je počela ako za romanovsku uopšte ima sezone. Hajde odgjivači romanovki dajte malo rezultata. Pre svega nejavljaju se odgajivači većih stada da znamo rezultate iz prve ruke.
 
@sarbanac
Ostao sam ti duzan jos od proslog puta odgovor o rezultatima poluromanovih naime letos su mi se ojagnjila prva 4 jagnjeta koja su bila stara godinu dana pri jagnjenju ukrale su parenje rano mojom nepaznjom 3 su dale dvojke i jedna jedno ocekujem od marta njihovo drugo jagnjenje i prvo jagnjenje jos 5 pa cemo videti rezultate zasad su sve u dobroj kondici i lepo su se rasirile i teske su od 50-55kg. Inace imam ih tako malo zato sto vec cetvrtu turu za redom od romanova imam 80% muskih jagnjadi ko u inat :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh