Romanovske ovce

evo i da se jaučlanim u klub romanov
s4020758_59a94.jpg
 
Dobro došao u društvo ROMANOV!!!! ::svaka cast::
Kolega ill de france sutra ću ti se javiti :spavam:
 
Ma bitno je da se sirimo:),za par godina mozda i budemo odgajivaci ozbiljne populacije u ovoj zemlji
za sada smo samo pioniri i kap u moru
:ppozdrav:
 
izmedju ostalog kod mene ima svega od Sjenicke ovce pa do meleza il de fransa wirtemberga svastarenje kao kod vecine nas trenutno je medju 30-ak ovaca koje su inace selektirane na mlecnost i plodnost,ovan Romanovske rase koji je vec dao prve pozitivne rezultate.
inace planiram ozbiljnije da se posvetim ovoj rasi pa se nadam da ce kolege ovcari ''priteci u pomoc''.
 
pozdrav za sve ljubitelje ovaca koza i ovcarskih pasa nov sam na forumu pa bih volio da razmjenimo iskustva :cool:
Post je spojen: [time]1268165784[/time]
_________________________________________________
moze li mi neko dati neki recept koncetrata sa vecim udjelom mljevene lucerke za janjce
 
Od istih uvoza iz rusije su prezivele na vojnoj farmi na han pijesku,odatle i mali broj iz ceske poticu sva grla na balkanu
 
Zdravstvujte!!!!!
Evo mene napokon sa jednim pitanjem za Miladinovića i Slavišu NJ. a pitanje glasi: Pošto ste vidjeli moje ovce kad su bile janjci a koje ste hvalili kao vrhunski rasplodni materijal,a i ove zime su mi dale vrhunski rezultat pa me sad zanima tj. kako i rekoh tražim stručnu pomoć da mi kažete šta bi trebao uraditi i odkud uvesti stvarno svježu ovnovsku liniju da bih održao neki maksimum jer mislim da se i svi slažete da u današnje vrijeme samo vrhunski rezultati u poljoprivredi donose nekakve rezultate:haha: ::novac::
Na ovvu zamisao sam došao tek sad kad sam se uvjerio šta je Romanova ovca,iako se ovčarstvom bavim desetak godina tek sad kad imam Rom. ovce vidim šta je ovčarstvo ..........
:cao:
 
Ako vec uvozis onda se potrudi da uvezes vise linija odjednom ,bar 3 lakse ti je zbog cimanja oko svega toga
najbolje iz centra u Jaroslavlju al za to su sanse nazalost oko 1 promil,rusi ne daju da se izvozi romanova,jedan covek iz Srbije je skoro sve uspeo i stopirali su ga na samom kraju
ostaju ti francuska i ceska,s cesima ces daleko lakse a imaju i solidan kvalitet,na njihovom sajtu imas kontakte a vec je uvozeno od njih tako da mozes i to pogledati kako izgleda
naravno kao i kod svake kupovine mora se pazit da ti ne uvale nesto
ako imas dovoljna sredstva uzimaj zrele ovnove ako ne oda perspektivnu jagnjad
:ppozdrav:
:ppozdrav:
 
Hvala ti Miladinoviću! Potpuno sam zadovoljan sa tvojim savjetom i mislim da ću odraditi prvu mogućnost(iz Jaroslava).
Ima načina da se sve uspije samo kad čovjek hoće!!! ::svaka cast::
Hvala ti još jednom na savjetu i Pozdrav! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh